جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای کاستودین کانادا

ویزای کاستودین کانادا برای بزرگسالی صادر می شود که قرار است قیومیت یک دانش آموز را بر عهده بگیرد. کاستودین باید مقیم کانادا باشد، سنی بالای 18 سال داشته و همینطور از سلامت جسمی و روانی کافی برخوردار باشد. 

کاستودین وظیفه تهیه محل اقامت، اطمینان از سلامت دانش آموز، شرکت در جلسات تحصیلی و همچنین مراقبت از او در شرایط اضطراری را دارد.

شما عزیزان پس از مطالعه مقاله و تماشای ویدیوها، در صورت تمایل به اخذ مشاوره رایگان تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

ویزای کاستودین کانادا
ویدیوی سریع ترین راه اقامت کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

کاستودین کیست؟

کاستودین بزرگسالی مسئولیت پذیر است يا به عبارتى ديگر يک شخص قيم و به عنوان سرپرست دانش آموزان محسوب مى شود که وظیفه مراقبت و حمایت از دانش آموز ماینر(پایین تر از 18 یا 19 سال بسته به استان) را در مدت زمان تحصیل  او در کانادا را برعهده دارد. کاستودین در کانادا باید تبعه کانادایی یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد. برای فرد ماینر 17 ساله، انتخاب کاستودین اختیاری است ولی آفیسر بسته به پرونده ممکن است درخواست کاستودین بدهد.

ماینر در کانادا به چه کسی گفته میشود؟

در کانادا هر استان سن خاصی را برای نامیدن یک فرد به عنوان بزرگسال در نظر میگیرد که به آن سن قانونی گفته میشود. افراد زیر این سن به عنوان “کودک زیر سن قانونی نامیده می شوند و نمی تواند برای خودش تصمیم گیری کند.

استان

سن قانونی

آلبرتا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک، ساسکاچوان، مانیتوبا

18

بریتیش کلمبیا، نوااِسکوشیا، یوکان، نیوبرانزویک، نوناووت

19

وظايف و مسئوليت هاى كاستودين در كانادا

حمایت احساسی و راهنمایی دانش آموز

آشنایی دانش آموز با محیط آموزشی

اطمینان از سلامتی و شرایط مناسب و مراقبت از دانش آموز

برقراری ارتباطات لازم بین دانش آموز، مدرسه و والدین یا سرپرست قانونی دانش آموز

شرکت در جلسات بین والدین و معلمان

اطمینان از رعایت قوانین و مقررات کانادا و امضا کردن فرم های رضایت

یافتن محل مناسب برای اقامت (خوابگاه و…)

کمک به هماهنگی دانش آموز در مسیرهای حمل و نقل و تطبیق با فرهنگ

انجام اقدامات ضروری در مواقع اضطراری مانند بیماری یا حادثه؛ اطلاع دادن به والدین، مراقبت پزشکی و اتخاذ تصمیمات پزشکی از طرف دانش آموز و والدین

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

چه مدارکی برای درخواست کاستودین در کانادا لازم است؟

برای درخواست ویزای کاستودین کانادا  ضروری است که فرم (Custodian Declaration form) را از سايت اداره مهاجرت، پناهندگى و شهروندى کانادا (IRCC) دانلود و تكميل نموده و به همراه درخواست اجازه تحصیل کودک به اداره مهاجرت، پناهندگى و شهروندى کانادا (IRCC) ارسال کنید. برای تکمیل این فرم دو صفحه ای، صفحه اول باید توسط کاستودین امضا شده و توسط وکیل یا ادارات قانونی در کانادا تایید شود. و صفحه دوم هم باید توسط والدین یا سرپرست قانونی کودک امضا شده و در کشور مبدا تایید رسمی شود.

کاستودین باید بالای 25 سال سن داشته باشد و شهروند کانادا یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد. برای تایید باید پاسپورت کانادایی یا کارت اقامت دائم خود را ارائه کند.

شايان ذكر است هر کاستودین می تواند مسئولیت تعداد محدودی دانش آموز را برعهده بگیرد. همچنین اگر دانش آموز در طول ماه های جولای و آگوست به کشور خود بازگردد، مسئولیتی در قبال او ندارد.

درخواست اجازه تحصیل برای دانش آموز ماینر در کانادا چه شرایطی دارد؟

به صورت کلی اگر برای دریافت ویزای یک دانش آموز ماینر(زیر سن قانونی) حتی در مقاطع ابتدایی یا راهنمایی، باید یک نامه پذیرش از مدرسه یا موسسه آموزشی مورد نظر فراهم کنید. نامه پذیرش باید به صورت اورجینال یا ورژن الکترونیکی آن باشد.

دانش آموزان ماینر برای برنامه های زیر 6ماه نیازی به مجوز اقامت تحصیلی ندارند ولی بهتر است قبل از ورود به کانادا برای آن درخواست بدهند. دانش آموزانی که قصد تحصیل بیشتر از 6ماه را دارند باید درخواست مجوز تحصیل خود را قبل از ورود به کانادا داده باشند.

اگر تنها سرپرست فرزند خود هستید به مدارک بیشتری برای ثبت درخواست خود دارید.

اگر خارج از کانادا هستید و به همراه پدر و مادر خود که اجازه کار یا تحصیل معتبر دارند قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید درخواست اجازه تحصیل خود را قبل از ورود به کانادا ثبت کنید ولی نیازی به ارائه نامه پذیرش مدرسه نیست.

همانطور كه اشاره شد اگر تنها سرپرست فرزند خود هستيد و در اين خصوص مى خواهيد اطلاعات بيشتر كسب كنيد به اين لينک مراجعه کنید.

تمدید اجازه تحصیل در کانادا

دانش آموزان ماینر برای تمدید اجازه تحصیل خود در داخل کانادا به نامه پذیرش نیاز دارند. طول مدت اجازه تحصیل به نامه پذیرش فرد بستگی دارد. دانش آموزان باید حداقل 90 روز پیش از اکسپایر شدن(به پایان رسیدن) اجازه تحصیل فعلی نسبت به تمدید آن اقدام کنند.

چرا گرفتن اجازه تحصیل در کانادا الزامی است؟

حتی اگر ماینر نیازی به ارائه اجازه تحصیل در کانادا ندارد، باز هم بهتر است برای گرفتن آن اقدام کنید چون برای کودک مزایایی دارد از جمله:

  • می توانند حتی زمانی که از سن قانونی آنها گذشت همچنان در مدرسه بمانند.
  • در دوره دبیرستان امکان تحصیل با تضمین کار(co-op) خواهند داشت.
  • در برخی از استانها به خدمات اجتماعی دسترسی خواهند داشت.

مقایسه کاستودین و گاردین در کانادا

ویزای کاستودین کانادا

کاستودین فردی است با اقامت دائم یا شهروندی کانادا که از طرف والدین یا قیم قانونی جهت مراقبت و حمایت دانش آموز در کانادا انتخاب میشود که میتواند مشاور مهاجرت، مدیر مدرسه، خانواده میزبان باشد. کاستودین باید فرم ( Custodian Declaration Form) را ارائه دهد.

ویزای گاردین کانادا

گاردین یکی از والدین یا شخصی با رابطه خونی نزدیک به دانش آموز که به همراه او به کانادا با دریافت ویزای گاردین کانادا (Guardian Visa) مهاجرت میکند. حق حضانت قانونی دانش آموز را دارد و میتواند برای او تصمیمات مالی، پزشکی و تحصیلی بگیرد.

سوالات متداول ویزای کاستودین کانادا

سرپرست قانونی دانش آموز در کانادا است که در مدت زمان تحصیل از او حمایت میکند.

افرادی که به والدین نزدیک باشند مثل مشاور مهاجرت، مدیر مدرسه یا خانواده میزبان کودک در کانادا که شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دارا هستند میتوانند کاستودین دانش آموز باشند.دانش آموزان زیر سن قانونی 18 یا 19 سال برای تحصیل در کانادا کاستودین دارند.

main logo
canada passport