main logo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار در ماینتوبا

کار در مانیتوبا بیشتر از طریق اسکیل ورکر صورت می گیرد. متقاضیان کار در مانیتوبا همچنین در صورت داشتن یک پیشنهاد کاری نیز می توانند برای کار در این ایالت اقدام کنند. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت کاری به مانیتوبا می توان به داشتن سابقه کاری، آشنایی با زبان انگلیسی و همچنین داشتن رده سنی مناسب اشاره کرد.

از جمله مشاغل مورد نیاز مانیتوبا که متقاضی می تواند شانس بالاتری برای کار در این دسته مشاغل داشته باشد می توان به مشاغل درمانی، مشاغل مرتبط با کشاورزی و همچنین کارگر ساختمانی و فروشنده اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت کاریابی در کانادا با مشاورین مجرب موسسه CANADAMIE تماس حاصل فرمایید.

کار در مانیتوبا
ویدیو های مربوط کار در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

شرایط کار در مانیتوبا

یکی از برنامه های مهاجرت از طریق کار در مانیتوبا ، برنامه اسکیل ورکر کانادا است. در برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا همانند سایر ایالت ها سیستم امتیاز بندی وجود دارد. شرایط متقاضیان این برنامه تحت سیستم اکسپرس اینتری بررسی می شود. فاکتور های مختلف همچون سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان، جاب آفر از ایالت مانیتوبا، داشتن اقوام در کانادا و… از جمله فاکتور هایی است که در امتیاز بندی بررسی می گردد.

متقاضیان این برنامه از سن 21 سال تا 49 سال می توانند درخواست دهند، البته افرادی که سن پایین تری دارند، امتیازات بالاتری کسب می کنند و شانس دریافت دعوت نامه را دارند. برای درخواست اسکیل ورکر مانیتوبا متقاضی باید از یک کارفرما در مانیتوبا جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشد. متقاضیان پس از تکمیل مدارک مورد نیاز برای خود پروفایلی را ایجاد می کنند و این پروفایل به مدت 1 سال اعتبار دارد. درصورت تایید شدن متقاضی به وی دعوت نامه داده می شود و می تواند برای درخواست اقامت دائم اقدام نماید. در این برنامه مهاجرتی مستقیما به متقاضی و همراهان وی (همسر و فرزندان وابسته) اقامت دائم داده می شود.

 

رده سنی 21 سال تا 49 سال
جاب آفر یا پیشنهاد کاری
تسلط به زبان انگلیسی
داشتن سابقه کار مرتبط
گواهی سلامت
عدم سوءپیشینه

لیست مشاغل مورد نیاز مانیتوبا

هنگامی که فردی قصد مهاجرت از طریق کار در مانیتوبا یا هر ایالت کانادا را دارد، ابتدا می بایست مشاغل مورد نیاز آن ایالت را بررسی نماید. در این بخش به بررسی مشاغل مورد نیاز کانادا در مانیتوبا می پردازیم.

مشاغل مورد نیاز مانیتوبا
پزشکیپرستاری
مهندس کامپیوترمهندس فناوری اطلاعات
مدیریتکارگر ساختمانی
فروشندهکارگر خانه
مشاغل مرتبط با کشاورزیداروسازی

لازم به ذکر است که این لیست مشاغل مدام به روز رسانی می شوند و متقاضیان بایستی در زمان بررسی لیست آپدیت شده را مشاهده نمایند.

 

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مراحل کار در مانیتوبا

برای کار در کانادا و در ایالت مانیتوبا  از طریق برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا همانند سایر برنامه های مهاجرتی بایستی مراحلی را طی کنیم. در ادامه مراحل برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا توضیح داده شده است؛

  1. اولین مرحله تهیه مدارک مورد نیاز برای برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا است که شامل مدارک هویتی، مدرک زبان، مدارک تحصیلی، مدارک کاری و… می باشد.
  2. در مرحله بعد متقاضی می بایست مدارک تحصیلی خود را توسط سازمان های مربوطه ازریابی کند.
  3. پس از آماده نمودن مدارک، اکنون متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری (EOI) پروفایلی را ایجاد می نماید.
  4. در این مرحله مدارک متقاضی توسط کارمندان اداره مهاجرت کانادا بررسی می گردد.
  5. درصورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود، به وی تاییدیه و نامزدی استانی اعطا می شود.
  6. در مرحله آخر، متقاضی از زمان دریافت دعوت نامه 180 روز فرصت دارد که برای اقامت دائم خود و همراهانش (همسر و فرزندان وابسته) به اداره مهاجرت کانادا درخواست دهد.

پس از دریافت تاییدیه اقامت دائم متقاضی و همراهانش می توانند وارد کانادا شوند و پروسه مهاجرت به کانادای خود را آغاز نمایند.

هزینه های مهاجرت از طریق کار در مانیتوبا

هزینه مهاجرت از طریق کار در مانیتوبا و برنامه استانی این ایالت شامل هزینه های ترجمه مدارک، هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی، هزینه ترجمه مدارک همراهان، هزینه وکیل مهاجرتی، هزینه های دولتی بررسی پرونده، هزینه سفر و… است. معمولا هزینه های مهاجرت بسته به شرایط شخص و خانواده وی متغیر است. در جدول ذیل شما عزیزان می توانید هزینه های دولتی درخواست اقامت دائم از طریق برنامه استانی مانیتوبا را مشاهده نمایید.

هزینه های دولتی درخواست اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر مانیتوبا

به دلار کانادا

درخواست متقاضی اصلی هزینه بررسی پرونده

950

درخواست متقاضی اصلی هزینه حق اقامت دائم

575

مجموع هزینه متقاضی اصلی

1525

هزینه بررسی پرونده همسر

950

هزینه بررسی پرونده فرزندان (هر فرزند)

260

دیگر برنامه‌های مهاجرت کاری به مانیتوبا

همانطور که بیان نمودیم برای مهاجرت از طریق کار در مانیتوبا ، علاوه بر اسکیل ورکر مانیتوبا برنامه های دیگری وجود دارد. از سایر برنامه های مهاجرت کاری به مانیتوبا می توان به برنامه جاب آفر اشاره نمود. در این برنامه متقاضی می بایست از یک کارفرما در مانیتوبا پیشنهاد کاری دریافت نماید و پس از آن برای تاییدیه اداره کار یا همان LMIA اقدام کند.

درصورت دریافت تاییدیه، متقاضی می تواند درخواست ویزای کاری بسته یا Closed work permit  را دهد. علاوه بر این برنامه در صورتی که همسر متقاضی اقامت کانادا را از طریق تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… دریافت نموده باشد، متقاضی می تواند درخواست اقامت کاری باز یا open work permit  را دهد، برای این درخواست نیازی به داشتن جاب آفر نیست و متقاضی با دریافت این اجازه کار می تواند در زمینه های مختلف و با کارفرما های مختلف کار کند.

مدارک لازم برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا

متقاضیان برای مهاجرت از طریق کار در مانیتوبا یا هر ایالت کانادا بایستی مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت را ارائه نمایند. این مدارک در هریک از ایالت ها متفاوت می باشد. در ادامه مدارک لازم برای مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا آورده شده است.

مدارک هویتی
مدرک زبان
برگه درخواست نامزدی استانی
مدرک تحصیلی
پیشنهاد شغلی
گواهی عدم سوءپیشینه
گواهی سلامت
سوابق شغلی
اسناد ازدواج (در صورت وجود)
چند قطعه عکس
سوالات متداول کار در مانیتوبا

برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا همانند سایر برنامه های اسکیل ورکر از یک سیستم امتیاز بندی پیروی می کند و افرادی واجد دریافت اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه می شوند که در فاکتور هایی همچون سن، تحصیلات، سطح زبان، سابقه کار و… شرایط مناسبی را داشته باشند.

از سایر روش ها می توان به روش های اقامت کاری بسته یا Closed work permit  و اقامت کاری باز یا open work permit in Canada اشاره نمود.

بله متقاضی می تواند همسر و فرزندانش را ضمیمه پرونده خود کند.

main logo
canada passport