جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سرمایه گذاری در انتاریو

سرمایه گذاری در انتاریو مانند سایر برنامه های استانی و کارآفرینی در کانادا نیاز به پیشینه مدیریتی، حداقل 200 الی 400 هزار دلار سرمایه، 600 هزار دلار دارایی و یک بیزنس پلن قوی دارد.

از مزایای سرمایه گذاری در انتاریو می توان به فرصت های شغلی و سرمایه گذاری مناسب، فرصت های درآمدی و امکان اخذ اقامت دائم اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه canadamie تماس حاصل فرمایید.

سرمایه گذاری در انتاریو
ویدیو های مربوط به سرمایه گذاری در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

استان انتاریو برای سرمایه گذاری و اعطای اقامت دائم کانادا هم اکنون دارای یک روش ویژه به نامه کارآفرینی است و همانگونه که از نام آن بر می آید هدف آن جذب سرمایه، اشتغال و رشد اقتصادی این استان است. کارآفرینانی که بیشتر دارای زمینه کاری مشخصی هستند و پروانه و مدارک اثبات کننده پیشینه کاری خود را دارند میتوانند به همراه نشان دادن بودجه مالی در این استان صاحب کسب و کار شوند و همزمان اقامت کانادا را نیز اخذ کنند. در ادامه به شناخت بیشتر این برنامه می پردازیم.

همانطور که در بالا اشاره شد افراد می بایست دارای پیشینه داشتن کسب و کار باشند و بتوانند این را به همراه توانایی مالی خود اثبات کنند. هرچند اینها برای دریافت این اقامت کافی نیست و متقاضی باید با داشتن یک مدرک رسمی زبان نشان دهد توانایی برقراری ارتباط کلامی در کشور کانادا را خواهد داشت. بطور کلی این شرایط عبارت اند از:

یکی از امتیازاتی که روش سرمایه گذاری در کانادا نسبت به روش تحصیلی و کاری دارد اثبات حداقلی سطح زبان انگلیسی است. کانادا در این روش مدرک زبان در سطح CLB4 را می پذیرد.

متقاضی می بایست پیشینه داشتن کسب و کار یا مدیریت سطح بالا را داشته باشد که مدت آن حداقل 24 ماه از 60 ماه گذشته باشد. سهامداران بايد یک سوم از سهام شرکت را در مالکیت داشته باشند و مدیران سطح بالا افرادی هستند که سمت های مدیریتی کلیدی دارند و تصمیم گیری ها مهم یا بر عهده آنهاست یا آنها در چنین تصمیمگیری های مشارکت واقعی دارند. این سابقه میتواند با ارائه مدارکی ثابت شود.

حداقل 200هزار دلار سرمایه گذاری شود و دارای فرد حداقل 400 هزار دلار باشد. با اینحال در همه نقاط انتاریو به این شیوه مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری و دارایی شمارش نمی شود. چنانچه کسب و کار در داخل منطقه بزرگ تورنتو باشد میبایست دست کم به ارزش 800 هزار دلار دارایی نشان داده شود و 600 هزار دلار سرمایه گذاری انجام شود.

در بیرون از منطقه تورنتو حداقل دارایی 400 هزار دلار و حداقل سرمایه گذرای 200 هزار دلار است. چنانچه سرمایه گذاری در بخش IT و ارتباطات دیجیتال باشد در هر صورت حداقل دارایی 400 هزار و حداقل سرمایه گذاری 200 هزار دلار است.

  • متقاضی میبایست یک بیزنس پلن نگارش کند که در آن برنامه اشتغال زایی برای دست کم دو نفر کانادایی یا مقیم دائم کانادا را بطور تمام وقت شرح داده باشد.

 

  • متقاضی میبایست حداقل 75درصد از زمانی که کسب و کار در حال ایجاد است را در انتاریو حضور فیزیکی داشته باشد.

 

  • چنانچه کسی برای بیزنس پیشنهادی خود شریک معرفی میکند شریک هم میبایست دارای همه شرایط لازم برای برنامه کارآفرینی باشد. بیش از یک شریک هم نمیتوان روی یک کسب و کار پیشنهاد داد.
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

هرچند که برنامه کارآفرینی به مشاغل خاصی برای سرمایه گذاری در كانادا در استان انتاريو اشاره نکرده است اما برخی را ممنوع اعلام کرده است. در این برنامه هم خرید بيزينس موجود و هم راه اندازی یک کسب و کار از آغاز برای کارآفرینی مجاز است. مشاغل ممنوع عبارت اند از:

پمپ بنزین ها

بازیافت لاستیک

بازیافت ضایعات فلزی

وام دهندگان

شرکت های هلدینگ

اقامتگاه های شبانه روزی

خشکشویی ها

خدمات شستشوی خودکار

کسب و کارهایی با مالکیت در کارآفرینی

امتیازبندی سرمایه گذاری در انتاریو

استان انتاریو یک سیستم جامع آنلاین برای برنامه کارآفرینی تهیه کرده است و داشتن همه لازمه هایی که در بالا توضیح داده شدند را با امتیازاتی نمره بندی کرده است تا افرادی که بهترین شرایط را دارند بتوانند وارد مرحله بعدی شوند. امتیاز ها به این ترتیب هستند:

امتياز مربوط به كسب و كار 74 امتیاز
فاكتورهاى سرمایه گذاری46 امتیاز

فاكتورهاى سرمایه انسانی

80 امتیاز

مجموع امتیازات200 امتیاز

مراحل سرمایه گذاری در انتاریو

پس از اینکه متقاضی در سیستم امتیاز بندی پذیرفته شد برای او دعوتنامه ای صادر می شود که طبق آن  متقاضی فرصت  90 روز برای بارگذاری مدارک لازم را دارد. همچنین لازم است هزینه بررسی پرونده به ازای هر فرد به مبلغ 3500 دلار کانادا پرداخت شود. پس از انجام این مراحل و تایید اداره مهاجرت کانادا قراردادی تحت عنوان راه اندازی کسب و کار را با متقاضی منعقد میکند و طی آن مبالغ سرمایه به استان انتاریو منتقل می شوند. بطور کلی متقاضی 20 ماه از تاریخ امضای قرارداد فرصت دارد تا کسب و کار را در انتاریو راه اندازی کند. کسب و کار می بایست تا دو سال همچنان برقرار باشد تا متقاضی و افراد خانواده بتوانند اقامت خود را تمدید کنند و پس از يک سال آن را به اقامت دائم تبدیل کنند.

سوالات متداول سرمایه گذاری در انتاریو

 بیزینس پلن و مقدار سرمایه پیشنهادی شما بسیار در تعیین امتیاز مؤثر هستند و روشن است فردی که افراد بیشتری را در بیزینس پلن خود به عنوان نیروی انسانی برای اشتغال زایی معرفی میکند و یا مبلغ سرمایه هرچه بیشتر از حداقل برای هر منطقه را نشان می دهد می تواند امتیاز بیشتری داشته باشد.

کانادا مدرک CLB4 را براى اين روش مى پذيرد.

 حتی اگر  سرمایه لازم را داشته باشید اما پیشینه دارا بودن کسب و کار یا مدیریت سطح بالا را نتوانید ثابت کنید بهتر است با برنامه دیگری درخواست اقامت دهید.همسر و فرزندان تا 18 سال میتوانند به عنوان همراه کارآفرین (نفر اصلی) درخواست اقامت دهند. همسر می تواند درخواست ورک پرمیت را نیز پس از ورود ثبت کند.

بدیهی است امتیازها می بایست به حداقل برسند اما این نکته به ظرفیت و تعداد متقاضیان بستگی دارد. به این ترتیب چنانچه متقاضیان کمتر باشند به نسبت هر متقاضی شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه وجود دارد.

 
main logo
canada passport