جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار در آلبرتا

کار در آلبرتا می تواند از طریق اخذ جاب آفر، مزیت استانی آلبرتا و یا از طریق سیستم اکسپرس اینتری صورت بگیرد. متقاضی برای کار در آلبرتا باید سابقه کاری مرتبط، تحصیلات مرتبط و مدرک زبان انگلیسی داشته باشد و در صورتی که از طریق اکسپرس اینتری اقدام می کند باید بتواند حد نصاب امتیاز را کسب کند.

داشتن پیشنهاد کاری نیز می تواند شانس متقاضی برای کار را بالاتر ببرد. مشاغلی نظیر پرستاری، پزشکی، فروشندگی، راننده کامیون و مهندس کامپیوتر از جمله مشاغل مورد نیاز آلبرتا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت کاریابی در کانادا با مشاورین مجرب موسسه CANADAMIE تماس حاصل فرمایید.

کار در آلبرتا
ویدیو های مربوط کار در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

بازار کار آلبرتا

بازار کار آلبرتا با توجه به منابع طبیعی مانند نفت، گاز، جنگل و همینطور صنایع و شرکت های مختلف در زمینه ساخت و ساز، امور مالی، گردشگری، کشاورزی و … بسیار پویاست و با پذیرش کارآفرینان در قالب برنامه کارآفرینی در آلبرتا با کمترین میزان سرمایه گذاری که در شهرهای بزرگ حداقل 100 هزار دلار و در شهرهای کوچک با 50 هزار دلار می باشد سعی در ایجاد مشاغل جدید و جذب نیروی کار مستعد دارد. توجه داشته باشید که سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) استان آلبرتا در بین استان های کانادا بالاترین میزان است و در سال 2023 معدل 70،705 دلار کانادا به ازای هر نفر بوده است و این نشان از سطح درآمدی مطلوب برای نیروی کار در این استان است. هر ساله میزان ایجاد اشتغال در این استان با سرعت بالایی در حال افزایش است و بر همین اساس نیز میزان استخدام نیرو نیز رو به رشد است.

از نکات دیگری که در خصوص کار در آلبرتا باید به آن اشاره داشته باشیم این است که نرخ بیکاری این استان طی چند سال گذشته کاهش داشته و در حال حاضر حدود 7.2% است که با وجود افزایش استخدام ها در استان بیانگر افزایش موقعیت های شغلی و همینطور افزایش تقاضا برای کار در این استان است.

در ادامه نمودار رشد اقتصادی و نمودار بیکاری در کانادا را مشاهده می کنید.

 

نمودار رشد اقتصادی کانادا
نرخ بیکاری در کانادا

شرایط کار در آلبرتا

شرایط کار در کانادا و در استان آلبرتا به شرح زیرا است:

 

کسب حداقل امتیاز در اکسپرس اینتری
داشتن مدرک تحصیلی مرتبط
تسلط به زبان انگلیسی
داشتن سابقه کار مرتبط
پیشنهاد شغلی
عدم سوءپیشینه
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

قانون کار در آلبرتا

برخی از مهم ترین شرایط و استانداردهای قانون کار در آلبرتا که برای نیروی کار در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

 • حداقل حقوق یک نیروی کار در آلبرتا 15 دلار کانادا در ساعت است.
 • حقوق مشخص شده بدون اضافه کار، انعام و هزینه های جانبی است.
 • دستمزد ساعات اضافه کاری معادل یک و نیم برابر ساعات معمول کار می باشد.
 • ساعات کاری استاندارد در آلبرتا ۸ ساعت در روز و ۴۴ ساعت در هفته است.
 • نیروی کار در هر بار کار باید حداقل دستمزد 3 ساعت کار را دریافت کند (حتی اگر کمتر کار کرده باشد.)
 • نیازهای نیروی کار در محیط کار شامل یونیفورم و سایر ملزومات باید توسط کارفرما تامین شود.
 • نیروی کار حق استفاده از 2 هفته تعطیلات با حقوق در هر سال را دارد. (نیروی کار با سابقه بیش از 5 سال کار می تواند 3 هفته تعطیلات با حقوق داشته باشد.)
 • نرخ مالیات بر درآمد شخصی در آلبرتا بسیار پایین است و بر اساس میزان درآمدی که در جدول زیر مشاهده می فرمایید از 10 الی 15 درصد متغیر است.

میزان درآمد سالیانه

نرخ مالیات

تا 148،269 دلار

10 درصد

از 148،269.01 الی 177،922 دلار

12 درصد

از 177،922.01 الی 237،230 دلار

13 درصد

از 237،230.01 الی 355،845 دلار

14 درصد

از 355،845.01 دلار به بالاتر

15 درصد

 

نحوه کاریابی در آلبرتا

متقاضیان کاریابی در آلبرتا قبل از هر چیز ابتدا باید با یک رزومه حرفه ای و کاور لتر قوی از خود تهیه نمایند تا توانایی های خود را نشان داده و نظر کارفرما را جلب نمایند. البته اینکه متقاضی با نحوه کاریابی آشنایی کامل داشته باشد میتواند تاثیر بسیاری در موفقیت در این امر ایفا کند. یکی از محصولات جامع کاریابی که می تواند در تهیه رزومه حرفه ای، روش های کاریابی، سایت های کاریابی، پیگیری مشاغل، نحوه مصاحبه و اخذ شغل مد نظر به شما کمک کند محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس آقای دکتر ملکپور است که توصیه می کنیم از راهنمایی ایشان استفاده نمایید. شما میتوانید با ایجاد یک حساب لینکدین مناسب و یا استفاده از سایت های کاریابی که برخی از مهم ترین آنها را در ذیل ذکر میکنیم اقدام به کاریابی داشته باشید.

سایت های معتبر کاریابی

Aboriginal Job Board

Alberta Public Service Jobs

Amundi

Alberta Job Centre

Indeed Canada

Jobs.caمراحل اخذ ویزای کار آلبرتا

در صورتی که کارفرمای خود را در آلبرتا پیدا کرده باشید و نظر کارفرما برای جذب شما مساعد باشد، کافرما ابتدا باید تاییدیه های لازم برای صدور جاب آفر را پشت سر بگذارد و با دریافت تاییدیه از اداره کار (LMIA)، بتواند جاب آفر رسمی برای شما صادر نماید. پس از اخذ تاییدیه، متقاضی کار باید مدارک خود را برای سفارت کانادا ارائه نموده و درخواست ویزای کاری داشته باشد. البته در یک مرحله متقاضی باید به سفارت مراجعه نموده و انگشت نگاری را انجام دهد تا پرونده مورد بررسی قرار گیرد. دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای کار در کانادا شما نیازی به مصاحبه با افسر ویزا نخواهید داشت و صرفاً افسر ویزا بر اساس بررسی مدارک شما نظر خود را در خصوص صدور و یا رد ویزای شما اعلام خواهد نمود. در صورت صدور ویزا، شما اجازه ورود به کانادا برای کار برای کارفرمای خود را خواهید داشت.

روش‌ های مهاجرت از طریق کار در آلبرتا

در خصوص روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار در آلبرتا می توان گزینه های مختلفی مانند سیستم اکسپرس انتری، برنامه مزیت استانی آلبرتا (AAIP) و یا برنامه کسب تجربه کار در آلبرتا با جاب آفر اشاره داشته باشیم که هر کدام مزایای خاص خود را خواهند داشت که در ادامه در خصوص هر کدام صحبت خواهیم نمود.

سیستم اکسپرس انتری

این روش به عنوان یک مسیر سریع و کارآمد برای دریافت اقامت در آلبرتا و یا حتی دولت فدرال است و متقاضی بر اساس افراد بر اساس یک سری فاکتور مانند سن، تحصیلات، مهارت های زبانی و سوابق کاری و … در یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) قرار می گیرند و سپس آلبرتا بر اساس نیاز خود مستقیماً نامزدهای اکسپرس انتری را دعوت می کند. در واقع این روش یکی از بهترین روش های اقامتی است زیرا زمان پردازش پرونده شما زیر 6 ماه بوده و شما میتوانید همزمان با اعضای خانواده خود اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید.

مزیت استانی آلبرتا (AAIP)

در واقع این برنامه یک راه خاص برای افرادی است که آلبرتا را به عنوان استان زندگی خود در نظر گرفته اند. برنامه AAIP بخشی از برنامه ای به نام برنامه نامزد استانی (PNP) است که متقاضیان کار آلبرتا از طریق آن می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام داشته باشند.

این برنامه مسیرهای مختلفی دارد، مانند جریان مزرعه، جریان کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی، و جریان اکسپرس انتری آلبرتا، که فرصت های مهاجرتی را برای متقاضیان فراهم می کند. در این سیستم کارگران ماهر و فارغ التحصیلانی که در این استان تحصیل کرده اند و مهارتشان مورد نیاز استان است میتوانند با دریافت دعوتنامه استانی و اخذ امتیاز بیشتر اقامت دائم را دریافت نمایند.

تجربه کار در آلبرتا با جاب آفر

در صورتی که کارفرمایی در آلبرتا داشته باشید که توانسته باشد تاییدیه LMIA و در واقع ارزیابی تاثیر مثبت بازار کار داشته باشد که نشان می دهد استخدام نیروی خارج از کانادا لطمه ای به بازار کار در این استان نمی زند می توانید اقامت کاری دریافت نمایید. البته این کارفرما می تواند یک کارفرمای بومی و یا حتی دفتری از شرکت شما در کانادا باشد.

مشاغل پرتقاضا در آلبرتا

اطلاع از مشاغلی که تقاضای زیادی برای نیروی کار در آلبرتا دارند برای متقاضیان کاریابی اهمیت زیادی دارد و در صورتی که شغل شما در لیست زیر قرار دارد احتمالا شانس خوبی برای کار در آلبرتا خواهید داشت. در جدلو زیر می توانید مشاغل مورد نیاز کانادا در ایالت البرتا را مشاهده کنید.

پرستار

حسابدار

متصدی کانتر غذا و دستیاز آشپزخانه

مکانیک خودرو

پزشک

مهندس کامپیوتر

ماساژ درمانگر

فروشنده

راننده کامیون

دندانپزشک

کارگر مزرعه

مدیر رستوران

مدیر تبلیغات

مربی کودکان

پذیرش هتل

داروساز

استاد دانشگاه

افسر پلیس

مدیر منابع انسانی

نجار

مهندس برق مخابرات

آرایشگر

سقف کار

نصاب کف پوش

تعمیرکار بدنه خودرو

قصاب

کابینت ساز

آشپز

کاشی کار

لوله کش و تاسیسات

مشاغل پردرآمد در آلبرتا

میزان درآمد حاصل از کار میتواند یکی از عوامل تاثیرگذار در تصمیم گیری برای کار در آلبرتا باشد، در صورتی که شغل شما در لیست مشاغل پردرآمد در آلبرتا قرار داشته باشد می توان گفت شرایط شغلی و سطح زندگی مناسبی پیش روی شما خواهد بود و می توانید برای آن اقدام داشته باشید. البته میزان درآمد به عوامل متعددی همچون سوابق کاری، میزان تخصص، میزان مسئولیت و عوامل متعدد دیگری بستگی دارد ولی به طور کلی می توان مشاغل زیر را به عنوان پردرآمدترین مشاغل کانادا در آلبرتا نام برد.

خلبان

پزشک عمومی

متخصص بیهوشی

روانپزشک

دندانپزشک

کمیسر پارلمانی

همکار فروش خودرو

مدیر کل شرکت

مشاور مالی

تحلیلگر کسب و کار

وکیل

مشاوره مدیریت

مدیر ساخت و ساز

مهندس نفت

مهندس سازه

مشاور فروش

توسعه دهنده نرم افزار

مدیر پروژه

مدیر IT

کارگردان

داروساز

جراح

دریافت ویزا برای کار در آلبرتا کانادا

همانطور که در قسمت مراحل دریافت ویزای کار در آلبرتا عنوان نمودیم، متقاضی باید تمام مدارک خود را آماده و برای بررسی و دریافت ویزا به سفارت ارائه نماید. البته مدت زمان ویزای کار متقاضی به مدت جاب آفر او بستگی دارد که عمدتا به مدت یک سال می باشد. به همین منظور اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در کانادا را عنوان می نماییم:

 • جاب آفر دریافتی از کارفرما
 • پاسپورت معتبر
 • فرم های درخواست تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • رزومه کاری
 • مدرک تحصیلی
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینیه
 • عکس پاسپورتی
 • آزمایش های مدیکال تحت نظر پزشک معتمد دولت کانادا و ارائه گواهی سلامت
مدارک هویتی
مدرک زبان
برگه درخواست نامزدی استانی
مدرک تحصیلی
پیشنهاد شغلی
گواهی عدم سوءپیشینه
گواهی سلامت
سوابق شغلی
اسناد ازدواج (در صورت وجود)
چند قطعه عکس

بهترین شهرهای آلبرتا برای کار

به طور قطع موقعیت های شغلی در شهرهای بزرگ گسترده تر و متنوع تر می تواند باشد و می توان گفت شهرهای کلگری و ادمونتون که بزرگترین شهرهای آلبرتا و پنجمین و ششمین شهرهای بزرگ کانادا هستند گزینه های مناسبی برای کار هستند اما دقت داشته باشید که دولت ها برای توسعه شهرهای کوچک نیز امتیازاتی در نظر می گیرند و شهرهای دیگر آلبرتا نیز می تواند مقصد مناسبی برای کار باشند که در ادامه بهترین شهرهای آلبرتا که می توانند مقصد مناسبی برای کار باشند را مشاهده می نمایید.

کلگری (Calgary)
ادمونتون (Edmonton)
لثبریج (Lethbridge)
گراند پریری (Grande Prairie)
رد دیر (Red Deer)
مدیسین هت (Medicine Hat)
وود بوفالو (Wood Buffalo)
سنت آلبرت (St. Albert)

اخذ ویزای همراه برای کار در آلبرتا

بر اساس قوانین ویزای همراه به همسر و فرزندان تا پایان 21 سال به دلیل وابستگی خانواده می توانند به عنوان همراه دارنده ویزای کار در کانادا درخواست ویزا داده و به نیروی کار ملحق شوند. دریافت ویزای همراه در برخی از روش ها مانند اسکیلدورکرها همزمان با نفر اصلی بوده و در برخی از جاب آفرها همراهان پس از ورود نفر اصلی می توانند درخواست داده و با اخذ ویزا وارد کانادا شوند.

سوالات متداول کار در آلبرتا

بر اساس قانون کار حداقل حقوق معادل 15 دلار کانادا برای هر ساعت کار در آلبرتا است و نرخ اضافه کاری معادل 1.5 برابر حقوق ساعات عادی است.

بله، این استان از دانش آموختگان در رشته های مورد نیاز برای کار استقبال نموده و تحت شرایطی افراد می توانند با دریافت امتیازات بیشتر اقامت دائم دریافت نمایند.

به طور قطع شهری های کلگری و ادمونتون که بزرگترین شهرهای این استان هستند می توانند گزینه های مناسبی باشند اما در برخی شهرهای کوچک نیز موقعیت های شغلی مناسبی یافت می شود.

main logo
canada passport