جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل پست داک کانادا 2024

پست دکترا در کانادا نیازمند داشتن برنامه های پژوهشی پیشرفته تحت نظارت عضوی از هیئت علمی دانشگاه است. برای تحصیل پست دکترا در کانادا داشتن مدرک آیلتس 7 به بالا یا تافل معادل آن ضروری می باشد. تحصیل در این مقطع رده سنی خاصی ندارد و طول این دوره حدودا یک الی سه سال است.

هزینه دوره های تحصیلی پسا دکترا در کانادا چندان بالا نیست و دانشجو حتی می تواند 40 الی 50 هزار دلار کانادا بورسیه بگیرد که تقریبا تمامی هزینه ها را پوشش خواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه canadamie تماس حاصل فرمایید.

پست دکترا در کانادا
ویدیو های مربوط به تحصیل در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

شرایط تحصیل پست داک در کانادا معمولاً شامل انجام تحقیقات پیشرفته تحت نظارت یک عضو هیئت علمی یا محقق اصلی در یک دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی است. دانشجویان پست داک معمولا به عنوان محققین موقت در نظر گرفته می شوند و انتظار می رود که به طور قابل توجهی در پروژه های تحقیقاتی در حال انجام مشارکت داشته باشند و در عین حال مشخصات دانشگاهی خود را ارتقا دهند.

معمولاً مدارک مورد نیاز برای تحصیل پست دکتری در کانادا شامل :

مدارک تحصیلی (مدرک دکترا)
توصیه نامه
انگیزه نامه که اهداف تحقیقاتی را مشخص کند
رزومه با جزئیات دستاوردهای تحصیلی و انتشارات
مدرک دال بر اثبات مهارت انگلیسی/فرانسوی
گذرنامه معتبر
مدارک مالی

 بسته به شرایط دوره ممکن است مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشید.

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه برای تحصیل در مقطع پسا دکترا در کانادا ضروری است. اکثر موسسات و دانشگاه ها از متقاضیان می خواهند که مهارت خود را از طریق آزمون های استاندارد مانند آیلتس یا تافل برای زبان انگلیسی یا TEF برای فرانسه نشان دهند. حداقل امتیاز مورد نیاز ممکن است بسته به موسسه و برنامه متفاوت باشد.

شرایط سنی برای تحصیل پست داک در کانادا

معمولاً شرايط سنى خاصى براى تحصيل در كانادا و پذیرش در دوره مطالعات پسا دکتری وجود ندارد. با این حال، انتظار می رود که متقاضیان دکترای خود را تکمیل کرده باشند. البته برای پروسه ویزا لازم است فاکتور گپ تحصیلی مد نظر قرار گیرد. 

طول مدت تحصیل پسا دکتری کانادا

مدت زمان تحصیل در مقطع پسا دکتری در کانادا بسته به رشته تحصیلی و پروژه تحقیقاتی متفاوت است. به طور متوسط، دوره پسا دکتری می تواند از یک تا سه سال متغیر باشد، اما بر اساس توافق متقابل بین محقق و موسسه قابل تمدید است.

هزینه های تحصیل پست دکتری در کانادا

هزینه های تحصیل پست دکتری در کانادا بسته به موسسات و برنامه ها متفاوت است. در حالی که برخی از دانشگاه ها ممکن است برای دوره های پست دکتری شهریه دریافت کنند، بسیاری از آنها موقعیت های مالی را ارائه می دهند که هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و کمک هزینه ای را برای حمایت از هزینه های زندگی به متقاضی ارائه می دهند.

 دانشجو حتی می تواند 40 الی 50 هزار دلار کانادا بورسیه بگیرد که تقریبا تمامی هزینه ها را پوشش خواهد داد.

اخذ ویزای تحصیلی جهت پست داک کانادا

دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل پست دکتری در کانادا هستند،بايد ويزاى تحصيلى خود را آماده كنند. بقيه مراحلى كه بايد طى كنند شامل :

  • اخذ مجوز تحصیلی که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) صادر می شود. 
  • برای دریافت مجوز تحصیل و یا استادی پرمیت، متقاضیان باید نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)، مدارک حمایت مالی، گذرنامه معتبر و سایر مدارک مشخص شده مطابق دستورالعمل IRCC را ارائه دهند.

بهترین دانشگاه ها جهت گذراندن دوره های پست دکترا در کانادا

کانادا دارای چندین دانشگاه معتبر است که به دلیل برنامه های پست دکترای خود مشهور هستند. در میان انتخاب های برتر می توان به دانشگاه هاى زير اشاره کرد.

دانشگاه تورنتو
دانشگاه مک گیل
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه آلبرتا

 دانشگاه هایی ديگرى نیز به دلیل برنامه های پست دکتری خود در رشته های مختلف بسیار مورد توجه هستند. از جمله :

دانشگاه مک مستر
دانشگاه واترلو
دانشگاه وسترن

دانشجویان آینده نگر پس از دکترا باید عواملی مانند تناسب تحقیقاتی، تخصص اساتید، فرصت های مالی و شهرت کلی دانشگاهی را هنگام انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیلات پسا دکتری خود در کانادا در نظر بگیرند. 

بورسیه تحصیلی برای تحصیل پست دکترا در کانادا

تحصیلات پست دکترا در کانادا فرصت های فراوانی را برای دانش پژوهانی که به دنبال تحقیقات پیشرفته و رشد آکادمیک هستند، ارائه می دهد. بورسیه های مختلفی برای حمایت از محققان پست دکترا در کانادا در دسترس است، مانند:

بورسیه تحصیلی پست دکترا در کانادا

Mitacs Elevate Postdoctoral Fellowship
Banting Postdoctoral Fellowship
Vanier Canada Graduate Scholarships

 

 این بورسیه ها کمک مالی برای پوشش هزینه های زندگی، هزینه های تحقیقاتی و شرکت در کنفرانس ارائه می کنند.

برنامه تحقیقاتی پست داک کانادا

برنامه تحقیقاتی پست داک کانادا از محققان پسا دکتری در زمینه های مختلف حمایت می کند. این برنامه همکاری بین دانشگاه و صنعت را تقویت می کند و تحقیقات و نوآوری های پیشرفته را ترویج می کند. از طریق این برنامه، دانش پژوهان می توانند به امکانات پیشرفته، فرصت های مربیگری و رویدادهای شبکه ای دسترسی پیدا کنند تا قابلیت های تحقیقاتی خود را افزایش دهند.

فرصت های شغلی برای دوره پست دکتری کانادا

برنامه های پست دکتری کانادا درها را به روی فرصت های شغلی متنوع در دانشگاه، صنعت، سازمان های دولتی و سازمان های غیر انتفاعی باز می کند. محققان پسا دکترا می توانند نقش هایی مانند استادان دانشگاه، دانشمندان پژوهشی، مشاوران، تحلیلگران سیاست و مدیران پروژه را دنبال کنند. این برنامه ها دانش پژوهان را با مهارت ها و تخصص های پیشرفته مجهز می کنند تا در مسیرهای شغلی انتخابی خود برتری پیدا کنند.

کار حین تحصیل دانشجویان پست داک در کانادا

دانشجویان پست داک در کانادا امکان کار پاره وقت در طول تحصیل خود دارند. آن‌ها می‌توانند در زمینه‌ی تخصص خود در مشاغل آموزشی، پروژه‌های تحقیقاتی یا کارهای مشاوره‌ای شرکت کنند. کار در حین تحصیل نه تنها امکان درآمد اضافی را فراهم می کند، بلکه مهارت های عملی و امکان پیشرفت حرفه ای را نیز افزایش می دهد.

درآمد دانشجویی دوره پست داک در کانادا

درآمد دانشجویان پست داک در کانادا بسته به عواملی مانند موسسه، رشته تحصیلی، منبع بودجه و مکان متفاوت است. به طور متوسط، دانشجویان پست داک کمک هزینه ای از حدود 40000 تا 60000 دلار در سال دریافت می کنند. مزایای اضافی ممکن است شامل پوشش بیمه درمانی، کمک هزینه سفر برای کنفرانس ها و دسترسی به کمک هزینه های تحقیقاتی باشد.

مزایای مهم تحصیل پست دکترا در کانادا

تحصیل در مقطع پست دکترا در کانادا مزایای متعددی دارد. علاوه بر این، برنامه‌های پست دکترا در کانادا، همکاری‌های بین‌رشته‌ای را ترویج می‌کنند و فرصت‌هایی را برای رشد حرفه‌ای و ایجاد شبکه فراهم می‌کنند. مهم ترين مزاياى تحصيل در كانادا در مقطع پست دکترا عبارتند از :

دسترسی به امکانات تحقیقاتی در سطح جهانی

اساتید دانشگاهی مشهور

جامعه چند فرهنگی پر جنب و جوش

کیفیت بالای زندگی

مقایسه دکترای دوم با پست داک کانادا

در حالی که ادامه تحصیل در مقطع دکترای دوم مستلزم تعمیق تخصص در یک رشته تحصیلی خاص از طریق تحقیقات گسترده و الزامات درسی است، دوره پست دکترای کانادایی بر ارتقای مهارت های پژوهشی از طریق آموزش های تخصصی تحت هدایت اساتید با تجربه تمرکز می کند. هر دو مسیر بر اساس اهداف شغلی فردی و علایق تحصیلی مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهند.

درخواست مجوز کار پست داک کانادا

دانشجویان بین المللی پست دکترا که در کانادا تحصیل می کنند می توانند پس از اتمام برنامه خود برای مجوز كار در كانادا درخواست دهند. این مجوز به آنها اجازه می دهد تا بر اساس طول مدت برنامه تحصیلی خود، تجربه کاری ارزشمندی را در کانادا به مدت حداکثر سه سال به دست آورند. معیارهای واجد شرایط بودن شامل گذراندن یک برنامه تحصیلی حداقل هشت ماهه در یک موسسه آموزشی معتبر است.

سوالات متداول پست داک کانادا

بله، در صورت احراز تمامى شرايط آنها می توانند براى بورسيه تحصيلى اقدام كنند.

معمولاً مدارک لازم براى پست داک کانادا شامل ، مدارک تحصيلى، مدارک مالى براى حمايت از هزينه هاى زندگى، مدرک زبان (بسته به شرايط دوره) و رزومه تحصيلى مى باشد.


معمولاً اين مسئله توسط اداره مهاجرت كانادا تعيين مى شود ، اما به طور كلى متقاضيان مى توانند ٢٠ ساعت در هفته به صورت پاره وقت در حين تحصيل كار كنند و به طور تمام وقت در تعطيلات.

برای بررسی شرایطتون همین حالا با مشاوران MIE Canada تماس بگیرید.

main logo
canada passport