جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. کانادا از جمله کشورهایی است که رعایت گپ تحصیلی در آن اهمیت دارد. بنابراین بالا بودن گپ تحصیلی می تواند شانس پذیرش را کم کند. 

برای تحصیل کارشناسی در کانادا رده سنی 18 تا 22 سال، برای مقطع کارشناسی ارشد بین 22 تا 28 و بازه سنی 28 تا 35 سال سن مناسب برای تحصیل دکترا در این کشور می باشد.

منتها شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار حائز اهمیت است و متقاضیانی که دارای سن پایین تر و گپ تحصیلی پایین تری هستند از شانس بالاتری برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در کانادا می توانید با مشاورین مجربه موسسه canadamie تماس حاصل فرمایید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

ویدیو های مربوط بورسیه تحصیلی کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

گپ تحصیلی چیست؟

از نکات مهم اقدام برای پذیرش تحصیلی در کانادا، گپ تحصیلی است. گپ تحصیلی به زبان ساده یعنی فاصله ای که بعد از آخرین مقطع تحصیلی که به اتمام رسانده اید با مطقع تحصیلی بعدی دارید. قطعا بالا بودن گپ تحصیلی می تواند پذیرش شما را سخت تر کند. چرا که این فاصله نشانگر دور بودن شما از محیط آکادمیک و آمادگی شما جهت تحصیل می باشد. مادامی که بتوانید این گپ تحصیلی را با ارائه مدارک آموزشی مرتبط و به صورت منطقی پوشش دهید می توانید شانس پذیرش را بالا ببرید.

سن مناسب برای تحصیل در کانادا

جهت تحصیل در کانادا شما در هر سنی می تونید اقدام کنید. منتها سن مناسب برای تحصیل در کانادا برای هر مقطع متفاوت است و شخص در صورت که رده سنی مناسب باشد، شانس بالایی در پذیرش دارد. اگر شما داوطلب تحصیل در مقطع کارشناسی هستید، رده سنی 18 تا 22 سال، برای مقطع کارشناسی ارشد بین 22 تا 28 و بازه سنی 28 تا 35 سال سن مناسب برای تحصیل دکترا با پایین ترین ریسک برای اقدام می باشد.

سن تحصیل در مدارس کانادا

بچه ها در کشور کانادا همانند ایران از سن 6 سالگی وارد مدرسه می شوند و بعد از 12 سال مدرسه را در سن 18 سالگی به اتمام می رسانند.

مقطع ابتدایی 8 سال است بجز در استان کبک که در شش سال به اتمام می رسد و پس از آن دوره دبیرستان سپری می شود. هر چند بسته به استان کودکان در سن 4 یا 5 سالگی می توانند وارد دوره مهدکودک یا پیش دبستانی شوند.

 

سن تحصیل کارشناسی در کانادا

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا از سن 18 سالگی تا 22 سالگی می توانند با ارائه مدرک دیپلم 12 ساله و دیگر مدارک درخواستی بسته به دانشگاه و رشته برای دو ترم اصلی سپتامبر و ژانویه اقدام کنند. مدت زمان دوره تحصیل در این مقطع 4 ساله می باشد و علاوه بر شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس می بایست به سایر مدارک و شرایط دانشگاه نیز توجه کرد که بسته به رشته شما می بایست حداقل آیلتس آکادمیک با نمره کلی 6 ارائه دهید

سن تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

در صورت داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و ریزنمرات آن می توانید برای مقطع ارشد در کانادا اقدام کنید. شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع ارشد از 22 سالگی تا 28 سالگی است. همچنین در صورت داشتن گپ تحصیلی بعد از درسافت لیسانس توصیه می شود با ارائه مدارک کافی و متناسب با رشته تحصیلی لیسانس، گپ موجود را پوشش دهید. جالب است بدانید که با وجود اینکه مدرک زبان مورد نیاز برای این مقطع حداقل آیلتس 6.5 می باشد. منتها شما می توانید در برخی دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان اقدام به تحصیل کنید و می توانید در مقاله زیر اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب کنید.

سن تحصیل دکترا در کانادا

داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه کانادا با دارا بودن شرایط زیر می توانند مسیر هموار تری را جهت پذیرش طی کنند:

  • بودن در رده سنی 28 تا 35 سالگلی که مناسب ترین شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع دکتری می باشد.
  • دارا بودن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 یا تافل معادل
  • ارائه مقالات مرتبط با مقطع تحصیلی ارشد
  • داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که آگاه هستید شما در هر سنی می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید. منتها شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار حائز اهمیت است و متقاضیانی که دارای سن پایین تر و گپ تحصیلی پایین تری هستند از شانس بالاتری برخوردار هستند. توجه داشته باشید که کانادا جزو کشور های آفیسر محور می باشد. یعنی نظر افسری که مدارک شما را بررسی می کند بسیار در نتیجه حاصله تاثیر گذار است.

بنابراین متقاضیان مقطع لیسانس با سن کمتر از 23 سال و متقاضیان با سن کمتر از 29 سال برای دوره ارشد، از نظر شرایط سنی امتیاز بهتری دارند. هر چند که علاوه بر شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، دیگر مدارک چون مدرک زبان، تمکن مالی و … نیز حائز اهمیت است.

تاثیر شرایط سنی در گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا

با توجه به هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا، دانشجویان بسیاری علاقه مند به دریافت بورسیه می باشند و دانشگاه های کانادا نیز بورسیه هایی را  در مقاطع مختلف ارائه می دهد. منتها علاوه بر تاثیر شرایط سنی در گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا، یعنی سن کمتر از 30 سال برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، داشتن رزومه قوی، مدرک زبان بالا و دیگر مدارک علمی، بسیار اهمیت دارد.

شرایط سنی برای تحصیل در رشته های مختلف

شرایط سنی تحصیل در کانادا بر پایه همان مقاطع تحصیلی است. با این وجود شرایط سنی برای برخی از رشته ها به ویژه رشته های درمانی ممکن است کمی متفاوت باشد.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

پزشکی یکی از رشته های بسیار پر متقاضی در سراسر دنیا و به خصوص در کشورهای انگلیسی زبان چون کانادا می باشد. دانشجویان با حداقل سن 18 سال می توانند برای این رشته اقدام و به طور معمول یک دوره لیسانس عمومی را می بایست سپری شود. با توجه به اهمیت این رشته و بالا بودن تعداد سال تحصیلی، شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا و حتی دیگر کشور ها بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان با رده سنی کمتر از 20 سال شانس پذیرش و حتی ویزای بالاتری برای اقدام و تحصیل پزشکی در کانادا دارند.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا نیز با همان رده سنی تحصیل پزشکی برابر است و متقاضیان از رده سنی 18 سال تا 30 سال می توانند برای تحصیل در کانادا اقدام کنند.

هرچه رده سنی متقاضی کمتر باشد شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا خواهد داشت.

سوالات متداول شرایط سنی مهاجرت به کانادا

سن مناسب برای تحصیل برای پروسه ویزا اهمیت و حساسیت بالاتری دارد. چرا که نظر افسر پرونده با توجه به سن متقاضی می تواند تغییر کند.

 اینکه شما چه مدرک یا مدارکی برای گپ تحصیلی ارائه می دهید، بستگی به میزان گپ شما دارد. قطعا در صورت بالا بودن گپ تحصیلی، ارائه دیگر مدارک آموزشی می تواند به قوی شدن رزومه شما کمک کند.

افراد با رده سنی 18 تا 22 سال، دارای شانس خوبی برای تحصیل در مقطع لیسانس می باشند.

main logo
canada passport