جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یا همان نوآفرینی در کانادا به افرادی تعلق می گیرد که یک ایده یا طرح تجاری نو و خلاقانه داشته باشند. برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا لازم است متقاضی ساپورت لتر، تمکن مالی و یک بیزنس پلن سودآور داشته باشد.

این روش نیاز به سرمایه چندان بالایی ندارد، همچنین نیازی به مدرک تحصیلی بالا و یا مدرک زبان بالا نیز ندارد. تنها کافی است بیزنس پلن متقاضی از طرف شرکت های حامی استارتاپ و دولت کانادا تایید بگیرد. متقاضی می تواند با ویزای استارتاپ کانادا به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کرده و برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا می توانید با مشاورین متخصص CANADAMIE در  امر مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

ویزای استارتاپ کانادا
ویدیوی استارت آپ ویزای کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

استارتاپ کانادا چیست؟

یک ایده تجاری نو و خلاقانه دارید؟ فکر می کنید می توانید برای کانادا سودآورد باشید؟ ویزای استارتاپ کانادا جواب شماست! شما با استارتاپ کانادا (نوآفرینی) می توانید فرصتی داشته باشید تا کسب و کار خودتان را در کاناداه راه انداخته و درآمدزایی کنید. 

البته تنها داشتن یک ایده خلاقانه نمی تواند شما را به کانادا برساند بلکه باید شرایط دیگری را نیز داشته باشید. در ادامه به توضیح مفضل ویزای استارتاپ کانادا خواهیم پرداخت.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

داشتن آیلتس 5 به بالا
اخذ ساپورت لتر (نامه حمایتی)
تحصیلات دانشگاهی
عدم سوءپیشینه
گواهی سلامتی
تمکن مالی کافی
داشتن ده درصد حق رای در شرکت
داشتن یک طرح تجاری جدید و خلاق

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا

جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا مراحل زیر می بایست طی شود:

  1. می بایست یک ایده نوآورانه داشته و این ایده نو توسط یکی از سازمانهای مورد تایید حمایت شود.
  2. بعد از دریافت نامه حمایتی می بایست مدارک مربوط به اقامت دائم را آماده و فرمها تکمیل و به همراه مدارک  برای اداره مهاجرت سابمیت شو. که در این مرحله هزینه های مربوطه نیز مانند هزینه بیومتریک و … می بایست پرداخت شود.
  3.  بعد از سابمیت مدارک و پرداخت هزینه های مربوطه منتظر وقت بیومتریک, مدیکال چک و نتیجه بررسی مدارک  خواهید بود.
  4. در صورت دریافت تاییدیه , شما می توانید وارد کانادا شوید و کسب و کار خود را اراه اندازی کنید.

شرکت های حامی استارتاپ کانادا

سرمایه گذارهای خطرپذیر

سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) شکلی از تامین مالی سهام خصوصی است که توسط شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر یا صندوق ها برای استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک با پتانسیل رشد قوی ارائه می شود. این سرمایه‌گذاری‌ها معمولاً ریسک بالایی دارند، اما امکان بازده قابل‌توجهی را ارائه می‌دهند.

هدف اولیه سرمایه گذاری خطرپذیر این است که در نهایت از سرمایه گذاری از طریق مکانیسم هایی مانند عرضه اولیه عمومی (IPO) یا خرید خارج شود و بازده مالی قابل توجهی را محقق کند.

سرمایه گذاران خطرپذیر در ازای سرمایه گذاری خود، سهام شرکت را به دست می آورند و به مالکان جزئی تبدیل می شوند.
سرمایه گذاران خطرپذیر اغلب نقش فعالی در شرکت هایی دارند که در آنها سرمایه گذاری می کنند و مشاوره استراتژیک، ارتباطات صنعتی و پشتیبانی عملیاتی ارائه می دهند.

سرمایه گذاران فرشته

سرمایه‌گذاران فرشته افرادی با ارزش خالص هستند که معمولاً در ازای بدهی قابل تبدیل یا سهام مالکیت، سرمایه‌ای را در اختیار استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای اولیه قرار می‌دهند.

سرمایه‌گذاران فرشته ممکن است نقش فعالی در راهنمایی و مشاوره استارت‌آپ‌هایی که سرمایه‌گذاری می‌کنند داشته باشند و از تجربیات و شبکه‌های تجاری خود استفاده کنند.

در این بخش مبالغ سرمایه گذاری به طور کلی در مقایسه با سرمایه گذاری VC کمتر است و از چند هزار تا چند میلیون دلار متغیر است.

انکوباتورها

انکوباتورها سازمان هایی هستند که برای حمایت از رشد و توسعه استارت آپ ها با ارائه طیف وسیعی از منابع و خدمات طراحی شده اند. آنها معمولاً فضای اداری، مشاوره، فرصت‌های شبکه‌سازی و گاهی اوقات تأمین مالی ارائه می‌دهند.

انکوباتورها برنامه های آموزشی و مربیگری ساختاریافته ای را ارائه می دهند و به استارتاپ ها کمک می کنند تا چالش ها را طی کنند و مدل های کسب و کار خود را اصلاح کنند.
 استارت‌آپ‌ها معمولاً یک دوره ثابت را در انکوباتور می‌گذرانند که از چند ماه تا چند سال بسته به نیاز و پیشرفت آنها متغیر است.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

هزینه ویزای استارت آپ کانادا

هزینه درخواست ویزای استارت آپ کانادا به شرح زیر است:

اقامت دائم نفر اصلی 2.385 دلار
اقامت دائم همسر1525 دلار
هزینه فرزندان280 کانادا

تمکن مالی برای ویزای استارتاپ کانادا

تمکن مالی مورد نیاز براساس تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد.

این هزینه ها توسط اداره مهاجرت کانادا تغییر می کند و زمانیکه اقدام میفرمایید می بایست هزینه های جدید اعلام شده را چک بفرمایید.

شما می بایست نشان دهید که حداقل سرمایه مورد نیاز بابت هزینه های زندگی خودتان و همراهان را دارید. و به عنوان یکی از مدارک اصلی می باشد و می توانید بیشتر از حداقل مبلغ اعلام شده را نیز ارائه بفرمایید. حداقل هزینه ها در ادامه خدمتتان ارسال می گردد:

تعداد اعضای خانواده

تمکن مالی مورد نیاز به دلار کانادا

1

$14,690

2

$18,288

3

$22,483

4

$27,297

5

$30,690

6

$34,917

7

$38,875

در صورتیکه بیشتر از 7 نفر می باشید, به ازای هر نفر

$3,958

نکات مهم اخذ ویزای استارتاپ کانادا

نامه حمایتی

نامه حمایتی (Letter of Support) یکی از مدارک اصلی برای اخذ ویزای استارت آپ می باشد که از طرف سازمان های تعیین شده توسط  دولت کانادا (که در بالا معرفی شد) ارائه می شود.

با دریافت این نامه , سازمان مربوطه اعلام می کند که ایده شما مورد تایید بوده و آماده  ارائه حمایت به شما می باشند.

گواهی تعهد استارتاپ

گواهی توسط یکی از سازمان های حامی صادر می شود که می تواند یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، یک گروه سرمایه گذار فرشته یا یک مرکز رشد کسب و کار باشد که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای شرکت در برنامه ویزای استارت آپ تایید شده است.

گواهی تایید می کند که سازمان تعیین شده از استارتاپ پشتیبانی می کند. این حمایت می تواند به صورت سرمایه گذاری، راهنمایی یا پذیرش در یک برنامه رشد اقتصادی باشد.

ورک پرمیت ویزای استارت آپ کانادا

افرادی که برای اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ درخواست داده اند و منتظر نتیجه هستند  , می توانند این مدت. برای Work Permit درخواست دهند. اعتبار این مجوز کار حدودا سه ساله است.

زمانی که اداره مهاجرت پرونده مربوط به ویزای استارت آپ را بررسی می کند, ویزای ورک پرمیت  به شما اجازه می دهد که وارد کانادا شده و فعالیت تجاری خود را شروع کنید

اخذ ویزای همراه از طریق استارتاپ کانادا

افرادی که برای ویزای استارت آپ درخواست می دهند, می توانند برای ویزای همراهان که شامل همسر و فرزند زیر 22 سال می باشد درخواست دهند.

نمونه ویزای استارتاپ کانادا

موسسه ای معتبر است که بتواند برای متقاضیان و موکلین خود ویزای استارتاپ کانادا را گرفته و متقاضیان را در امر مهاجرت از این طریق راهنمایی کند. شما می توانید رضایت موکلین موفق استارتاپ کانادا موسسه canadamie را مشاهده کنید.

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ کانادا

مدارک هویتی
پلن تجاری خلاقانه
گواهی عدم سوءپیشینه
تمکن مالی
گردش حساب بانکی
مدرک زبان
نامه حمایتی
پاسپورت معتبر

پروسه اخذ ویزای استارتاپ کانادا

زمان اخذ ویزای استارتاپ کانادا بسته به طرح و تعداد نفرات متغیر است. این زمان می تواند یک الی دو سال طول بکشد.

خدمات موسسه CANADAMIE برای استارتاپ کانادا

موسسه Canadamie با سال ها سابقه در امور مهاجرت و مشاوره می تواند در امر استارتاپ کانادا به شما متقاضیان عزیز کمک کند. 

موسسه کانادا ام آی ای می تواند از کمک در تهیه بیزنس پلن گرفته تا اخذ ویزا و اقامت دائم قدم به قدم کنار شما باشد. تنها کافی است با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره اولیه رایگان بهرمند شوید.

سوالات متداول ویزای استارتاپ کانادا

مدت زمان ذکر شده  در حال حاضر در سایت اداره مهاجرت 39 ماه  می باشد  ولی ممکن است بیشتر از 39 ماه نیز زمانبر باشد.

.

بله با این نوع ویزا می توانید در هر نقطه ای از کانادا زندگی و کسب و کار خود را راه اندازی بفرمایید.

مدرک تحصیلی مشخصی اعلام نشده ولی تجربه کاری و داشتن مهارت و توانایی مدیریت تاثیر گذار و مهم می باشد.

main logo
canada passport