جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضی در صورت نداشتن پایه قوی زبان، برای گذراندن دوره های آموزش زبان اقدام کند. اکثر دانشگاه ها و کالج ها در کانادا تنها در صورت ارائه مدرک زبان پذیرش می دهند. اما برخی از دانشگاه ها و کالج ها شرایطی را فراهم آورده اند که متقاضی می تواند با ارائه سطح زبان متوسط برای گذراندن دوره های زبان ثبت نام کرده و پس از رساندن سطح زبان خود به حدنصاب برای تحصیل در دوره های اصلی خود در دانشگاه اقدام کند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با مشاورین متخصص ما در امر مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
تحصیل در کانادا و یا آمریکا؟
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

در پایه دبستان بطور معمول مدرسه ها دارای الزامات سختگیرانه درباره مدرک زبان و نمره آن نیستند. هرچند که برای تعیین سطح و تشخیص تعداد ساعت لازم برای درس زبان انگلیسی نیاز دارند تا با مدرک یا آزمونی که خود مدرسه برگزار میکند سطح زبان دانش آموز را بسنجند. در انگیزه نامه ای که برای مدرسه نوشته می شود میبایست درباره زبان آموزی و دوره هایی که گذرانده شده سخن رانده شود و آشنایی با زبان انگلیسی نشان داده شود. در پایه دبستان به سطح بالایی از زبان انگلیسی نیاز نیست اما سطح مورد انتظار بسته به سختگیری مدارس بین 4.5 تا 5.5 آیلتس آکادمیک است.

تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان

در دوره دانشگاه درخواست پذیرش بدون مدرک زبان تنها در صورتی پذیرفته است که دانشگاه چنین گزینه ای را متقاضی داده باشد. کمتر دانشگاهی در کانادا وجود دارد که بدون مدرک زبان به دانشجویان پذیرش دهد. بدیهی است حتی در صورت قبول مدارک برای بررسی بدون مدرک زبان دانشگاه حق دارد تا از راه آزمون آنلاین و مصاحبه سطح زبان دانشجو را بسنجد.

 برخی از دانشگاه ها با قرار دادن یک دوره آماده سازی پیش از دوره اصلی راه را برای پذیرش بدون مدرک زبان هموار میکنند. این دوره میتواند دوره ویژه اماده سازی زبان باشد یا به همراه پیش نیاز درس های دیگر. حتی برخی از دانشگاه ها برای دوره آماده سازی هم مدرک زبان درخواست می کنند اما این مدرک بطور معمول با نمره بالا خواسته نمی شود و میتوان حتی مدارک غیرمعمول تر مانند دولینگو را هم به دانشگاه ارائه داد.

دوره های آماده سازی بیشتر پیش از پایه کارشناسی برگزار می شوند و شمار محدودی هم از دانشگاه برای دوره های مستر دوره های آماده سازی قرار میدهند. در این روش باید توجه شود که پذیرش دوره زبان میبایست به همراه پذیرش مشروط دوره اصلی باشد و این ریسک همواره وجود دارد که متقاضی به دوره اصلی راه نیابد.

اخذ ویزای کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا از نوع سابجکتیو است. یعنی حتی با وجود همه مدارک لازم افسر رسیدگی به پرونده دارای اختیار است تا تصمیم به رد یا پذیرش درخواست ویزا را به نظر شخصی خود منوط کند. به همین دلیل میبایست منتقاضیان ویزای تحصیلی کانادا تا جای ممکن ریسک و احتمال ردی را پایین بیاورند. پایین آوردن ریسک ردی ویزا را تنها میتوان با مدارک هرچه کاملتر انجام داد اما باز به این معنی نیست که اگر یک مدرک اختیاری در بین مدارک نبود حتما افسر ویزا پرونده را رد خواهد کرد. چنانچه شما دارای پذیرش از مدرسه یا دانشگاه باشید نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت و از مدارک اجباری برای درخواست استادی پرمیت نیست. اما چنانچه مدرک زبان در میان مدارک شما نباشد میتواند این شک را در آفیسر ایجاد کند که شما قصد واقعی برای تحصیل در کانادا را ندارید و حتی یک مدرک زبان هم دریافت نکردید.

نتیجه درخواست ویزا بدون مدرک زبان

دیده شده است که با مدارک زبان غیرمعمول مانند دولینگو هم همچنان ریسک ردی ویزا بخاطر زبان انگلیسی وجود دارد. دوره های زبان برای صدور ویزا ممنوع نیستند اما این شهرت وجود دارد که به ویژه در سالهای اخیر به آسانی نمیتوان با پذیرش در دوره زبان ویزا دریافت کرد.

پس از درخواست استادی پرمیت بدون مدرک زبان میبایست منتظر بود تا نامه انگشت نگاری دریافت شود. پس از دریافت نامه انگشت نگاری متقاضیان میبایست به یکی از شعب وی اف اس در کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات با وقت قبلی مراجعه کنند و انگشت نگاری خود را انجام دهند.

پس از انجام انگشت نگاری میبایست منتظر ویزا یا رد آن بود. حتی با وجود نامه پذیرش، افسر ویزا میتواند درخواست ویزا را بدون مدرک زبان رد کند چرا که قانع نشدن اداره مهاجرت به تنهایی میتواند دلیل ردی ویزا باشد.

در سالهای گذشته افراد بسیاری بودند که بدون داشتن قصد واقعی تحصیل با دریافت پذیرش دوره های زبان بدون مدرک زبان اقدام به دریافت ویزا میکردند که پس از ورود با اعلام درخواست پناهندگی قصد واقعی خود را ابراز میکردند و این تجربه های ناموفق برای دولت کانادا باعث شد تا سختگیری را بیشتر کند و با اینکه ممنوعیت یا تغییر قوانین را برای درخواست ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان اعلام نکرده است اما به گونه ای اجبار نامحسوس در این زمینه وجود دارد.

سوالات متداول تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

اینکه شما از آزمون زبان معاف می شوید و هزینه آنرا نمیپردازید یک کاهش در هزینه ها بطور کلی برای شما خواهد بود اما بطور معمول دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان پذیرش میدهند دوره های آماه سازی برگزار میکنند که دارای شهریه جداگانه و افزون بر دوره اصلی هستند که میتواند هزینه های شما را بطور کلی بالاتر هم ببرد.

بلی دوره های زبان مانند دوره های اصلی که کالج های زبان برگزار میکنند یکی از دوره های آموزشی رایج هستند اما در اینباره میبایست خود را به جای افسر ویزا قرار دهید و از خود بپرسید که آیا زبان آموزی پیش از دوره اصلی دانشگاه برای متقاضی در کشور خود او فراهم نبوده است؟ این موارد میبایست در استادی پلن تشریح شوند اما بطور کلی دوره های زبان به تنهایی دارای ریسک بسیار بالاتری از دوره های اصلی یا دوره های زبان به همراه پذیرش مشروط دوره های اصلی هستند.

main logo
canada passport