جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه وین اتریش✔️ شرایط پذیرش(مدارک+شهریه 2024)

دانشگاه وین اتریش – معرفی و شرایط تحصیل

دانشگاه ملی وین اتریش از جمله برترین دانشگاه ها در سطح جهانی شناخته می شود که سالانه دانشجویان بسیاری را به خود جذب می نماید. از جمله دلایل محبوبیت دانشگاه وین اتریش علاوه بر کیفیت بالای آموزش، ارزان بودن تحصیل در آن می باشد. جهت پذیرفته شدن دانشجویان ایرانی در دانشگاه وین اتریش قبولی در کنکور ایران مورد نیاز می باشد. ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح A2 از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Uni Wien است. کشور اتریش از دیرباز یکی از کشورهای پرطرفدار جهت مهاجرت تحصیلی دانشجوهای بین المللی بوده است. وجود دانشگاه های با رنیکنگ بالا و کیفیت بالای زندگی در اتریش از مهم ترین دلایل جذب مهاجرین به این کشور می باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری در خصوص دانشگاه ملی وین برای شما عزیزان بازگو نماییم.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

معرفی و رنکینگ دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین اتریش در سال 1365 افتتاح شد. دانشگاه ملی وین از جمله دانشگاه های قدیمی و بزرگ در سطح اروپا می باشد. دانشگاه وین اتریش دارای 15 دانشکده و چهار پردیس دانشگاهی می باشد که در بیش از 180 برنامه تحصیلی مشغول به فعالیت می باشد.

 این دانشگاه رشته های متنوع تحصیلی خود را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می نماید. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه وین اتریش، آلمانی می باشد. البته برخی از رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد.

 مشاهیر و افراد معروف بسیاری نظیر زیگموند فروید از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. ضمن اینکه بارها فارغ التحصیلان و اساتید این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند.

رتبه دانشگاه ملی وین در سطج جهانی بر اساس آخرین آمار به دست آمده 130 می باشد. این دانشگاه در سطح اروپا رتبه 14 را به خود اختصاص می دهد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در اتریش می باشد.

 

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

 

پردیس های دانشگاه وین

دانشگاه وین اتریش دارای پردیس های مختلفی می باشد که در اتریش مشغول به فعالیت می باشند. هر پردیس از دانشگاه ملی وین دارای امکانات و برنامه های خاص خود می باشد که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. پردیس اصلی دانشگاه وین در قلب شهر وین قرار گرفته که روزانه دانشجویان بسیاری برای تحقیق و آموزش در این پردیس گرد هم جمع می شوند.

البته علاوه بر دانشکده ها و پردیس های مختلفی که در اتریش وجود دارد، یکی از پردیس های دانشگاه وین در کشور آلمان نیز واقع شده است که سالانه پذیرای دانشجویان بین المللی و بومی بسیاری می باشد.

دانشگاه وین پردیس هایی در سراسر شهر دارد، از جمله:

 • پردیس Althanstrasse: این پردیس محل دانشکده علوم زیستی، دانشکده شیمی و دانشکده فیزیک است.
 • پردیس AKH: این پردیس دانشکده پزشکی را در خود جای داده است.
 • پردیس Wirtschaftsuniversität Wien: این پردیس دانشکده اقتصاد و تجارت را در خود جای داده است.
 • پردیس Veterinärmedizinische Universität Wien: این پردیس دانشکده دامپزشکی را در خود جای داده است.

پردیس مرکزی در وین

پردیس مرکزی دانشگاه وین واقع در منطقه 10 وین می باشد. دسترسی به این پردیس از سر تا سر اتریش و حتی از کشورهای دیگر اروپایی به وسیله مترو، ایستگاه های راه آهن و تراموا به راحتی در دسترس و سهل الوصول می باشد.

هر کلاس درس این پردیس به تخته های هوشمند، میکروفون دوربین هایی مجهز می باشد که امکان کنفرانس ویدیویی را امکان پذیر می سازد. برای انجام سخنرانی ها و رویدادهای مهم یک سالن بزرگ با 200 صندلی در نظر گرفته شده است.

 پردیس مرکزی دانشگاه وین اتریش مجهز به فضاهای آموزشی و اجتماعی من جمله کتابخانه، سالن استراحت، کافه و آزمایشگاه های کامپیوتر برای ساعات خارج از درس می باشد. کتابخانه دانشگاه ملی وین یک کتابخانه غنی می باشد که در آن منابع الکترونیکی و چاپی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. هم چنین این پردیس مجهز به امکانات چند رسانه ای نظیر تولید رسانه و آزمایشگاه های صوتی می باشد.

دانشکده های دانشگاه وین

همان گونه که در قسمت های قبلی نیز اشاره نمودیم، دانشگاه وین اتریش دارای 15 دانشکده، 4 مرکز و یک واحد سازمانی بین دانشگاهی می باشد. در هر دانشکده به صورت تخصصی موضوع خاصی به دانشجویان تدریس می شود.

در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین دانشکده های دانشگاه ملی وین برای شما عزیزان می پردازیم:

 

دانشکده های دانشگاه ملی وین
دانشکده حقوق دانشکده الهیات کاتولیک
دانشکده علوم اجتماعی دانشکده الهیات پروتستان
مرکز علوم ورزشی دانشکده بازرگانی، اقتصاد و آمار
دانشکده علوم کامپیوتر دانشکده مطالعات تاریخی و فرهنگی
مرکز تربیت معلم دانشکده مطالعات فرهنگی
دانشکده فلسفه و تعلیم و تربیت دانشکده روانشناسی
دانشکده فیزیک دانشکده شیمی
دانشکده علوم زمین، جغرافیا و نجوم دانشکده علوم زیستی
مرکز مطالعات ترجمه دانشکده ریاضی
مرکز علوم میکروبیولوژیو سیستم های محیطی

 

شرایط پذیرش در دانشگاه وین اتریش

پذیرش از دانشگاه ملی وین از رشته به رشته ای دیگر و در مقطع های مختلف، متفاوت است. لیکن به طور کلی دانشجویان جهت اخذ پذیرش بایستی رزومه قوی داشته باشند.

تسلط به زبان و ارائه مدرک در این راستا، از شرایط مهم پذیرش از دانشگاه وین است. با توجه به اینکه دوره های ارائه شده به زبان آلمانی هستند، دانشجویان متقاضی بایستی مدرک زبان آلمانی A2 را ارائه نمایند.

خبر خوب این است که جهت اخذ پذیرش از Universität Wien محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. یکی از شرایط مهم پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه ملی وین این است که افراد در کنکور ایران قبول شده باشند.

شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه وین

داشتن معدل مناسب از جمله شرایط مهم در هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه ملی وین می باشد. بدیهی است که هر چه معدل دانشجو بالاتر باشد، از شانس بالاتری برای موفقیت در اخذ پذیرش برخوردار می شود.

به طور کلی دانشجویانی که دارای GPA حداقل 2.5 و یا معادل 15 به بالا هستند، می توانند از دانشگاه ملی وین پذیرش اخذ نمایند. به دلیل بالا بودن رنکیگ دانشگاه و رقابت تنگاتنگ بین دانشجویان جهت اخذ پذیرش، هر چه معدل دانشجو بالاتر باشد، شانس بالاتری در اخذ پذیرش از این دانشگاه خواهد داشت.

 تاریخ ددلاین دانشگاه وین

اول اکتبر هر سال شروع ترم کلاس های دانشگاه ملی وین می باشد. دانشجویان بین المللی که قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه را دارند در دو نوبت می توانند درخواست خود را ارائه نمایند:

 • دوره اول ددلاین دانشگاه وین 1 دسامبر تا 15 فوریه می باشد.
 • دوره دوم ددلاین این دانشگاه 1 مارچ آغاز می شود و در 30 آپریل بسته می شود.

درخواست دانشجویانی که تمامی مدارک مورد نیاز را در ددلاین های مشخص شده سابمیت نمودند، به طور کامل بررسی خواهد شد و پس از بررسی درخواست در صورت انتخاب برای مصاحبه دعوت خواهند شد. مصاحبه ها برای درخواست های دور اول در ماه فوریه و یا مارس و برای درخواست های دور دوم در ماه می انجام خواهد گرفت.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه وین اتریش

کامل بودن مدراک مورد نیاز در هنگام درخواست دانشگاه ملی وین موضوع بسیار مهم و حساسی می باشد. از این رو حتما قبل از هر گونه سابمیت مدارک پیشنهاد می شود به سایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایید و یا از وکیل خود در آماده سازی مدارک مشورت گیرید.

مدارک مورد نیاز ممکن است در مقاطع مختلف تفاوت هایی داشته باشد. از طرفی دیگر لیست مدارک مورد نیاز برای دانشجوهای عضو اتحادیه اروپا و دانشجوهای بین المللی نیز کاملا فرق دارد.

مهم ترین مدارک مورد نیاز درخواست پذیرش عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک دیپلم 12 ساله برای اپلای در مقطع لیسانس
 • داشتن تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر در سطح A2
 • قبولی در کنکور ایران برای دانشجوهای ایرانی
 • ارائه رزومه قوی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • داشتن توصیه نامه
 • داشتن انگیزه نامه قوی

هزینه تحصیل در دانشگاه وین اتریش

میزان شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه وین اتریش به ملیت دانشجو بستگی دارد. هزینه تحصیل برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و شنگن رایگان می باشد.

ولی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بایستی جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه در موعد مقرر شهریه پرداخت نمایند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در هر ترم معادل 726.72 یورو به اضافه 22.70 یورو بابت اتحادیه دانشجویان بایستی پرداخت نمایند. به عبارتی دیگر هزینه هر ترم تحصیل در دانشگاه ملی وین معادل 749.42 یورو می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه وین

اکثر برنامه های تحصیلی دانشگاه ملی وین به زبان المانی تدریس می شود. به همین دلیل ارائه مدرک زبان آلمانی در هنکام درخواست پذیرش از الزامات می باشد جهت تسلط به زبان آلمانی در سطح C1 دانشجویان می توانند در کورس های زبان که دانشگاه برگزار می نماید، شرکت کنند.

برای آن دسته از رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، دانشجو بایستی مدرک زبان انگلیسی در سطح B2 ارائه نماید. برای اخذ پذیرش از رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند مدرک آیلتس 6.5 و یا معادل تافل 87 مورد نیاز می باشد.

تحصیل در دانشگاه وین در مقاطع مختلف

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا و شنگن می تواند در مقاطع مختلف نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش اخذ نمایند. شرایط مورد نیاز در هر مقطع کاملا متفاوت می باشد که در ادامه به تفکیک به شرایط هر کدام می پردازیم:

تحصیل کارشناسی در دانشگاه وین

داشتن دیپلم 12 ساله برای شرکت در مقطع کارشناسی دانشگاه ملی وین مورد نیاز می باشد. از دیگر شرایط مهم ارائه مدرک زبان معتبر آلمانی در سطح A2 برای پذیرش می باشد که در هنگام درخواست پذیرش بایستی ارائه گردد.

هزینه تحصیل در هر ترم برای دانشجویان بین المللی حدود 800 یورو برآورد می شود.

برخی از رشته های قابل ارائه در مقطع لیسانس عبارتند از:

رشته های موجود در مقطع کارشناسی
مطالعات آفریقایی تاریخ باستان و مطالعات باستان کلاسیک
مطالعات بیزانس و مطالعات یونان مدرن باستان شناسی کلاسیک
تاریخ هنر تاریخ
مصرشناسی قوم شناسی اروپایی
جغرافیا فیلولوژی آلمانی
علوم زمین فیلولوژی کلاسیک
مطالعات مجارستانی و فنلاندی الهیات اسلامی
ژاپن شناسی مطالعات یهودیت
زبان ها و فرهنگ های جنوب آسیا و تبت زبان شناسی
آمار موسیقی شناسی
هواشناسی دوره پیش از تاریخ و باستان شناسی تاریخی
الهیات پروتستان تعلیمات دینی
مطالعات در زمینه عشق مطالعات اسکاندیناوی
مطالعات اسلاوونی ریاضی

 تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه وین

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ملی وین در اکثر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شود. در اصل جهت تحصیل این مقطع دانشجو نیاز به ارائه مدرک آلمانی در سطح C1 است. لیکن می تواند در هنگام درخواست پذیرش مدرک A2 ارائه نماید و قبل از شروع کلا های درس در دوره های زبان شرکت نماید.

جهت اخذ پذیرش در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود نیز دانشجو بایستی مدرک زبان آیلتس در سطح 6.5 را ارائه نماید. جهت پذیرش در برخی از رشته ها نظیر تربیت معلم در مقطع فوق لیسانس دانشجو بایستی در آزمون ورودی شرکت نماید.

از حیث هزینه نیز دانشجویان بین المللی در مقطع ارشد حدود 700 یورو در هر ترم بابت تحصیل پرداخت می نمایند.

دانشجویان در رشته های زیر می توانند در مقطع فوق لیسانس تحصیل نمایند:

 • تاریخ باستان
 • اقتصاد کاربردی
 • مطالعات الهیات پیشرفته
 • نجوم فیلولوژی شرقی باستان و باستان شناسی مشرق زمین
 • ادبیات و فرهنگ انگلیسی زبان
 • مطالعات آفریقایی
 • زبان شناسی کاربردی
 • مطالعات جهان عرب
 • فیلولوژی شرقی باستان و باستان شناسی مشرق زمین
 • مطالعات اتریش – فرهنگ ها، ادبیات، زبان ها

تحصیل دکترا در دانشگاه وین

شرایط پذیرش در مقطع دکترا کمی متفاوت از بقیه مقاطع است. جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری دانشجو بایستی تایید یک سوپروایزر را داشته باشد. به این منظور دانشجویان بایستی پروپوزال قوی تهیه نمایند و شروع به مکاتبه با اساتید دانشگاه نمایند. از مهم ترین شرایطی که باعث می شود دانشجو شانس بالاتری در قبولی مصاحبه و تایید سوپروایزر داشته باشد، داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح C1  و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 آکادمیک، مقالات بین المللی و معدل بالا می باشد.

میزان هزینه تحصیل در هر ترم برای دانشجویان بین المللی حدود 726 یورو می باشد. البته با توجه به اینکه دانشجویان دکتری در امور تحقیقاتی مشغول به فعالیت می شوند، در بسیاری از موارد تحصیل همراه با دریافت حقوق می باشد.

دانشجویان در رشته های زیر می توانند در مقطع دکتری تحصیل نمایند:

 • علوم زیستی
 • علوم انسانی، فلسفه و تعلیم و تربیت
 • علوم اجتماعی
 • تجارت، اقتصاد و آمار
 • علوم طبیعی
 • حقوق
 • روانشناسی
 • علوم انسانی، فلسفه و تعلیم و تربیت
 • علوم ورزشی

بورسیه های تحصیلی دانشگاه وین اتریش

دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی برای کم کردن هزینه های تحصیل و زندگی موضوعی بسیار مهم می باشد. برخی از این بورسیه های هزینه های تحصیل و برخی هزینه های زندگی را نیز کاور می نمایند.

بورسیه ها براساس رزومه دانشجویان به افراد واجد شرایط اعطا می گردد. عموما بورسیه های ارائه شده در مقاطع فوق لیسانس و دکتری می باشد و تعداد بورسیه های ارائه شده در مقطع لیسانس بسیار محدود می باشند.

برخی از بورسیه های دانشگاه ملی وین عبارتند از:

 • بورسیه شایستگی: این بورسیه توسط دانشگاه ملی وین به واجدین شرایط اعطا می گردد. این بورسیه براساس رزومه دانشجویان به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد. بورسیه شایستگی یک بار در سال در شروع ترم زمستان به دانشجویان اعطا می شود. این بورسیه بین 750 تا 1500 یورو از هزینه ها را کاور می نماید.
 • برنامه کمک هزینه ماری اسکلودوسکا-کوری آژانس بین المللی انرژی اتمی: هدف از این بورسیه تشویق و کمک به زنان جوان جهت کار کردن در زمینه هسته ای می باشد. این بورسیه به دانشجویان رشته هسته ای و مرتبط با آن در مقطع کارشناسی ارشد به صورت فول فاند ارائه می گردد و تمامی هزینه های تحصیل را کاور می نماید.
 • بورسیه های OFID: این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته هایی نظیر اقتصاد، محیط زیست و غیره ارائه می گردد. این بورسیه علاوه بر تامین هزینه های تحصیل، کمک هزینه ای را نیز برای تامین هزینه های زندگی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه وین اتریش AK Wien.: افراد واجد شرایط این بورسیه به صورت کامل معاف از پرداخت شهریه می شوند. این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود.
 • بورسیه های دانشگاه وین: این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در نظر گرفته شده است. جهت اخذ این بورسیه دانشجویان بایستی مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 آکادمیک را داشته باشند. بر طبق این بورسیه دانشجویان جهت انجام کارهای تحقیقاتی به مدت 30 ساعت در هفته استخدام و حفوق دریافت می نمایند.

رشته های تحصیلی در دانشگاه وین اتریش

دانشگاه ملی وین در سطح اروپا و سطح جهانی جزء دانشگاه های معتبر شناخته می شود و بالطبع تنوع رشته ای بسیار زیادی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند در آن به ادامه تحصیل بپردازند. تنوع رشته ای موجود در دانشگاه ملی وین این فرصت را به دانشجویان بین المللی می دهد که بر اساس سلیقه خود و رزومه ای که دارند، در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل نمایند.

جدول زیر رشته های موجود در دانشگاه ملی وین را نشان می دهد:

 

رشته های دانشگاه ملی وین
علوم اجتماعی فلسفه
علوم دینی تاریخ
جامعه شناسی سیاست
هنر شناخت فرهنگ ها
ریاضیات انفورماتیک و فناوری
علوم طبیعی زیست شناسی
روانشناسی سلامت
علوم ورزشی زبان
حقوق علوم اقتصادی

امکانات رفاهی دانشگاه وین اتریش

قطعا دانشگاهی با رنیکنگ و اعتبار دانشگاه ملی وین برای دانشجویانش امکانات رفاهی را در نظر گرفته است. در ادامه به شرح برخی از امکاناتی که این دانشگاه برای رفاه دانشجویان فراهم آورده است اشاره می نماییم:

 • کتابخانه مجهز
 • وجود دستگاه کپی در محوطه دانشگاه
 • اتاق مطالعه به صورت انفرادی و دسته جمعی
 • کامپیوتر و اینترنت

دانشجویان می توانند از امکانات کامپیوتری که دانشگاه به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده است به صورت کامل بهره گیرند. همه رایانه ها به اینترنت، پست الکترونیکی و دستگاه چاپ دسترسی دارند.

 • خشکشویی: خدمات خشکشویی با هزینه بسیار کم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. دانشجویان می توانند در اتاق های خشکویی لباس ها را شست و شو و اتو نمایند.
 • درمان پزشکی: دانشجویان بایستی بیمه درمانی دانشجویی داشته باشند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه وین اتریش

رزرو خوابگاه دانشجویی همواره یکی از دغدغه های مهم دانشجویان در هنگام مهاجرت تحصیلی و اقامت در اتریش می باشد. دانشگاه ملی وین دارای اقامتگاه اختصاصی برای دانشجویان نمی باشد و دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه شده اند، بایستی به صورت خصوصی در اطراف دانشگاه خوابگاه و یا آپارتمان را اجاره نمایند.

از آن جایی که سالانه تعداد بی شماری دانشجوی بین المللی جذب کشور اتریش می شوند، این کشور دارای خوابگاه های متعدد با امکانات رفاهی بالا می باشد. هزینه خوابگاه های دانشجویی بسته به اینکه اتاق مشترک باشد یا به صورت انفرادی، بین 250 یورو تا 700 یورو در ماه متغیر می باشد.

هزینه های زندگی دانشجویی در شهر وین

برآورد نمودن میزان هزینه های زندگی دانشجویی قبل از اقدام جدی برای مهاجرت به اتریش موضوع بسیار مهمی می باشد.

حدود هزینه های زندگی دانشجویی برای آن دسته از افرادی که از دانشگاه ملی وین فارغ التحصیل شده اند، کاملا به سبک زندگی هر دانشجویی بستگی دارد. هزینه زندگی دانشجویی برای یک نفر در حدود 1000 یورو در ماه برآورد می شود.

جدول بیانگر میزان هزینه های زندگی در اتریش می باشد:

 

اقلام ضروری هزینه ها به یورو
غذا در یک رستوران ارزان قیمت 15.00
آب (بطری 0.33 لیتری) 2.28
یک وعده مک دونالد 10.00
1 لیتر شیر 1.47
500 گرم نان تازه 2.47
12 عدد تخم مرغ 4.33
1 کیلوگرم فیله مرغ 12.26
1 کیلوگرم پیاز 1.71
بلیت یک طرفه حمل و نقل محلی 2.40
کارت ماهانه 50.00
شروع تاکسی تعرفه عادی 4.00
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 992.71
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز 746.98
اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 1855.36
اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز 1320.59

 

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport