جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زندگی در کانادا

کانادا کشوری با کیفیت بالای زندگی و مهاجرپذیر است که، به دنبال جذب و استقبال از مهاجران واجد شرایط و با انگیزه از سراسر جهان است. کانادا برنامه های مهاجرتی بسیار متنوعی دارد، بنابراین افراد با سطوح مختلف سرمایه و تحصیلات امکان مهاجرت به کانادا را دارند.

مزایای مهاجرت به کانادا امنیت، سیستم آموزشی قوی، مراقبت های بهداشتی با کیفیت و نزدیکی به ایالات متحده است؛ اما مهاجرت به کانادا نیز چالش ها و معایب مخصوص به خود را دارد. بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور، مزایا و معایب آن را به دقت بسنجید و برای چالش های احتمالی آماده باشید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

ویدیو های مربوط حقایق زندگی در کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

شرایط زندگی در کانادا

شرایط زندگی در کانادا به عوامل مختلفی مانند استان، شهر، منطقه سکونت، شغل، وضعیت خانوادگی و سبک زندگی شما بستگی دارد؛ اما به طور کلی، کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالا است و این کشور مزایای زیادی را به ساکنان خود ارائه می دهد. چند مورد از ویژگی های بارز این شرایط مطلوب را مطالعه کنید:

اقتصاد قوی و پویا در صنایع مختلف

کیفیت آموزش و پرورش بالا

فرصت‌های شغلی بسیار متنوع

نرخ جرم و جنایت پایین

رتبه جهانی در شاخص امنیت

جامعه چند فرهنگی

کیفیت مراقبت های بهداشتی

نرخ بیکاری پایین

مناظر زیبا و منابع طبیعی

مهاجر پذیری

شاخص های مهم برای عموم مردم جهت ارزیابی شرایط زندگی در کانادا شامل جدیدترین قوانین برای مهاجرت به کانادا، هزینه های زندگی،  آب و هوا و فرهنگ است. از همین رو ما به بررسی بیشتر این موارد بپردازیم.

جدیدترین قوانین برای مهاجرت به کانادا

دولت کانادا در سال 2023 و 2024 قوانین جدیدی را برای تسهیل مهاجرت ایرانیان به این کشور وضع کرده است. این قوانین شامل موارد زیر است:

تمدید و تغییر وضعیت اقامت

اتباع ایرانی که دارای اقامت موقت کانادا (مانند ویزای کار، تحصیلی یا توریستی) هستند، می‌توانند تا 28 فوریه 2025 اقامت خود را تمدید کنند.

افراد این امکان را دارا می باشند که ویزا توریستی را به اقامت کاری تبدیل کنند.

ویزای استارتاپ

متقاضیان ویزای استارتاپ که نامه پشتیبانی دریافت کرده‌اند، واجد شرایط دریافت مجوز کار باز سه ساله خواهند بود.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا به طور قابل توجهی به شهر و منطقه سکونت بستگی دارد و همچنین با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است. به طور کلی مسکن، خورد و خوارک و حمل و نقل عمده هزینه های زندگی را تشکیل می دهند. میانگین هزینه زندگی ماهانه برای هر فرد مجرد در کانادا:

مسکن 1000 تا 2500 دلار
خوراک400 تا 800 دلار
حمل و نقل100 تا 500 دلار
خدمات و لوازم جانبی 100 تا 500 دلار
سرگرمی100 تا 500 دلار

وضعيت آب و هواى كانادا

آب و هوای کانادا در بین مناطق و شهرها به دلیل وسعت زیاد این کشور و تنوع جغرافیایی آن متفاوت است.

سواحل غربی کشورمعتدل، زمستان های ملایم و بارش فراوان
مرکز کشور چهار فصل، تابستان های گرم، زمستان های سرد و برفی
پریری ها خشک و قاره ای، تابستان های گرم، زمستان های سرد
شمال کشورسرد و قطبی، زمستان های طولانی و سرد، تابستان های کوتاه و خنک

بهترین شهر کانادا برای زندگی

با توجه به وضعیت جوی شهر های استان بریتیش کلمبیا از جمله ونکوور بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان محسوب می شود هر چند که انتخاب بهترین شهر برای زندگی در کانادا تا حد زیادی بستگی به اولویت ها و ترجیحات شخصی افراد دارد.

ونکوور
مونترال
اتاوا

بهترین شهر ها از نظر کیفیت زندگی

ونکوور

اتاوا

کلگری

تورنتو

بهترین شهر ها از نظر هزینه های زندگی

کلگری

ادمونتون

ویندزور

کیچنر

بهترین شهر ها از نظر فرصت های شغلی و اقتصادی

تورنتو

ونکوور

کلگری

مونترال

فرهنگ مردم کانادا

فرهنگ کانادا ترکیبی از فرهنگ های انگلیسی و فرانسوی است، با تأثیرپذیری از فرهنگ های بومی و مهاجران سراسر جهان. برخورد خوب و پذیرایی از غریبه ها بارزترین ویژگی مردم کانادا است.

مزاياى زندگى در كانادا

برخی از مزایای زندگی در این کشور وسیع و مهاجرپذیر عبارتند از:

کیفیت بالای زندگی
اقتصاد قوی
جامعه چند فرهنگی
سیستم آموزشی با کیفیت بالا
مراقبت های بهداشتی با کیفیت
نزدیکی به ایالات متحده
امنیت، آزادی و حقوق

معايب زندگى در كانادا

کانادا کشوری با فرصت های زیاد برای مهاجران است، اما مانند هر کشور دیگری، معایبی هم برای زندگی در این کشور وجود دارد. در اینجا برخی از معایب و چالش های بالقوه زندگى در كانادا آورده شده است:

هزینه زندگی بالا
فاصله ها
زبان
یافتن شغل
تفاوت‌های فرهنگی
دلتنگی برای وطن

قوانین کار در کانادا

 دولت کانادا طیف گسترده ای از برنامه های مهاجرتی و روش های کاری مختلف ( Express Entry، PNP، CEC و …)  را دارد. طبق قوانین کار در کانادا ، حداقل ساعات کار در هفته 40 ساعت می باشد. و بابت اضافه کاری دستمزد اضافه پرداخت می شود. معمولا کارفرمایان بین ساعات کاری زمان مشخصی را برای استراحت برای کارمندان درنظر می گیرند. تعطیلات رسمی 9 روز در سال می باشد و کارکنان حق دریافت مرخصی استحقاقی با حقوق را دارند. همچنین حداقل میزان درآمد 15.55 دلار کانادا در هر ساعت می باشد. علاوه بر آن در کانادا قوانین مشخصی در رابطه با ممنوعیت تبعیض، حفاظت از افراد در برابر آزار و اذیت در محل کار، و قوانین مربوط به بهداشت و ایمنی در محیط کار اعمال کرده است.

برای بررسی شرایطتون همین حالا با مشاوران MIE Canadaتماس بگیرید.

سوالات متداول زندگی در کانادا​

هزینه زندگی در شهر های کانادا یکسان نیست.به طور مثال هزینه زندگی در شهر ونکوور برای یک شخص مجرد 1179.84 دلار کانادا است در حالی که هزینه زندگی یک شخص مجرد در تورنتو 1231.79 دلار کانادا است.

حداقل ساعات کار در کانادا 40 ساعت در هفته می باشد.

از آنجا که کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و بخش عظیمی از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند خلق و خوی مردم کانادا متفاوت است ولی عموما برخورد مناسبی با مهاجرین دارند.

main logo
canada passport