جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قوانین کانادا برای مهاجرین 2024 ✔️ آپدیت جدید قوانین کانادا

قوانین کانادا برای مهاجرین

قوانین کانادا برای مهاجرین شرایطی را فراهم می آورد تا افرادی که می توانند تاثیر مثبتی در اقتصاد و پیشرفت کانادا بگذارند به این کشور مهاجرت کنند. 

کانادا برنامه های اقتصادی و کارآفرینی بسیاری را برای علاقمندان به مهاجرت ایجاد می کند و در صورتی که شخص موفق به اخذ اقامت دائم بشود می تواند پس از مدتی برای تابعیت اقدام کرده و شهروندی کانادا را بگیرد. در این صورت می تواند از سایر حقوق کانادا نیز بهرمند شود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین کانادا برای مهاجرین می توانید با مشاورین متخصص CANADAMIE در  امر مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

قوانین کانادا برای مهاجرین
ویدیوی آسان ترین راه اقامت کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

سیاست های مهاجرتی کانادا

سیاست مهاجرت کانادا برای حمایت از رشد اقتصادی، نیازهای جمعیتی و تعهدات بشردوستانه کشور طراحی شده است. کانادا سالانه تغییراتی در قوانین مهاجرتی خود ایجاد می کند که به نوعی موجب تسهیل مهاجرت به کانادا برای متقاضیان می شود. 

در ادامه به بررسی قوانین کانادا برای مهاجران خواهیم پرداخت.

برنامه های اقتصادی کانادا

برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، و صنف تجربه کانادا (CEC) تحت سیستم ورود سریع مدیریت میشوند که کاندیدان را بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) رتبه بندی میکند. برعلاوه، برنامه های نامزدی استانی  اجازه میدهد تا افرادی را که نیازهای اقتصادی مشخص آنها را برآورده می کنند قادر به مهاجرت به این کشور باشند.

برنامه پناهندگی کانادا

کانادا متعهد به فراهم ساختن محافظت برای افرادی است که از آزار و اذیت، جنگ یا خشونت فرار میکنند. این کشور پناهندگان را از طریق برنامه پناهندگان کمک شده توسط دولت (GAR)، برنامه حامی خصوصی پناهندگان (PSR) و برنامه ارجاع ترکیبی (BVOR) اسکان می دهد.

برنامه حمایتی خانواده

کانادا روی اتحاد مجدد خانواده تاکید قوی میکند. شهروندان و باشندگان دایمی کانادا میتوانند از همسران، همکاران قانون عامه، اطفال وابسته، والدین، و پدر و مادر بزرگ حمایت مالی کنند تا ساکنین دایمی شوند.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط شهروندی در کانادا

حقوق شهروندی کانادا برای افرادی که تابعیت کانادا را می گیرند شامل روال زیر است:

  • شهروندان می توانند برای پست های منتخب در دولت کاندید شوند و به آنها اجازه می دهد تا به طور مستقیم در روند دموکراتیک سهم بگیرند.
  • شهروندان حق رای خواهند داشت و می توانند در انتخابات شرکت کنند.
  • شهروندان می توانند آزادانه بدون محدودیت ورود و خروج از کانادا شوند.
  • برخلاف اقامت دائمی، اتباع کانادایی میتوانند بدون اینکه بالای وضعیت تابعیت شان تاثیر بگذارد در خارج از کانادا زندگی کنند.
  • شهروندان مستحق خدمات و امتیازات مختلف اجتماعی مانند بیمه هستند.
  • شهروندان می‌توانند پاسپورت کانادا را به دست بیاورند که زمینه سفر بین‌المللی را مساعد ساخته و حمایت کنسولی را در خارج از کشور فراهم می‌کند.
  • هروندان تحت منشور حقوق و آزادی های کانادا که حقوق اساسی مانند آزادی بیان، تجمع و مذهب را تضمین می کند، مورد حمایت قرار می گیرند.
سوالات متداول قوانین کانادا برای مهاجرین

سیاست های مهاجرتی کانادا همواره در حال تغییر است و شرایط مهاجرت را برای افرادی که واجد شرایط هستند و می توانند به اقتصاد این کشور کمک کنند را تسهیل می کند.

افرادی که موفق به دریافت تابعیت کانادا بشوند می توانند رای داده و از خدمات کامل بهرمند شوند همچنین می توانند خارج از کانادا زندگی کنند.

main logo
canada passport