main logo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا نیازمند داشتن شرایطی نظیر رده سنی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی، آیلتس 6.5 به بالا، معدل دوره لیسانس بالا و همچنین تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل است. 

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا می تواند سالیانه بین 14 هزار الی 40 هزار دلار کانادا متغیر باشد. از جمله بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل فوق لیسانس می توان به دانشگاه هایی نظیر تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا اشاره کرد. 

در صورت تمایل به تحصیل در کانادا و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موسسه Canadamie تماس حاصل فرمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا
ویدیو های مربوط به تحصیل در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید باید از شرایط لازم بهرمند باشد. این شرایط به شرح زیر است:

داشتن معدل بالا دوره لیسانس
داشتن آیلتس 6.5 به بالا
توصیه نامه و انگیزه نامه
عدم سوءپیشینه کیفری
رده سنی مناسب
نداشتن گپ تحصیلی
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس کانادا

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا، هم برای مرحله پذیرش و هم ویزا، نیاز است مدارک مورد نیاز را تهیه کنند که در این قسمت از مقاله به بررسی لیست این مدارک میپردازیم.

مدارک تحصیلی پیشین
رزومه
توصیه نامه و انگیزه نامه
مدرک زبان
پرداخت هزینه های درخواست
پاسپورت معتبر
پذیرش تحصیلی از موسسه معتبر
عکس پاسپورتی
گواهی تمکن مالی
بیمه درمانی

سطح زبان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیاز است حتما سایت دانشگاه و رشته مربوطه را بررسی کرده تا از لیست دقیق انواع مدرک های مورد قبول آن دانشگاه و هم چنین حداقل نمره مورد نیاز برای رشته مدنظر خود مطمئن شود.

Exams

Minimum Score

TOEFL

نمره کلی حداقل ۹۰ که هیچ کدام از بندها زیر ۲۱ نباشد

(IELTS)

نمره کلی حداقل ۶.۵ که هیچ کدام از بندها زیر ۶ نباشد

CAEL-CAEL CE

نمره کلی حداقل ۷۰ که هیچ کدام از بندها زیر ۶۰ نباشد

PTE Academic

نمره کلی حداقل ۶۱ که هیچ کدام از بندها زیر ۶۰ نباشد

Duolingo

نمره کلی حداقل ۱۲۰ که هیچ کدام از بندها زیر ۱۰۰ نباشد

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

اقدام برای دریافت پذیرش از موسسات آموزشی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد شامل مراحل زیر است:

  • انتخاب رشته و دانشگاه مدنظر:

با توجه به طیف گسترده موسسات آموزشی و هم چنین رشته های ارایه شده در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا، انتخاب رشته و دانشگاه مدنظر، اولین و مهم ترین مرحله از اقدام دانشجویان بین المللی برای  پروسه مربوطه است. دانشجویان در مرحله انتخاب، نیاز است عواملی از جمله مرتبط بودن رشته مدنظر با رشته کارشناسی خود و هم چنین شانس دریافت ویزا برای دوره مربوطه بر اساس ایالتی که موسسه آموزشی در آن واقع شده است را در نظر داشته باشند.

  • تهیه مدارک مورد نیاز برای پذیرش:

هر موسسه آموزشی یا دوره آموزشی ارایه شده در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ممکن است مدارک خاصی را برای دریافت پذیرش در نظر داشته باشد که متقاضیان نیاز است بعد از انتخاب دانشگاه و رشته مدنظر خود، این لیست را تهیه کنند.

  • سابمیت مدارک پذیرش

متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش، نیاز است تمامی مدارک را سابمیت نماید. هر موسسه آموزشی در کانادا برای این مرحله معمولا ساز و کار خاص خود را مشخص کرده است، به این نحو که سابمیت مدارک پذیرش در برخی از موسسات آموزشی کانادا نیاز است از طریق سایت آن دانشگاه و در برخی دانشگاه ها یدگر، از طریق ارسال مدارک با ایمیل به تیم پذیرش دانشگاه انجام شود.

متقاضیان هم چنین برای این مرحله نیاز است که حتما به ددلاین موسسه آموزشی مربوطه برای سابمیت مدارک پذیرش دقت داشته باشد. موسسات آموزشی کانادا معمولا در طول یک سال، دو اینتیک(بهار-پاییز) برای شروع تحصیل در موسسه خود در نظر میگیرند که به منظور دریافت پذیرش در هر یک از اینتیک ها، دانشگاه مربوطه ددلاین مشخصی را معین میکند و افراد فقط تا همان ددلاین فرصت دارند مدارک خود را به منظور دریافت پذیرش تحصیلی برای دانشگاه ارسال کنند. متقاضیان هم چنین در هنگام سابمیت مدارک پذیرش، نیاز است اینتیکی را انتخاب نمایند که بعد از دریافت پذیرش، زمان کافی برای پروسه ویزا را نیز داشته باشند.

  • صدور نتیجه پذیرش از سمت دانشگاه:

بعد از سابمیت مدارک موردنیاز برای پذیرش، زمانبندی صدور نتیجه پذیرش از سمت دانشگاه مربوطه ممکن است بین چندهفته تا ۲ ماه به طول انجامد. در این مدت، دانشگاه ممکن است بسته به مدارک ارایه شده فرد، از وی درخواست ارسال مدارک دیگری را داشته باشد یا اینکه صدور نتیجه را منوط به برگزاری مصاحبه با متقاضی نماید.

هزینه تحصیل فوق لیسانس در کانادا

هزینه تحصیل فوق لیسانس در کانادا با توجه به عواملی از جمله نوع دانشگاه و هم چنین رشته انتخابی فرد میتواند متغیر باشد. شهریه تحصیل فوق لیسانس در کانادا برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مختلف میتواند سالیانه بین ۱۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار کانادا متغیر باشد. هم چنین تحصیل در رشته های خاصی مانند رشته های حوزه درمان، حقوق و MBA نسبت به سایر رشته های دانشگاهی معمولا شهریه بالاتری دارند که بر اساس رشته، میتواند سالیانه بین ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار کانادا باشد.

بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به طور کلی، بورسیه های متنوعی برای تحصیل در کانادا وجود دارد که افراد در صورت دارا بودن شرایط اولیه، میتوانند برای آنها درخواست دهند. تعدادی از این بورسیه ها را در این قسمت بررسی میکنیم:

بورسیه دولتی Vanier CGS

این بورسیه عموما برای مقطع دکتری و در موارد محدود، برای کارشناسی ارشد هم ارایه میشود که میزان آن سالانه نهایتا تا ۵َ۰۰۰۰ دلار کانادا بوده و فرد متقاضی میتواند حداکثر تا ۳ سال برای این بورسیه درخواست دهد.

بورسیه دولتی CGS M

این بورسیه به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اختصاص داده شده و میزان آن حداکثر ۱۷۵۰۰ دلار برای یک سال است.

بورسیه ایالت آنتاریو

این بورسیه به دانش جویان بین المللی متقاضی تحصیل در ایالت آنتاریو اختصاص یافته است. میزان آن حداکثر ۱۵۰۰۰ دلار در سال است و افرادی میتوانند واجد شرایط دریافت این بورسیه باشند که معدل آنها ۱۶ به بالا باشد

بورسیه تحصیلی ایالت کبک

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقاطع دکتری یا ارشد در نظر گرفته شده است که میزان آن حداکثر ۳۵۰۰۰ دلار کانادا در سال می باشد.

علاوه بر بورسیه های دولتی کشور کانادا، برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور نیز ارایه دهنده بورسیه های دانشگاهی برای متقاضیان تحصیل در همان دانشگاه یا موسسه هستند. این نوع بورسیه ها بر اساس دانشگاه، ممکن است به دلیل رزومه تحصیلی قوی متقاضی و یا شرایط مالی وی اعطا شوند.

لیست تعدادی از دانشگاه های ارائه کننده بورسیه تحصیلی در کانادا:

University of British Columbia

McGill University

University of Alberta

بهترین رشته‌های فوق لیسانس در کانادا

به منظور معرفی بهترین رشته های فوق لیسانس در کانادا، عوامل متعددی را باید در نظر گرفت. میزان اعتبار مدرک تحصیلی دریافت شده در رشته مدنظر از دانشگاه کانادایی، میزان شانس کاریابی در صورت دارا بودن تحصیلات در رشته ی دانشگاهی، میزان ارتباط رشته مدنظر با تحصیلات پیشین فرد متقاضی و هم چنین شهریه رشته تحصیلی مربوطه با توجه به بودجه فرد، از دسته این عوامل هستند که نیاز است مورد توجه قرار گیرند.

بهترین رشته های کارشناسی ارشد کانادا
علوم کامپیوتر

مدیریت

پزشکی
دندانپزشکی

مهندس آی تی

مدیر مالی
بانکداریمهندسی عمرانبازاریابی
اقتصاد

هوش مصنوعی

پرستاری

بهترین دانشگاه های کارشناسی ارشد در کانادا

کانادا دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی متنوعی بوده که اکثریت آنها نیز ارائه دهنده دوره های کارشناسی ارشد هستند.

تعدادی از بهترین دانشگاه های ارایه دهنده دوره های کارشناسی ارشد در کانادا را اینجا خدمتتان معرفی میکنیم:

کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

بر اساس قوانین اداره اقامت کانادا، آن دسته از دانشجویان بین المللی که در کشور کانادا در یک دوره تمام وقت در یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی مشغول به تحصیل هستند، حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. کار در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا معمولا یا در محیط دانشگاه فرد انجام میشود که اصطلاحا به این دسته کارها، On Campus میگویند و یا در محیط خارج از دانشگاه انجام میشود که به آنها Off Campus میگویند.

کارهای انجام شده در محیط دانشگاه معمولا در حوزه های تحقیقاتی برای اساتید یا دانشگاه بوده و یا اینکه برای شرکتی است که با دانشگاه مدنظر قراردادی منعقد کرده که دانشجویان آن دانشگاه را به صورت پاره وقت در حین تحصیلشان، استخدام کند.

از طرف دیگر، کارهای خارج از دانشگاه میتوانند هر نوع کاری را شامل شوند.

سوالات متداول تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

شهریه سالانه دوره های کارشناسی ارشد در کانادا با توجه به نوع دانشگاه و هم چنین رشته مدنظر فرد میتواند متغیر باشد که به طور میانگین بین ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار کانادا متغیر است

بله، دانشجویان محل در مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت در کانادا اجازه دارند تا نهایتا ۲۰ ساعت در هفته در داخل دانشگاه و یا خارج از آن مشغول به کار شوند.

بله، متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در صورت دارا بودن شرایط، میتوانند از بورسیه های دولتی، استانی و یا بورسیه های دانشگاهی بهره مند شوند.

هر دانشگاه در سایت خود شرایط دقیق پذیرش رشته های کارشناسی ارشد را معرفی کرده است که یکی از مهم ترین آنها، مدرک زبان است. دانشگاه های مختلف کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد معمولا مدرک ایلتس ۶.۵ یا مدرک های زبان معادل آن را قبول میکنند.

main logo
canada passport