جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا یا برنامه کارگران ماهر فدرال (FSW) برنامه ای است که می تواند افراد ماهر را بر اساس توانایی های آن ها جذب کرده و برای آن ها دعوتنامه ارسال کند. 

هزینه بررسی پرونده اسکیل ورکر 950 دلار و هزینه حق اقامت دائم ان 575 دلار کانادا است. از عوامل تاثیرگذار در امتیازبندی اسکیل ورکر فدرال می توان به رده سنی، انطباق پذیری، تمکن مالی، سابقه کاری، سطح زبان و داشتن جاب آفر اشاره کرد. 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با مشاورین متخصص ما در امر مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

اسکیل ورکر کانادا
ویدیوی مهاجرت موفق با زیر 5 میلیارد
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

نیروی کار ماهر فدرال در کانادا چیست؟

برنامه کارگران ماهر فدرال (این برنامه با عنوان اسکیلد ورکر نیز شناخته می شود) برنامه شاخص مهاجرتی کانادا برای کارگران است که به این کشور اجازه می دهد که هر ساله پذیرای ده ها هزار نفر مهاجر تازه وارد، بر اساس توانایی هایشان برای استقرار به عنوان نیروی کار در کانادا باشد.

هزینه اسکیل ورکر

1365 دلار برای متقاضی اصلی

مدت زمان پروسه

از یک سال تا دو سال و نیم

ایالت های دارای برنامه

همه ایالات به جز کبک

نوع اقامت

اقامت دائم کانادا

شرایط فدرال اسکیل ورکر کانادا

متخصصان و کارگران ماهر در سراسر جهان که می خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند می توانند از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال این کار را انجام دهند. داوطلبان می توانند همراه با همسر و فرزندان تحت تکفل خود برای این برنامه اقدام کنند.

برای واجد شرایط بودن برای ارسال درخواست تحت عنوان برنامه کارگران ماهر فدرال، باید متقاضی در چندین معیار مشخص شده، حداقل موارد واجد شرایط بودن را داشته باشید:

تجربه کاری

شما باید حداقل ۱۲ ماه تجربه کاری تمام وقت، یا معادل آن به صورت نیمه وقت داشته باشید. این تجربه باید مستمر و در یک شغل واحد باشد. برای در نظر گرفتن تجربه کاری شما تحت عنوان “ماهر”، باید در یک شغل در طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) ، آموزش، تجربه و یا مسئولیت داشته باشید.

سطح زبان

شما باید در یک آزمون زبان مورد تایید شرکت کنید که نشان دهد شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارید. حداقل امتیاز برای FSWC برابر با معیار زبان کانادایی سطح ۷ (CLB 7) است، اگرچه هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید، شانس موفقیت شما نیز بیشتر خواهد بود.

تحصیلات

شما باید حداقل تحصیلات برابر با تکمیل دیپلم دبیرستان کانادا را گذرانده باشید. اگر تحصیلات شما در خارج از کانادا تکمیل شده باشد، به یک ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) نیاز دارید که ارزش تحصیل شما را بر اساس استانداردهای کانادا تایید کند.

جاب آفر

داشتن پیشنهاد شغلی و یا جاب آفر از کارفرمای معتبر می تواند 10 امتیاز به مجموع امتیازات شما اضافه کند. داشتن جاب آفر الزامی نیست اما می تواند تاثیرگذار باشد.

اخذ حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز ضروری است.

امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا

برای واجد شرایط بودن برای برنامه کارگران ماهر فدرال، داوطلبان باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ را در این شبکه امتیاز کسب کنند. لطفاً توجه داشته باشید که این مورد یک سیستم امتیازی کاملاً مجزا از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) است که برای رتبه بندی تمام پروفایل های اکسپرس اینتری استفاده می شود.

شش عامل برای امتیازات برنامه کارگر ماهر فدرال در نظر گرفته شده است:

سطح زبان28 امتیاز
تحصیلات25 امتیاز
سابقه کار15 امتیاز
رده سنی12 امتیاز
تطبیق پذیری10 امتیاز
جاب آفر10 امتیاز
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

امتیازات تحصیلی

نوع تحصیلات                              امتیاز
مدرک دانشگاهی دکترا                               ۲۵
مدرک دانشگاهی در سطح فوق لیسانس 

مدارک مشاغل تخصصی مانند (پزشکی – دامپزشکی – دندانپزشکی –اپتومتری –حقوق – کایروپراتیک – داروسازی )

                               ۲۳
داشتن بیش از یک مدرک                               ۲۲
مدرک لیسانس                              ۲۱

فوق دیپلم

                              ۱۹
مدرک سیکل                              ۱۵
مدرک دیپلم دبیرستان کانادایی                                ۵

امتیازات سوابق کاری

   سال تجربه        امتیاز
۱ سال    ۹
۲-۳ سال  ۱۱
۴-۵ سال   ۱۳
۶  سال یا بیشتر    ۱۵

امتیازات رده سنی

سن امتیاز
 زیر ۱۸ سال ۰
۳۵-۱۸۱۲
۳۶۱۱
۳۷ ۱۰
۳۸۹
۳۹۸
۴۰۷
۴۱ ۶
۴۲  ۵
۴۳    ۴
۴۴   ۳
۴۵ ۲
۴۶  ۱
۴۷ و بیشتر  ۰

امتیازات انطباق پذیری

عامل سازگاریامتیاز
سطح زبان همسر ۵
تحصیلات قبلی شما در کانادا ۵
سابقه کار قبلی شما در کانادا ۱۰
سابقه کار قبلی همسر شما در کانادا         ۵
استخدام هماهنگ شده در کانادا ۵
داشتن اقوامی در کانادا

امتیازات سطح زبان

سطح CLBIELTS ReadingIELTS WritingIELTS ListeningIELTS Speaking
۱۰۸٫۰۷٫۵۸٫۵۷٫۵
۹۷٫۰۷٫۰۸٫۰۷٫۰
۸۶٫۵۶٫۵۷٫۵۶٫۵
۷۶٫۰۶٫۰۶٫۰۶٫۰
۶۵٫۰۵٫۵۵٫۵۵٫۵
۵۴٫۰۵٫۰۵٫۰۵٫۰
۴۳٫۵۴٫۰۴٫۵۴٫۰

مشاغل دسته اسکیل ورکر کانادا

صدها شغل وجود دارد که میتوانند در حیطه کارگران ماهر محسوب شده و برای این برنامه اقدام کنند. میتوان آنها را به چهار زیر مجموعه تقسیم کرد؛ هر کدام از این دسته بندی ها را با عنوان TEER میشناسیم. در ادامه به تشریح هر کدام پرداخته ایم:

TEER 0

مشاغل مدیریتی، مانند مدیران رستوران، مدیران خرده فروشی و عمده فروشی، مدیران خدمات غذا و اقامت و غیره

TEER 1

مشاغل حرفه ای که معمولاً برای دریافت مدرک از دانشگاه نیاز دارند، از جمله طیفی از مشاغل فناوری اطلاعات (IT)، مشاغل مهندسی و ساختمانی، مشاغل قانونی و موارد دیگر.

TEER 2

مشاغلی که معمولاً به دیپلم کالج و آموزش کارآموزی نیاز دارند و مشاغل نظارتی. به عنوان مثال می توان به تکنسین های وب و تکنسین های آزمایشگاه های پزشکی اشاره کرد.

TEER 3

مشاغلی که معمولاً به دیپلم کالج، آموزش کارآموزی کمتر از 2 سال یا بیش از 6 ماه آموزش در حین کار نیاز دارند.

پروسه درخواست اسکیل ورکر فدرال کانادا

مراحل درخواست اسکیل ورکر فدرال به شرح زیر است:

1. بررسی شرایط

با استفاده از معیارهای واجد شرایط بودن که پیشتر شد، اطمینان حاصل کنید که حداقل شرایط لازم برای این برنامه را از نظر تجربه کاری، مهارت زبان و تحصیلات دارید. به علاوه، مطمئن شوید که امتیاز خود را در شبکه امتیازات FSW به درستی بررسی کرده اید.

2. تکمیل مدارک

برای ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری، به سه نوع سند نیاز دارید:

  • مدارک شناسایی:  پاسپورت معتبر.
  • مدارک زبان: شما به نتایج یک آزمون زبان تایید شده نیاز دارید که اعتبار خود را از دست نداده باشد. برای زبان انگلیسی، داوطلبان می توانند در آزمون آیلتس یا CELPIP شرکت کنند. برای زبان فرانسه، دوگزینه TEF و TCF موجود هستند. به داوطلبانی که در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی توانایی دارند، می توانند امتیاز بیشتری در بخش توانایی زبان دریافت کنند.
  • مدارک تحصیلی: برای مدارک مربوط به تحصیلات تکمیل شده در خارج از کانادا، به ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) نیاز دارید.
3. ساخت پروفایل

این مرحله در وب سایت IRCC تکمیل میشود. از شما خواسته می شود که برخی از اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید (مانند سابقه کاری و …) و برخی از آنها باید همراه با مدارک پیشینیتان نیز باشد.

4. بهبود امتیاز

برای بهبود رتبه شما راه هایی وجود دارد، مانند افزایش میزان تجربه کاری. و همچنین بررسی اینکه آیا تحت یکی از برنامه های استانی همسو با اکسپرس انتری واجد شرایط هستید، به‌ویژه آنهایی که در استانی که در آن کار می‌کنید اعلام شده اند. تجربه و مهارت‌های شما ممکن است در استان مورد تقاضا باشد، بنابراین می‌تواند برایتان ۶۰۰ امتیاز به همراه داشته باشد.

5. دریافت دعوتنامه

مسلماً این مرحله‌ای است که بیشترین لذت را به همراه دارد، زیرا به شما و خانواده‌تان اجازه می‌دهد که درخواستی برای اقامت دائم ارسال کنید. از این مرحله، ۶۰ روز فرصت دارید تا درخواست مورد نظر را ارسال کنید.  ITA  زمانی صادر می شود که IRCC یکی از قرعه کشی های خود را از استخر اکسپرس اینتری انجام دهد.

6. ارسال مدارک

مدارک مربوط به معاینه پزشکی خود را کامل کنید، گواهی سوء پیشینه را دریافت کنید و به صورت الکترونیکی ارسال کنید.

علاوه بر این، در نظر داشته باشید که شما باید یک سوء پیشینه از هر کشوری که از سن ۱۸ سالگی، حداقل شش ماه در آن زندگی کرده اید نیز ارائه دهید.

به خاطر داشته باشید که این درخواست الکترونیکی که باید ظرف ۶۰ روز از ارسال شود میبایست شامل نامه های دقیق از مرجع کاری و از کارفرمایان قبلیتان نیزباشد.

7. بررسی اطلاعات

یک افسر مهاجرت کانادایی درخواست الکترونیکی ارسال شده توسط شما را بررسی می کند و در صورت نیاز به ارائه مدارک بیشتر، موضوع را به شما اطلاع می دهد.

8. تاییدیه اقامت

۸۰ درصد از درخواست های ارائه شده تحت برنامه کارگران ماهر فدرال در کمتر از شش ماه پردازش می شوند. هنگامی که شخصی تایید می شود، مدرک تاییدیه اقامت دائم (COPR) را دریافت می کند. یک افسر در یکی از مرزهای کانادا یا در یک دفتر IRCC این سند را هنگام اعطای اقامت دائم امضا کرده و تاریخ گذاری می کند.

مدارک مورد نیاز اسکیل ورکر کانادا

برای درخواست تحت برنامه FSW، متقاضیان ممکن است نیاز به ارائه مدارک زیر داشته باشند:

مدارک هویتی
گواهی تمکن مالی
مدارک بانکی و مالی
مدارک تحصیلی
عدم سوءپیشینه کیفری
رزومه کاری
پاسپورت معتبر
رسید پرداخت هزینه
معاینات پزشکی
پیشنهاد شغلی تایید شده

هزینه های اسکیل ورکر کانادا

هزینه های درخواست اسکیل ورکر فدرال به شرح زیر است:

هزینه درخواست متقاضی اصلی 1040 دلار
هزینه بررسی پرونده950 دلار
حق صدور اقامت دائم575 دلار
هزینه هر فرزند 260 دلار
انگشت نگاری 85 دلار
بیومتریک خانواده170 دلار
سوالات متداول اسکیل ورکر کانادا

خیر، برای واجد شرایط بودن تحت برنامه FSW نیازی به پیشنهاد شغلی نیست، اما یک پیشنهاد شغلی تایید شده میتواند به خوبی امتیازهای شما را افزایش دهد.

خیر، هیچ محدودیت سنی برای برنامه FSW وجود ندارد، اگرچه، هر چه سن شما بیشتر باشد، امتیاز کمتری از فاکتور سنی دریافت خواهید کرد. در این صورت، برای واجد شرایط بودن باید در سایر زمینه ها امتیاز بیشتری کسب کنید.

بله، همراهی همسر یا شریک زندگی می تواند در درخواست FSW گنجانده شود. در واقع، اگر همسرتان نمره کافی در مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهد، می توانید امتیازات بیشتری نیز کسب کنید.

main logo
canada passport