جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا نمی تواند شما را به اقامت دائم این کشور برساند اما می تواند یک سرمایه گذاری مناسب و سودآور باشد. برای خرید ملک در کانادا متقاضی باید تمکن مالی کافی برای چرداخت هزینه ها و مالیات ملک را داشته باشد. 

قیمت خرید خانه در کانادا بسته به اندازه و مکان ملک متغیر است. از جمله گران ترین شهرها برای خرید ملک در کانادا می توان به ونکوور با هزینه حدود یک میلیون دلار نام برد.  همچنین خرید ملک در ادمونتون با میانگین قیمت 400 هزاردلار کانادا نیز جزو مقرون به صرفه ترین شهرها برای خرید خانه در کانادا است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید خانه در کانادا با مشاورین مجرب موسسه CANADAMIE تماس حاصل فرمایید.

خرید ملک در کانادا
ویدیو های مربوط به خرید ملک در کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

اقامت از طریق خرید ملک کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادابا خرید ملک را دارید بهتر است بدانید خرید ملک کانادا به خودی خود منجر به دریافت اقامت دائم نمی‌شود اما این می‌تواند عاملی برای اثبات توانایی مالی در درخواست اقامت دائم یا موقت افراد باشد. افرادی که می‌خواهند اقامت کانادا را دریافت کنند باید از طریق برنامه‌های اقتصادی مهاجرتی یا تحصیلی درخواست مجوز اقامت کنند و در این میان افرادی که دارای ملک در کانادا هستند برای دریافت تاییدیه از شانس بالاتری برخوردار خواهند بود.

واجدین شرایط خرید ملک در کانادا

صرف نظر از ملیت، افراد می‌توانند در کانادا ملک خریداری کنند و کانادا محدودیتی در این زمینه برای سرمایه‌گذاران ایجاد نکرده است. افراد تنها نیاز دارند که توانایی‌های مالی خودشان را نشان دهند و مالیات مربوط به خرید ملک کانادا را پرداخت کنند. بعضی از استان‌های کانادا مثل آنتاریو و یا بریتیش کلمبیا قوانین خاص و متفاوتی برای سرمایه‌گذاران خارجی دارند.

 

مراحل خرید خانه در کانادا

مراحل خرید ملک کانادا را می توانیم به ترتیب زیر عنوان کنیم

  1. تحقیق و برنامه‌ریزی: ارزیابی بازار و تعیین میزان بودجه برای سرمایه گذاری.
  2. انتخاب ملک مورد نظر: پیدا کردن ملک مورد نظز از طریق دریافت راهنمایی از مشاور املاک.
  3. ارزیابی و بازرسی: بررسی و ارزیابی ارزش ملک برای اطمینان از ارزش و شرایط آن
  4. قرارداد خرید: تنظیم و امضای قرارداد خرید.
  5. انتقال مالکیت: نهایی کردن معامله و انتقال مالکیت.

شرایط خرید خانه در کانادا

شرایط قابل توجه سرمایه‌گذاران برای خرید ملک کانادا شامل موارد مختلفی است که باید به آن توجه شود. اولین شرط دارا بودن منابع مالی کافی برای خرید ملک یا پرداخت پیش پرداخت آن و همچنین تامین هزینه‌های جانبی است. معمولا حدود ۲۰ درصد از قیمت ملک باید به صورت پیش پرداخت در ابتدا پرداخت شود و همچنین افرادی که میخواهند از وام مسکن استفاده کنند باید نشان دهند که توانایی لازم برای بازپرداخت اقساط آن وام را دارند.

نکته قابل توجه دیگر این است که هر شهر یا استان کانادا قوانین خاص خود را برای خرید ملک دارد که می‌تواند روی تصمیم گیری فرد تاثیرگذار باشد. بنابراین مشاوره با متخصصین در امور ملکی می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بسیار موثر باشد.

هزینه های خرید ملک در کانادا

هزینه خرید ملک کانادا بستگی به نوع ملک، کاربری آن، مکان و اندازه آن ملک دارد به طور کلی قیمت خانه‌ها در شهرهای بزرگی مثل ونکوور یا تورنتو بسیار بیشتر از شهرهای کوچکتر و مناطق حاشیه نشین و مناطق روستایی است. علاوه بر قیمت خود ملک خریداران باید هزینه های جانبی مثل مالیات انتقال ملک، هزینه های دولتی، بیمه و غیره را در نظر داشته باشند.

مالیات انتقال زمینبین 0.5 تا 2 درصد
هزینه های حقوقی10% ارزش ملک
مالیات نوسازی5% مالیات کالاها و خدمات (GST)
هزینه گواهینامه استوپل100 دلار کانادا (74 دلار آمریکا) 
هزینه های نماینده املاک و مستغلات 3 تا 7 درصد از ارزش ملک به علاوه 6% GST

مالیات خرید ملک در کانادا

مالیات خرید ملک کانادا یکی از موارد مهم است که سرمایه‌گذاران باید از آن مطلع باشند. مالیات انتقال مالکیت یکی از اصلی‌ترین نوع مالیات‌هاست که در بیشتر استان‌های کانادا اعمال می‌شود. میزان و نرخ این مالیات بر اساس ارزش خود ملک محاسبه میشود و این نرخ در استان‌های مختلف متفاوت است.

بعنوان مثال در استان آنتاریو بین نیم تا دو و نیم درصد از ارزش ملک مقدار این مالیات متغیر است. علاوه بر این، برخی استان‌ها مثل استان آنتاریو یا بریتیش کلمبیا برای سرمایه‌گذاران خارجی یک مالیات اضافه هم در نظر گرفتند که این مالیات معادل ۱۵ درصد از ارزش ملک می باشد و به منظور کنترل قیمت ملک و همچنین بازار مسکن در نظر گرفته شده است که ساکنان این استان‌ها با تورم خرید ملک مواجه نشوند.

مالیات سالانه ملک نیز یکی دیگر از انواع مالیات است که سرمایه‌گذاران باید از آن آگاه باشند و میزان این مالیات مجدداً بر اساس ارزش ملک محاسبه می‌شه و در مناطق و استان‌های مختلف هم این میزان مالیات متفاوت است.

خرید ملک در کانادا با وام بانکی

دریافت وام برای تامین بودجه مورد نیاز برای خرید ملک کانادا امکانپذیر است. انواع مختلفی از وام‌های مسکن با شرایط و نرخ‌های متفاوتی توسط بانک ها و موسسات مالی ارائه می‌شود. برای دریافت وام مسکن، معمولاً پیش‌پرداختی حدود 20% از قیمت خانه نیاز است. علاوه بر پیش‌پرداخت، داشتن سوابق مالی موجه و روشن و اعتبار از دیگر شروط دریافت وام است.

خرید انواع ملک در کانادا

خرید انواع ملک و زمین می تواند نوعی سرمایه گذاری در کانادا به شمار بیاید. در ادامه به توضیح انواع خرید خانه در کانادا خواهیم پرداخت. 

خرید خانه ارزان در کانادا

افرادی که قصد این را دارند که با هزینه‌های کمتر ملک‌های ارزان در کانادا خریداری کنند می‌توانند با مراجعه به شهرها و مناطق کوچکتر و کمتر شناخته شده املاکی را با قیمت‌های پایین‌تر پیدا کنند و با بودجه کمتری این املاک را خریداری کنند.  یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان ملک ارزان در کانادا خرید، جستجو برای پیدا کردن ملک‌هایی است که نیاز به بازسازی دارد این ملک‌ها با قیمت‌های پایین‌تر ارائه می‌شوند و در عین حال پس از بازسازی بر ارزش آنها افزوده می‌شود.

خرید زمین در کانادا

خرید زمین در کانادا امکان پذیر است. خرید زمین در کانادا برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت و ساخت و ساز دارند امکان‌پذیر است اما این افراد باید توجه داشته باشند که باید شرایط زمین را قبل از خرید آن بررسی کنند و امکان ساخت و ساز در آن زمین و همچنین دسترسی آن منطقه به آب برق گاز و فاضلاب و داشتن زیرساخت‌های مناسب را بررسی کند. توجه به موقعیت جغرافیایی زمین هم حائز اهمیت است این موضوع که زمینی که خریداری می‌شود به در شهرها به مراکز تجاری بیمارستان‌ها مدارس دسترسی داشته باشد روی ارزش آن زمین تاثیر خواهد گذاشت.

خرید املاک تجاری در کانادا

خرید املاک تجاری در کانادا نیز برای افراد امکان‌پذیر است و افرادی که می‌خواهند بیزینس و مشاغل خود را در کانادا راه‌اندازی بکنند می‌توانند املاک تجاری را خریداری کنند اما خرید این نوع از املاک نیز نیاز به بررسی و مدیریت دقیق دارد و افراد باید شرایط ملک تجاری را قبل از خرید آن کامل بررسی کنند و از کارایی آن اطمینان لازم را کسب کنند.

خرید مزرعه در کانادا

کانادا کشور وسیع و پهناوری است و خاک حاصلخیزی دارد و بنابراین خرید مزرعه در این کشور می‌تواند جذابیت بالایی داشته باشد. هرچند که خرید مزرعه نیاز به تحقیق و بررسی دارد و فردی که می‌خواهد مزرعه در کانادا خریداری کند باید به این موضوع توجه داشته باشد که زمینی که خریداری می‌کند دارای خاکی حاصلخیز باشد و در منطقه ای واقع شده باشد که آب و هوای مناسب و دسترسی به منابع و زیرساخت‌های لازم و مجوزهای ضروری برای فعالیت کشاورزی را داشته باشد.

استان‌های آلبرتا ساسکاچوان و مانیتوبا به دلیل داشتن زمین‌های وسیع و خاک حاصلخیز گزینه‌های مناسب‌تری برای خرید مزرعه در کانادا هستند.

خرید ملک در کدام شهرهای کانادا بهتر است؟

قیمت ملک در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. قیمت خرید خانه در کانادا در شهرهای بزرگ مانند تورنتو بیشتر و در شهرهای کوچک و ایالات خلوت تر مانند نیوفاندلند و لابرادور ارزان تر است. در ادامه به مقایسه قیمت خانه در ایالات مختلف کانادا خواهیم پرداخت تا ببینیم خرید ملک در کدام یک از شهرها و ایالات کانادا بهتر است.

خرید ملک در ونکوور کانادا

یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا برای خرید ملک ونکوور است. این شهر با طبیعت زیبا و بازار ملک پررونق، کیفیت زندگی بالا و آب و هوای ملایم دارای محبوبیت زیادی است. میانگین قیمت یک خانه در ونکوور حدود 1.1 میلیون دلار کانادا می باشد.

خرید ملک در تورنتو کانادا

تورنتو بزرگترین مرکز اقتصادی کانادا و دارای تنوع فرهنگی بالایی است. این شهر با بازار پویا و امکانات فراوان یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک است. میانگین قیمت خانه در تورنتو تقریبا 900000 دلار کانادا است.

خرید ملک در کبک کانادا

کبک با تاریخچه غنی و فرهنگ فرانسوی، گزینه‌ای جذاب برای خرید ملک است. قیمت‌های ملک در این استان نسبت به دیگر مناطق کمتر است. قیمت خانه در کبک کانادا چیزی حدود 320 هزار دلار کانادا است.

خرید ملک در اوتاوا کانادا

پایتخت کانادا شهر اوتاوا است. این شهر با قیمت‌های مناسب و کیفیت زندگی بالا، بازار کار پایدار و امکانات فراوانی که دارد یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک است.

میانگین قیمت خانه در اتاوا در حدود 650000 دلار کانادا است.

خرید ملک در مونترال کانادا

مونترال با ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف و قیمت‌های مناسب، یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک است. این شهر فرصت‌های شغلی و تحصیلی قابل توجهی دارد. متوسط ​​قیمت خانه در مونترال حدود 500000 دلار کانادا است.

خرید ملک در ادمونتون کانادا

میانگین قیمت خانه در ادمونتون تقریباً 400000 دلار کانادا است که به دلیل مقرون به صرفه بودن در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا شناخته شده است.

خرید ملک در کانادا و وکیل امور ملک

داشتن وکیل متخصص در امور ملکی می‌تواند در تسهیل روند خرید ملک بسیار کمک کننده باشد و از مشکلات قانونی جلوگیری کند. وکیل می‌تواند در تنظیم قراردادها، بررسی اسناد و انجام انتقال مالکیت کمک کند.

موسسه canadamie می تواند به شما در تمامی امور سرمایه گذاری در کانادا راهنمایی و مشاوره داده و به شما در انجام یک سرمایه گذاری پرسود و ایمن کمک کند کند. 

بهترین سایت خرید خانه در کانادا

برخی از بهترین سایت‌های خرید خانه در کانادا عبارتند از:

www.realtor.ca
www.zillow.com
www.remax.ca

این سایت‌ها اطلاعات کامل و جامعی درباره املاک موجود، قیمت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها ارائه می‌دهند.

سوالات متداول خرید خانه در کانادا

خیر، خرید ملک به تنهایی منجر به اقامت دائم نمی‌شود اما می‌تواند به عنوان یک معیار توانایی مالی در درخواست‌های مهاجرتی کمک کننده باشد.

بله، برخی استان‌ها مانند بریتیش کلمبیا و انتاریو مالیات اضافی برای خریداران خارجی تعیین کرده‌اند.

حداقل پیش‌پرداخت معمولاً 20% از قیمت کل خانه است.

main logo
canada passport