main logo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل در کانادا 2024 ✔️ شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سطح زبان آیلتس 6 به بالا، نمرات قوی، رزومه تحصیلی خوب، تمکن مالی برای پرداخت شهریه تحصیل و همچنین نداشتن گپ تحصیلی می باشد. 

هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی از 15 هزار الی 40 هزار دلار کانادا متغیر می باشد. از بهترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه هایی نظیر تورنتو، مک گیل و کلمبیا اشاره کرد. دانشجویان در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی می توانند برای اخذ بورسیه نیز اقدام کنند.

Canadamie می تواند در راستای تحصیل در کانادا به شما متقاضیان عزیز کمک کند. تنها کافی است با شماره های موسسه تماس گرفته و از مشاوره رایگان اولیه بهرمند شوید.

تحصیل در کانادا
ویدیو های مربوط ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

چرا تحصیل در کانادا؟

تحصیل در کانادا به دلایل داشتن مزایای بسیاری می تواند الویت هر متقاضی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. بنابراین در پاسخ به این سوال که چرا کانادا انتخاب شما برای تحصیل است باید به دلایل زیر اشاره کنیم:

شرایط تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا و در مقاطع تحصیلی مختلف لازم است که شرایط زیر را دارا باشید:

شرایط تحصیل در مدارس کانادا​

مدارس شامل مدارس ابتدایی و متوسطه، مؤسسات پس از دوره متوسطه و مدارس فنی و حرفه ای می باشد. مدارس کانادا شامل دو دسته دولتی و خصوصی می شوند که تحصیل در مدارس دولتی آن، افرادی که تابعیت دارند می توانید از تحصیل مجانی در کانادا بهره مند شوند.

برخی از مدارس در کانادا شبانه روزی هستند. ویزای تحصیلی تنها برای دانش آموزانی صادر می شود که از یک موسسه آموزشی منتخب دولت کانادا موفق به اخذ پذیرش شوند.

مدارس خصوصی ممکن است شرایط خاص پذیرش اعم از نمرات بالا، کسب رتبه خوب در آزمون و مصاحبه با دانش آموز و والدین داشته باشند. دانش آموزان زیر 18 سالی که به قصد تحصیل به کانادا می آیند باید تحت سرپرستی یک قیم قانونی یا همان گاردین باشند. گاردین (کاستودین) باید مقیم کانادا و دارای پاسپورت کانادایی باشد.

شرایط تحصیل در کالج های کانادا

با وجود بهینه تر بودن هزینه ها و همچنین کوتاهی دوره های تحصیلی و شرایط آسان پذیرش، تحصیل در کالج های کانادا بسیار پرتقاضاتر از تحصیل در دانشگاه ها می باشد. دوره های کالج بیشتر فنی بوده و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کنند.
برای تحصیل در کالج های کانادا داشتن شرایط زیر الزامی است:


– رده سنی 18 الی 35 سال
– داشتن رزومه قوی و نمرات بالا
– سطح زبان آیلتس 6 یا 6.5
– امکان گذراندن دوره زبان در صورت نداشتن مدرک زبان
– داشتن مدرک زبان فرانسه (در صورت تحصیل در کبک)

شرایط تحصیل کارشناسی در کانادا​

تحصیل کارشناسی در کانادا شرایط خاص خود را دارد.

• سن متقاضیان ایرانی تحصیل در مقطع کارشناسی عموماً زیر 21 سال می باشد. 

 • دیپلم دبیرستان که هم ارزش دیپلم کشور کانادا باشد. (دیپلم ایران به همراه مدرک پیش دانشگاهی)
 • آیلتس نمره 6.5، هر مهارت حداقل نمره 6
 • شرایط سنی برای تحصیل در کانادا را از 18 تا 23 سال رعایت کنید.

همچنین متقاضیان تحصیل کارشناسی در کانادا می توانند 20 ساعت کار پاره وقت در هفته انجام داده، همراه داشته باشند و همچنین در صورت نداشتن مدرک زبان در دوره های آموزش زبان کانادا شرکت کنند.

 

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد کانادا​

تحصیل در مقطع ارشد معمولاً بین 1 تا 2 سال ادامه می یابد. دانشجو امکان 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را خواهد داشت و می تواند برای به همراه بردن خانواده نیز درخواست دهد. از جمله شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدرک کارشناسی با حداقل میانگین معدل B+ * مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 5/6
 • حداکثر رده سنی برای تحصیل 32
 • امکان ارشد مجدد در کانادا وجود دارد.

شرایط تحصیل دکترا در کانادا​

تحصیل در این مقطع رقابتی است و نمره های بالاتر و رزومه بهتر می توانند اثر مثبت تری روی پذیرش داشته باشند.

 • دوره های دکتری 3 الی6 ساله هستند
 • اکثر دوره های دکتری، تحقیقاتی بوده و دارای حمایت مالی هستند.
 • امکان کار دانشجویی وجود دارد.
 • دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده می نماید، ممکن است بنا به نوع و شرایط بورسیه دریافتی خود، اجازه کار پاره وقت نداشته باشند.
 • ارائه پروژه تحقیقاتی و داشتن سوپروایزر الزامی است
 • مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 7
 • رده سنی پذیرش تا 40 تا 45 سال

تحصیل در مقطع پست دکترا یا فوق دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس بالای 7 ، داشتن سوپروایزر، معدل بالای دوره دکتری و همچنین مقالات علمی و پژوهشی معتبر می باشد. طول این دوره یک الی دو سال است و زیر نظر یک استاد راهنما می گذرد. افرادی که بالای 50 سال سن داشته باشند نمی توانند از بورسیه و کمک هزینه برای دوره پسادکترا بهرمند شوند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

کشور کانادا جزء کشورهایی است که برای اخذ پذیرش و ویزا، محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا را ملاک قرار می دهد. گپ تحصیلی کمتر از 5 سال یا به عبارتی دیگر فاصله با اخذ آخرین مدرک تحصیلی کمتر از 5 سال می باشد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

در جدول زیر می توانید هزینه های تحصیل در کانادا و در مقاطع مختلف را مشاهده کنید:

نوع برنامه

هزینه ها برای دانشجویان بین المللی

تحصیل کارشناسی در کانادا

 دانشگاه دولتی: 18000 – 30000 دلار کانادا در سال

دانشگاه خصوصی : 25000 – 50000 دلار کانادا در سال.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

دانشگاه دولتی: 15000 – 25000 دلار کانادا در سال

دانشگاه خصوصی: 20000 – 40000 دلار کانادا در سال

تحصیل دکترا در کانادا

دانشگاه دولتی: 15000 – 25000 دلار کانادا در سال

دانشگاه خصوصی: 20000 – 40000 دلار کانادا در سال

هزینه درخواست

100 تا 250 دلار کانادا

بیمه درمانی

600 دلار کانادا – 1000 دلار کانادا

کتاب و لوازم

500 دلار کانادا – 1500 دلار کانادا در سال

هزینه زندگی

10000 دلار کانادا – 15000 دلار کانادا در سال

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا می توان از روش های مختلفی برای اخذ ویزا اقدام کرد که در این قسمت انواع ویزای تحصیلی کانادا را به شما معرفی می کنیم.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

: از جمله شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 5.5 است و همچنین اینکه گپ تحصیلی شما نباید بیشتر از 2 یا 3 سال باشد. داشتن تمکن مالی برای هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل از جمله مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی کانادا میباشد. ویزا های تحصیلی کانادا به دو دسته دانش آموزی و دانشجویی تقسیم میشود. برای دریافت ویزای دانش آموزی باید زیر 18 سال باشید و برای دانشجویی سن بالای 18 سال لازم است.

اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا

تحصیل به همراه همسر و فرزندان زیر 21 سال و اجازه کار تمام وقت همسر، یکی از دلایل اصلی محبوبیت تحصیل در کشور کانادا می باشد. عواملی از جمله سن، مدرک تحصیلی و مدرک زبان همسر، در امکان اخذ کار برای همراه موثر می باشد. لازم به ذکر می باشد مدت زمان ویزای همراه کانادا همزمان با مدت تحصیل دانشجو می باشد. همچنین والدین مشمول ویزای همراه دانشجو نمی شوند و تنها از طریق ویزای توریستی می توانند پس از مدتی در کشور کانادا اقامت بگیرند.

اخذ ویزای کار پس از تحصیل کانادا

: متقاضی مهاجرت به کانادا پس از اتمام تحصیلات عالی خود در کانادا، یک کاندیدای عالی برای فرصت های شغلی در کشور کانادا می باشد. علاوه بر این، سیستم ویزای تحصیلی کانادا با توجه به قانون PGWP( post-graduation work permit)  موقعیتی را فراهم می آورد تا متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا تا 3 سال پس از اتمام تحصیل، اقامت کشور کانادا را جهت کار پس از تحصیل داشته باشد. طبق قانون PGWP، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا، بستگی به طول دوره تحصیلی شما دارد.

 • تحصیل کمتر از 8 ماه واجد شرایط PGWP نمی باشد.
 • تحصیل بیش از 8 ماه اما کمتر از 2 سال؛ ممکن است مدت اقامت پس از تحصیل به اندازه طول مدت دوره تحصیلی شما معتبر باشد. (برای مثال اگر شما یک برنامه 9 ماهه را تمام کنید، مجوز کار ممکن است تا 9 ماه صادر شود.)
 • تحصیل برای 2 سال یا بیشتر در کانادا؛ PGWP ممکن است برای مدت 3 سال صادر شود.

اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

این ویزا به دانش‌آموزان بین‌المللی اجازه می‌دهد در مدارس ابتدایی یا متوسطه (پایه‌های K-12) در کانادا شرکت کنند.

 • باید توسط یک مدرسه کانادایی که برای میزبانی از دانش آموزان بین المللی تعیین شده است، پذیرفته شود.
 • اثبات حمایت مالی برای پوشش هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و حمل و نقل برگشت.
 • نداشتن سابقه کیفری و سلامت (ممکن است نیاز به معاینه پزشکی داشته باشد).
 • پس از اتمام تحصیل، باید کانادا را ترک کند، مگر اینکه مجوز اقامت طولانی‌تر یا درخواست برای ادامه تحصیل را داشته باشد.
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا به کمک انواعی از بورسیه های تحصیلی ممکن است که عمدتاً در سطح تحصیلات تکمیلی هستند. دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی، کمک های مالی بزرگی را ارائه می دهند. این بورس ها شامل ارائه کمک هزینه تحصیل و بورس های تحصیلی دولتی مانند بورس تحصیلی انتاریو می شوند که به طور کامل از سوی دولت تأمین مالی می گردند. شرایط اخذ بورسیه تحصیل در کانادا به شرح زیر است:

 • نمره آیلتس عموماً 7 به بالا
 • ارائه چندین مقاله علمی و چاپ شده در مجلات معتبر علمی (حداقل دو مقاله)
 • ارائه معدل و مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و از همه مهمتر
 • داشتن یک استاد راهنما و سوپروایزر

برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی کانادا به شرح زیر هستند:

 • بورسیه تحصیلی Vanier کانادا:

این بورسیه در طی سه سال و با مبلغ 50000 دلار کانادا در سال به دانشجو ارائه می شود. از جمله شرایط این بورسیه می توان به داشتن مهارت های رهبری و استاندارد بالا از دستاوردهای علمی در تحصیلات تکمیلی اشاره کرد. این بورسیه به دانشجویان دکترا یا برنامه های ترکیبی MA/PhD یا MD/PhD اختصاص دارد. باید توسط یک موسسه کانادایی با سهمیه دانش پژوهان Vanier ارائه شود.

 • بورسیه بین المللی Lester B. Pearson

میزان این بورسیه شامل شهریه، کتاب، هزینه های جانبی و پشتیبانی کامل اقامت به مدت چهار سال می شود. در دسترس دانشجویان بین المللی در دانشگاه تورنتو است. دانشجویان باید پیشرفت تحصیلی و خلاقیت استثنایی از خود نشان داده باشند. دانش آموزان باید توسط دبیرستان خود نامزد شوند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو درخواست دهند.

 • بورسیه های دکتری بنیاد پیر الیوت ترودو

میزان این بورسیه حداکثر 40000 دلار کانادا در  سال به مدت سه سال به اضافه 20000 دلار کانادا برای هزینه های تحقیق و سفر می باشد. این بورسیه به داوطلبان برجسته دکتری در علوم اجتماعی و انسانی اختصاص می یابد. محققان باید تحقیقاتی را دنبال کنند که با یکی از چهار موضوع بنیاد همسو باشد: حقوق بشر و کرامت، شهروندی مسئول، کانادا در جهان، و مردم و محیط طبیعی آنها.

 • بورسیه تحصیلی انتاریو (OGS)

میزان این بورسیه 15000 دلار کانادا در سال (5000 دلار کانادا در هر ترم تا سه ترم) است. برای دانشجویان داخلی و بین المللی که به دنبال مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در انتاریو هستند، ارائه می شود. داوطلبان باید برتری علمی را از طریق نمرات بالا نشان دهند.

 • بورسیه های فوق دکتری Banting

میزان این بورسیه 70000 دلار کانادا در سال به مدت دو سال می باشد. برای محققان کانادایی و بین المللی فوق دکترا ارائه می شود. متقاضیان باید یک برنامه تحقیقاتی متناسب با اولویت های استراتژیک موسسه میزبان پیشنهاد دهند.

دانشگاه های برتر کانادا

کانادا دارای دانشگاه های برتر بسیاری است که برخی از آن ها جایگاه های بالایی را در لیست جهانی دانشگاه ها به خود اختصاص داده اند. در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی به کانادا برخی از بهترین دانشگاه های کانادا در زیر برای شما ارائه شده اند:

دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه تورنتو

رتبه 21

بیریتیش کلمبیا

رتبه 41

دانشگاه مک گیل

رتبه 49

دانشگاه مک مستر

رتبه 103 

دانشگاه آلبرتا

رتبه 109

دانشگاه واترلو

رتبه 112

دانشگاه وسترن

رتبه 114

بهترین کالج های کانادا

اکثر کالج ها دانش آموزان در محدوده سنی 18 تا 35 سال را ترجیح می دهند. بسیاری از کالج ها پذیرش مشروط را ارائه می دهند که در آن دانش آموزان می توانند مهارت های زبان خود را از طریق دوره های مقدماتی بهبود بخشند، اگر در ابتدا شرایط زبان را برآورده نکنند. در اینجا لیستی از بهترین کالج های کانادا را مشاهده می کنید:

 

 • کالج هامبر: کالج هامبر به دلیل آموزش پلی تکنیک خود مشهور است و طیف گسترده ای از برنامه ها را در زمینه تجارت، فناوری، بهداشت و مطالعات رسانه ارائه می دهد.
 • کالج سنکا: Seneca مجموعه متنوعی از برنامه ها را ارائه می دهد، به ویژه در علوم هوانوردی، تجارت، مهندسی و بهداشت قوی است. این کالج به دلیل ارتباطات قوی با شرکای صنعتی شناخته شده است.
 • کالج جورج براون: کالج جورج براون به دلیل برنامه های خود در هنرهای آشپزی، طراحی، تجارت و خدمات اجتماعی بسیار مورد توجه است. این کالج آموزش های عملی و مکان های میدانی را در برنامه درسی خود ادغام می کند.
 • موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT): BCIT به خاطر برنامه های فناوری و تجارت خود مشهور است و آموزش های تخصصی در زمینه مهندسی، علوم بهداشتی و تجارت ارائه می دهد. این مؤسسه بر مهارت های واقعی و عملی تمرکز دارد.
 • کالج شریدان: کالج شریدان به ویژه برای برنامه های خود در انیمیشن، هنر و طراحی شناخته شده است. محیطی خلاقانه با امکانات پیشرفته ارائه می دهد.

بهترین رشته های تحصیل در کانادا

کانادا ارائه دهنده بسیاری از رشته های متنوع با فرصت های شغلی منحصر به فرد است. برخی از رشته های تحصیلی فرصت های بهتری را در اختیار متقاضیان تحصیل در کانادا قرار می دهند که در این قسمت به معرفی این رشته ها خواهیم پرداخت:

تحصیل پزشکی در کانادا

برای تحصیل پزشکی در کانادا شما ابتدا باید 4 سال دوره کارشناسی در علوم پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک را بگذارانید. و بعد از آن شما باید برای تحصیل پزشکی در کانادا آزمون MCAT  را بدهید. برای شرکت در این آزمون باید معدل 3.5 تا 4 از 4  را داشته باشید، تا بتوانید برای تحصیل پزشکی اقدام کنید. این آزمون در سال سوم دوره کارشناسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره های پزشکی را دارند قابل انجام است و توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا برگزار میشود و برای شرکت در دوره های پزشکی کانادا قبولی در این آزمون الزامی است. از جمله دیگر شرایطی که باید برای تحصیل پزشکی در کانادا داشته باشید آیلتس 6 است. دوره های پزشکی در کانادا بعد از گذراندن لیسانس علوم پایه 4 ساله است.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

شرایط تحصیل دندان پزشکی در کانادا این است که باید حداقل آیلتس 6 و یا به بالا داشته باشید همچنین معدل بالای 15 و برای دانشگاه هایی با رتبه بالاتر 16.5 نیاز دارید. برای تحصیل دندان پزشکی باید دو سال تحصیل در رشته های علوم پایه شامل زیست، شیمی، فیزیک را بگذرانید و مانند پزشکی آزمون MCAT را بدهید و بعد از قبولی در آزمون میتوانید وارد دوره های تحصیل دندان پزشکی شوید. مدت زمان تحصیل در دوره های دندان پزشکی 6 سال است 4 سال تئوری و 2 سال به صورت عملی است.

 

 

کار در حین تحصیل در کانادا

باتوجه به مقطع تحصیلی، اجازه کار دانشجویی در طول هفته از 10ساعت برای کارشناسی تا 30 ساعت برای مقطع دکتری متغیر است. بسیاری از شرکت های بزرگ، همکاری نزدیکی با دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا دارند و تحصیل، این فرصت را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا تجربه کاری مناسب مرتبط با رشته تحصیلی خود را به دست آورند. این فرصت ها در اکثر رشته ها در دسترس می باشد. بسیاری از شرکت ها و کارفرمایان از این فرصت به عنوان ابزار استخدام استفاده کرده و دانشجویان با مهارت و انگیزه بالا را استخدام می نمایند.

علاوه بر این، دوره های کار ضمن تحصیل در کانادا وجود دارد که به نام کوآپ (CO-OP) شناخته می شود. موسسه canadamie فرصتی را برای تحصیل فراهم آورده است که متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی، وارد دوره های کار ضمن تحصیل شوند. بدین صورت که 6 ماه اول، درس ها به صورت تئوری ارائه شده و از 6 ماه دوم وارد دوره کارورزی یا اینترشیب می شود. این دوره ها فرصتی استثنائی برای دریافت شغل مورد نظر و اقامت در کانادا فراهم می آورد.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دانشجویان می توانند بدون مدرک زبان نیز برای تحصیل به کانادا بیایند اما اولین شرطی که باید آن را رعایت کنند گذراندن دوره های زبان پیش از شروع تحصیل است. دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی خود فرصت گذراندن دوره های زبان در کالج ها و دانشگاه های کانادا را دارند. دوره زبان در کانادا می تواند از دو ماه تا دو سال زمان ببرد.

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا لازم است که مدارک زیر را داشته و ان ها را به صورت کامل ترجمه کرده باشید. این مدارک عبارتند از:

 • فیش پرداخت هزینه ها
 • پاسپورت معتبر
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • فرم کاستودین (برای افراد زیر 18 سال)
 • رزومه، مقالات و پژوهش ها
 • مدارک هویتی
 • ریزنمرات درسی
 • معدل دوره تحصیل پیشین
 • مدرک زبان
 • مدرک تمکن مالی
 • فرم درخواست

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا یک فرصت استثنائی جهت اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت گرفتن پاسپورت یا سیتیزن شیپ می باشد. باتوجه به قانون مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) این فرصت برای متقاضی مهاجرت به کانادا فراهم می شود که مبادرت به دریافت شغل مورد نظر خود نماید.

 با توجه به اینکه ویزای تحصیلی بلند مدت قابل تمدید بوده و در صورت عقد قرارداد کاری، به ویزای کاری قابل تغییر می باشد، متقاضی مهاجرت به کانادا با دریافت حداقل حقوق 2.248 دلار در ماه و پرداخت بیمه و مالیات به مدت 3 تا 5 سال، اقامت دائم کشور کانادا را اخذ می نماید. با توجه به اینکه اقامت کانادا شرط حضور دارد، فرد با اقامت 3 سال از 5 سال به طور مستمر، می تواند موفق به دریافت اقامت دائم شده و پس از شش سال تقاضای پاسپورت کانادا را داشته باشد.

 لازم به ذکر است دریافت پاسپورت یا تابعیت کانادا مستلزم داشتن شرایط عمومی اعم از سازگار پذیری با محیط و قونین کانادا، تاریخ، زبان و فرهنگ این کشور می باشد و صرف اقامت در یک کشور منجر به پاسپورت نمی شود. البته برخی از استان ها شرایط آسان تری برای اخذ اقامت دارند مانند آنتاریو شما میتوانید با یکسال تحصیل در کالج های این استان اقامت دائم خود را دریافت کنید.

سوالات متداول تحصیل در کانادا

متقاضیان پس از پایان تحصیلات می توانند تا سه سال در کانادا مانده و به دنبال شغل بگردند.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا از یک طرف می تواند نسبت به هزینه زندگی افراد دیگر در این کشور کمتر باشد. زیرا دانشجویان از کمک های مالی همچون بورسیه تحصیلی و اجاره پایین تر خانه های اشتراکی و خوابگاه ها برخوردارند.

هزینه تحصیل بسته به دانشگاه، رشته و مقطع می تواند متغیر باشد. این هزینه به صورت میانگین 15 هزار الی 40 هزار دلار کانادا است

دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی می توانند از 10 ساعت الی 30 ساعت در هفته کار کنند.

main logo
canada passport