جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زندگی در ساسکاچوان

زندگی در ساسکاچوان کانادا برای افرادی مناسب است که به دنبال یک زندگی آرام در محیطی به دور از سروصدا هستند. ساسکاچوان قطب کشاورزی کانادا است و جذب مهاجر بسیاری دارد. آب و هوای این استان گرم تر از سایر استان های کانادا است و هزینه زندگی به طور میانگین برای یک خانواده 4 نفره حدود 3800 دلار کانادا می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت به کانادا با مشاورین مجرب موسسه CANADAMIE تماس حاصل فرمایید.

زندگی در ساسکاچوان

ویدیو ی موسسه در رابطه با مهاجرت به کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

نگاهی به استان ساسکاچوان

ساسکاچوان در منطقه چمنزار  و دشتی کانادا واقع شده است و به همین دلیل قطب کشاورزی شناخته می شود. این استان  از غرب با آلبرتا، از شرق با مانیتوبا، از شمال با مناطق شمال غربی، و از جنوب با ایالت های مونتانا و داکوتای شمالی آمریکا همسایه است. ساسکاچوان “آفتابی ترین” استان کانادا است که به طور متوسط ​​سالانه 2000 تا 2500 ساعت آفتابی دارد. این استان کمی بیش از 1.1 میلیون نفر جمعیت دارد که رجینا، پایتخت آن، تقریبا 240،000 نفر و ساسکاتون، بزرگترین شهر، با جمعیت 300،000 نفر است. در ساسکاچوان مردم از بیش از 72 ملیت متفاوت درحال زندگی هستند. از نظر تاریخی، مهاجران به دلیل در دسترس بودن سرزمنی های وسیع و حاصلخیز به ساسکاچوان جذب می شدند. امروزه عمدتاً اقتصاد مدرن و با رشد سریع استان است که مهاجران جدید را برای ساختن زندگی خود در ساسکاچوان جذب می کند.

شرایط زندگی در ساسکاچوان چگونه است؟

ساسکاچوان از استانداردهای زندگی بالایی برخوردار بوده به نحوی که کیفیت زندگی بالا و کمترین هزینه زندگی را طبق استانداردهای کانادا ارائه می دهد. متوسط ​​درآمد خانواده در ساسکاچوان تقریباً 80000 دلار است که بالاتر از میانگین کانادایی است.هزینه های مسکن در مقایسه با سایر شهرهای کانادا پایین است زیرا منابع طبیعی به کاهش هزینه های انرژی کمک می کند. ساسکاچوان همچنین برخی از برنامه های اجتماعی را ارائه می دهد که کمک بزرگی به همه ساکنان استان در حفظ استانداردهای بالای زندگی می کند.  همچنین، ساسکاچوان  را می توان پیشگام در تلاش برای مراقبت‌های بهداشتی رایگان همگانی دانست.

آب و هوای استان ساسکاچوان

با توجه به قرار گیری استان ساسکاچوان در مرکز کانادا و دور بودن از اقیانوس ها می توان گفت این استان دارای آب و هوایی قاره ای بوده و تغییرات آب و هوا در آن می تواند شدید باشد. میزان آفتاب در این استان به طور معمول بیشتر از بسیاری از استان های دیگر است و دمای هوای ساسکاچوان در تابستان حدود 15 الی 30 درجه سانتیگراد می تواند متغیر باشد که همراه با هوای گرم و خشک خواهد بود. از سوی دیگر در برخی ماه های سرد سال مانند ژانویه و فوریه دمای هوا تا منفی 40 درجه نیز می رسد ولی دمای معمول حدود منفی 5 الی 15 درجه سانتیگراد در روز است. در واقع می توان گفت با اگر قصد مهاجرت به ساسکاچوان را دارید باید خود را برای زندگی در محیطی اغلب سرد آماده کنید و تجهیزات و امکانات مناسبی را برای خود فراهم نمایید.

هزینه زندگی در استان ساسکاچوان

به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در کانادا بسته به سبک زندگی هر فرد و خانواده با سایرین می تواند متفاوت باشد اما با توجه به اینکه اطلاع از میانگین هزینه ها در برخی از موارد می تواند در بودجه بندی هزینه ها به متقاضیان مهاجرت کمک کند خوب است تا با میانگین هزینه های زندگی در ساسکاچوان آشنا شویم. در مقایسه با سایر استان ها، ساسکاچوان جزو کشورهای ارزان تر به حساب می آید و قیمت برخی از موارد مانند مسکن حتی کمتر از نصف برخی از استان ها مانند انتاریو و یا بریتیش کلمبیا است. میانگین هزینه های زندگی در این استان برای یک خانواده 4 نفره حدود 3800 دلار کانادا باید در نظر گرفته شود و برای یک نفر شاید کمتر از 2000 دلار کانادا باشد. در جدول زیر برخی از هزینه های روزمره زندگی در ساسکاچوان را میتوانید مشاهده نمایید.

میانگین هزینه های زندگی در ساسکاچوان

شرح

هزینه (دلار کانادا)

 

شرح

هزینه (دلار کانادا)

غذا در رستوران معمولی

24

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

3

آب معدنی (0.33 لیتر)

2.22

تاکسی (1 کیلومتر)

2.50

شیر (1 لیتری)

3.11

گازوئیل (1 لیتر)

1.52

برنج (1 کیلو)

5.48

هزینه باشگاه (ماهیانه)

52.14

نان سفید (500 گرم)

3.44

هزینه انرژی (آب، برق و … )

312

تخم مرغ (12 عدد)

4.60

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1237

سیب (1 کیلو)

5.25

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

1112

سیب زمینی (1 کیلو)

3.02

اینترنت

99.45

مک دونالد

12

سینما

20

کاپوچینو

5.02

شهریه مهدکودک خصوصی

850

شهرهای استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان بیش از 1.2 میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از نیمی از این جمعیت در بزرگترین شهرهای این استان یعنی ساسکاتون و رجینا زندگی می کنند و عمدتاً مهاجرین با توجه به امکاناتی که در این شهرها وجود دارد، تمایل دارند تا به شهرهای بزرگ مهاجرت کنند. بر همین اساس ضمن توضیح مختصری در خصوص شهرهای بزرگ این ایالت، در پایان لیستی از شهرهای این استان به همراه جمعیت حدودی آنها در سال 2023 را خدمت شما ارائه خواهیم نمود.

ساسکاتون (Saskatoon)

ساسکاتون با حدود 300 هزار نفر جمیعت به عنوان پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر ایالت ساسکاچوان به حساب می آید. به واسطه عبور رودخانه ساسکاچوان جنوبی از میان این شهر و ساخت پل های متعدد بر روی این رودخانه، به ساسکاتون لقب «شهر پل ها» را نیز داده اند. کشاورزی و صنایع معدنی از اصلی ترین فعالیت های اقتصادی این استان هستند و در کنار آنها خدمات مالی و فناوری اطلاعات نیز نقش تاثیرگذاری در اشتغال و اقتصاد این استان داشته است.

رجینا(Regina)

رجینا به عنوان مرکز سیاسی و اقتصادی استان ساسکاچوان بعد از ساسکاتون به عنوان دومین شهر بزرگ این ایالت به حساب می آید و اقتصاد آن بر مبنای صنایع مختلف و شرکت های خدمات محور بنا نهاده شده است و در کنار آنها کشاورزی نیز فعال می باشد. پایین بودن هزینه های مسکن و زندگی از جمله عواملی است که مهاجرین متعددی به این شهر نقل مکان نموده اند و به واسطه این موضوع از تنوع فرهنگی بالایی برخوردار است و از سمت میراث فرهنگی کشور کانادا به عنوان «مرکز فرهنگی کانادا» نام گرفته است.

لیست سایر شهرهای این استان به شرح زیر است:

ردیف

نام

نام انگلیسی

جمعیت (نفر)

1

ساسکاتون

Saskatoon

295،204

2

رجینا

Regina

245،640

3

پرنس آلبرت

Prince Albert

39،068

4

موس جا

Moose Jaw

35،554

5

سوئیفت کورنت

Swift Current

17،573

6

یورکتون

Yorkton

16،977

7

نورث بلتفورد

North Battleford

14،301

8

وارمن

Warman

13،672

9

مرتنزویل

Martensville

11،718

10

وی برن

Weyburn

11،553

حمل و نقل عمومی در ساسکاچوان

سیستم حمل و نقل در ساسکاچوان از وسایل مختلفی از جمله هواپیما و قطار، اتوبوس و خودروها استفاده می شود. البته این استان دارای شبکه اتوبوس رانی به منظور رفاه حال ساکنین است و علاوه بر آن برخی سرویس های تاکسی آنلاین مانند Uber و Lyft به صورت گسترده فعالیت دارند. ضمن شما با استفاده از اپلیکیشن Transit Go می توانید برای سفر خود مسافرت مناسبی داشته باشید.

در این استان طرحی تحت عنوان Discounted Bus Passes for Income Assistance Clients اجرا می شود که بر اساس آن به افرادی که درآمد بالایی ندارند کارت های اتوبوس با تخفیف و با کیفیت بالا ارائه می شود تا به این افراد کمک شود. این کارت های تخفیف در شهرهای ساسکاتون، رجاینا، پرنس آلبرت، موس جا، نورث بلتفورد، سوئیفت کورنت و یورکتون به افرادی که در یکی از برنامه های زیر قرار دارند تعلق می گیرد.

  • برنامه حمایت از درآمد ساسکاچوان (SIS)
  • برنامه درآمد ضمانت شده ساسکاچوان برای معلولین (SAID)
  • مشوق اشتغال ساسکاچوان (SEI)

فرهنگ استان ساسکاچوان

مهاجرت در طول تاریخ از ساسکاچوان یک محیط چند فرهنگی ساخته است. در قرن نوزدهم با توجه به اینکه بسیاری از افراد از بخش های اروپای شرقی برای فرار از آزار و اذیت و شکنجه تندروها به کانادا و استان ساساکاچوان وارد شدند. تلاش این افراد برای زنده نگه داشتن فرهنگ خود از یک سو و اقتصاد مبتنی بر کشاورزی، مردم این استان را به افرادی با روحیه ای سخت کوش، متحد و با شهامت بدل کرد به نحوی که کماکان این روحیه قوی در این استان جریان دارد. این در حالیست که ساسکاچوان نسبت به گذشته  دارای اقتصاد صنعتی و خدماتی مدرن تر بوده و جمعیت شهری فراونی نیز دارد و این حس اجتماعی به ایجاد کیفیت بالای زندگی که ساکنان ساسکاچوان از آن لذت می برند کمک می کند.

راه های مهاجرت به ساسکاچوان

ساسکاچوان که به‌خاطر فرهنگ غنی، جوامع دوستانه و فرصت‌های اقتصادی معروف است، مسیرهای مختلفی را برای مهاجران ارائه می‌دهد. در اینجا برخی از راه های مهاجرت به ساسکاچوان مورد بررسی قرار می گیرد:

برنامه نامزدهای مهاجر ساسکاچوان (SINP)

برنامه نامزدهای مهاجر ساسکاچوان اجازه می دهد تا افراد را برای اقامت دائم بر اساس نیازهای اقتصادی و بازار کار استان معرفی کند.

این برنامه مختص به کارگران ماهر، کارگران با سابقه در ساسکاچوان و همچنین برنامه کارآفرینی در حوزه کشاورزی است.

اکسپرس اینتری

ساسکاچوان در سیستم اکسپرس اینتری فدرال شرکت می کند که سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال را مدیریت می کند: برنامه کارگران ماهر فدرال، برنامه تجارت ماهر فدرال، و دسته بندی تجربه کار کانادایی. داوطلبانی که معیارهای SINP را دارند می توانند نامزد استانی دریافت کنند که 600 امتیاز به امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) آنها اضافه می کند و شانس آنها را برای دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم افزایش می دهد.

اسپانسرشیپ خانواده

اگر عضوی از خانواده دارید که شهروند کانادا یا مقیم دائمی در ساسکاچوان است، ممکن است بتواند از اعضای خانواده واجد شرایط شامل همسر، فرزندان تحت تکفل، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اقدام نمایند.

کار پس از تحصیل

دانشجویان بین المللی درحال تحصیل در کانادا می توانند برای مجوز تحصیل برای حضور در موسسات آموزشی و دانشگاه ها در ساسکاچوان درخواست دهند. پس از اتمام تحصیلات خود، فارغ التحصیلان ممکن است واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشند، که به آنها امکان می دهد تجربه کاری ارزشمندی در استان کسب کنند. این تجربه می تواند مسیری برای اقامت دائم از طریق SINP یا سایر برنامه های فدرال باشد.

اجازه کار موقت

کارفرمایان ساسکاچوان که با کمبود نیروی کار مواجه هستند می توانند کارگران خارجی را از طریق برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) استخدام کنند. اگر از یک کارفرمای ساسکاچوان پیشنهاد کاری دارید، می توانید برای مجوز موقت کار در کانادا درخواست دهید. این تجربه کاری می تواند بعداً به شما در انتقال به اقامت دائم از طریق SINP کمک کند.

برنامه مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP)

جوامع خاصی در ساسکاچوان در RNIP شرکت می کنند که هدف آن جذب تازه واردان به مناطق روستایی و شمالی است. برای واجد شرایط بودن، نامزدها باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در یکی از جوامع شرکت کننده داشته باشند و سایر شرایط برنامه را برآورده کنند. این برنامه آزمایشی به جوامع کوچکتر کمک می کند تا از رشد اقتصادی که مهاجرت می تواند به همراه داشته باشد، بهره مند شوند.

برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP)

اگرچه برنامه AIPP عمدتاً استان‌های اقیانوس اطلس را هدف قرار می‌دهد، اما فرصت‌هایی را برای کارگران ماهر و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که معیارهای خاصی را برای اقامت در ساسکاچوان دارند فراهم می‌کند.

سوالات متداول زندگی در ساسکاچوان

سرمایه گذاری و کارآفرینی در ساسکاچوان باید در زمینه کشاورزی باشد.

کشاورزی و صنایع معدنی اصلی ترین زمینه های اقتصادی در ساسکاچوان را شکل می دهند.

از رجینا و ساسکاتون می توان به عنوان اصلی ترین شهرهای ساسکاچوان نام برد.

برای بررسی شرایطتون همین حالا با مشاوران MIE Canada تماس بگیرید.

main logo
canada passport