جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق روش های مختلفی صورت می گیرد که می توان به ویزای استارتاپ (نوآفرینی)، کارآفرینی، سرمایه گذاری در ایالت ها، خرید بیزنس، فرنچایز و ثبت شرکت در کانادا اشاره کرد. البته همه این مسیرها نمی توانند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا شوند و تنها برخی از روش های سرمایه گذاری می توانند متقاضی را به اقامت دائم برسانند.

برای سرمایه گذاری در کانادا داشتن شرایطی همچون سابقه کار مدیریتی، آشنایی با زبان، عدم سوءپیشینه کیفری و همچنین داشتن تمکن مالی در حدود 50 هزار الی 350 هزار دلار کانادا ضروری است. اگر قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید می توانید با مشاوران مجرب موسسه Canadamie تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان اولیه بهرمند شوید.

سرمایه گذاری در کانادا
ویدیو های مربوط مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

سرمایه گذاری در کانادا به روش های مختلفی صورت می گیرد که هریک شرایط خاص خود را دارند. در این بخش به معرفی انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا خواهیم پرداخت.

استارتاپ (نوآفرینی) کانادا

راه اندازی یک کسب و کار جدید یا سرمایه گذاری در استارت آپ ها روشی محبوب برای سرمایه گذاری در کانادا است. این روش نیاز به یک طرح تجاری (بیزنس پلن) جامع و تایید یکی از سازمان‌های تجاری تعیین شده دارد که باید از کسب‌وکار شما حمایت کنند.

همچنین باید حداقل 10 درصد از سهام کسب‌وکار را در اختیار داشته باشید و توانایی ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید. برای برنامه ویزای استارتاپ کانادا، حداقل سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

 • سرمایه‌گذاری ۷۵ هزار دلاری: اگر سرمایه‌گذاری از طرف گروه‌های سرمایه‌گذاری فرشته (Angel Investors) باشد، حداقل سرمایه‌گذاری ۷۵,000 دلار کانادا است.
 • سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلاری: اگر سرمایه‌گذاری از طرف صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital Funds) باشد، حداقل سرمایه‌گذاری ۲۰۰,000 دلار کانادا است.

سرمایه گذاری استانی در کانادا

 • بریتیش کلمبیا: برای برنامه کارآفرینی این استان، حداقل دارایی خالص 600,000 دلار کانادا و سرمایه‌گذاری حداقل 200,000 دلار کانادا نیاز است. همچنین باید یک شغل تمام‌وقت برای یک شهروند یا مقیم دائم کانادا ایجاد کنید.
 • منیتوبا: در این استان، برای منطقه پایتخت نیاز به سرمایه‌گذاری حداقل 250,000 دلار کانادا و خارج از منطقه پایتخت حداقل 150,000 دلار کانادا است. علاوه بر این، باید دارایی خالص حداقل 500,000 دلار کانادا داشته باشید و یک شغل تمام‌وقت ایجاد کنید.
 • کبک: برنامه ویزای سرمایه‌گذاری کبک نیاز به دارایی خالص 2 میلیون دلار کانادا و سرمایه‌گذاری حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا دارد که باید به مدت 5 سال حفظ شود.
 • برنامه مناطق کم جمعیت: این برنامه، سرمایه‌گذاری حداقل 100,000 دلار کانادا در یک منطقه با جمعیت کمتر از 75,000 نفر لازم است و دارایی خالص باید حداقل 300,000 دلار کانادا باشد.

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا مستلزم راه اندازی قانونی یک نهاد تجاری جدید است که می تواند از یک شرکت کوچک انفرادی تا یک شرکت بزرگ را شامل شود. شرکت انتخابی باید ساختار تجاری مناسب (تخصصی، مشارکتی، شرکتی) داشته باشد. رعایت تعهدات مالیاتی و الزامات نظارتی، ثبت نام در سامانه فدرال ایالتی و همچنین اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت ضروری است.

داشتن سابقه کار و مدیریتی مرتبط، تمکن مالی، طرح تجاری، آشنایی با زبان و همچنین عدم سوءپیشینه از شرایط ثبت شرکت در کانادا است. در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در کانادا به طور مستقیم نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود.

کارآفرینی در کانادا

سرمایه گذاری کارآفرینی شامل شروع و راه اندازی یک کسب و کار، اغلب با ایده های نوآورانه یا راه حل های جدید بازار است. تدوین یک طرح تجاری قابل اجرا، داشتن سرمایه و تمکن کافی و همچنین سابقه کار از الزامات این روش است. هزینه ویزای کارآفرینی به طور میانگین بین 75 هزار دلار تا 200 هزار دلار کانادا است. متقاضی در ابتدا اقامت موقت یک الی دو ساله دریافت می کند و بعد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. امکان همراهی همسر و فرزندان نیز در برنامه کارآفرینی در کانادا وجود دارد.

متقاضی همچنین می تواند از کمک های بلاعوض و وام های دولتی با هدف تقویت کارآفرینی بهرمند شود.

سرمایه گذاری 50 هزار دلاری کانادا

برخی از استان‌ها مانند منیتوبا و برخی مناطق روستایی یا کم‌جمعیت ممکن است برنامه‌های خاصی داشته باشند که نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری دارند. این سرمایه‌گذاری‌ها معمولا به حمایت از کسب‌وکارهای کوچک و ایجاد شغل در مناطق کم‌جمعیت اختصاص دارند. شرایط این برنامه به شرح زیر است:

تایید کسب‌وکار: باید تاییدیه از یک سازمان تجاری یا سرمایه‌گذار معتبر کانادایی داشته باشید.

حداقل مالکیت: باید حداقل 10 درصد از کسب‌وکار را در اختیار داشته باشید.

توانایی مالی: باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان دارید.

این برنامه‌ها فرصت مناسبی برای کارآفرینان بین‌المللی فراهم می‌کنند تا بتوانند با سرمایه‌گذاری در کانادا، اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

برنامه ICT (برنامه انتقال درون شرکتی) کانادا

برنامه ICT انتقال موقت کارکنان ماهر به کانادا را برای بهبود اثربخشی مدیریت، گسترش صادرات کانادا و افزایش رقابت در بازارهای خارجی تسهیل می کند.

برای این امر شرکت خارجی باید یک رابطه واجد شرایط با نهاد کانادایی (مادر، شعبه، شرکت تابعه یا وابسته) داشته باشد.

شرکت باید فعال باشد و باید مدارکی دال بر روابط جاری و عملیات تجاری بین واحدها ارائه دهد.

انتقال گیرنده باید به طور مستمر (از طریق حقوق و دستمزد یا قرارداد مستقیم با شرکت) در طول سه سال گذشته قبل از تاریخ درخواست حداقل به مدت یک سال در شرکت خارجی استخدام شده باشد.

 

سرمایه گذاری در فرنچایز کانادا

خرید حق امتیاز به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که کسب و کار خود را تحت یک برند و مدل تجاری تثبیت شده اداره کنند. این سرمایه گذاری مستلزم پرداخت هزینه های اولیه فرانشیز و حق امتیازهای جاری است. پایبندی به دستورالعمل ها و استانداردهای عملیاتی فرنچایزر از الزامات فرنچایز است. این روش به دلیل شناسایی برند و حمایت از فرنچایزر ریسک کمتری دارد.

از شرایط این روش می توان به داشتن سرمایه کافی و شناخت بازار برای خرید و سرمایه گذاری در فرنچایز اشاره کرد. همچنین متقاضی باید توانایی اداره و مدیریت کسب و کار را داشته باشد.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خوداشتغالی

خوداشتغالی شامل افرادی است که معمولاً به عنوان فریلنسر، مشاور یا صاحب مشاغل کوچک، کسب و کار خود را راه اندازی می کنند. متقاضی باید تمام جنبه های تجارت از جمله بازاریابی، امور مالی و روابط با مشتری را مدیریت کند.

همچنین ورزشکاران و هنرمندان نیز می توانند از طریق خوداشتغالی برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کنند.

از جمله شرایط لازم برای خوداشتغالی در کانادا، داشتن حداقل دو الی سه سال کار مرتبط و تمکن مالی می باشد.

کارشرکت کانادا

در روش کارشرکت کانادا متقاضی برای اقدام نیازی به سطح بالای زبان نخواهید داشت، سطح زبان بالای 5 برای اقدام از این طریق کافی است. برای اقدام از طریق کار شرکت محدودیت سنی وجود ندارد و نیاز به مدارک بالای تحصیلی نیست متقاضی تنها نیاز به بیزنس قوی و تمکن مالی به اندازه همان طرح تجاری خود دارد که بتواند تغییرات بزرگ اقتصادی یا اجتماعی و یا فرهنگی در کانادا ایجاد کند.

 مدت زمان جواب این ویزا در طول 6 الی 9 ماه نتیجه مشخص می شود و متقاضی می تواند به اقامت 6 الی 7 ساله موقت و قابل تمدید دست یابد. از مزایای این روش می توان به مجوز کار همسر و همچنین مجوز تحصیل فرزندان زیر 22 سال نیز اشاره کرد.

خرید بیزنس در کانادا

برنامه ICT انتقال موقت کارکنان ماهر به کانادا را برای بهبود اثربخشی مدیریت، گسترش صادرات کانادا و افزایش رقابت در بازارهای خارجی تسهیل می کند. برای این امر شرکت خارجی باید یک رابطه واجد شرایط با نهاد کانادایی (مادر، شعبه، شرکت تابعه یا وابسته) داشته باشد. شرکت باید فعال باشد و باید مدارکی دال بر روابط جاری و عملیات تجاری بین واحدها ارائه دهد.

انتقال گیرنده باید به طور مستمر (از طریق حقوق و دستمزد یا قرارداد مستقیم با شرکت) در طول سه سال گذشته قبل از تاریخ درخواست حداقل به مدت یک سال در شرکت خارجی استخدام شده باشد.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

برای سرمایه گذاری در کانادا لازم است که شرایط زیر را دارا باشید:

داشتن سرمایه حدود 50 هزار الی 350 هزار دلاری کانادا
داشتن حداقل سه سال سابقه کار مدیریتی
داشتن یک بیزنس پلن (طرح تجاری) خلاقانه
آشنایی با زبان و داشتن آیلتس حداقل 5
عدم سوءپیشینه کیفری
تکمیل بودن مدارک مالی
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

 برای سرمایه گذاری در کانادا باید مراحلی را طی کنید که این مراحل در زیر برای شما ارائه شده اند.

 • قدم اول: انتخاب روش سرمایه گذاری
  متقاضی باید شرایط خود را سنجیده و باتوجه به شرایطی که دارد بهترین روش سرمایه گذاری که می تواند منجر به اخذ اقامت شود را انتخاب کند. برای این امر لازم است که تمکن مالی کافیه داشته باشد.
 • قدم دوم: بررسی وضعیت مالی

متقاضی باید وضعیت مالی فعلی، تحمل ریسک و افق سرمایه گذاری خود را بسنجد. سپس متقاضی باید بر اساس اهداف خود، تصمیم بگیرد که آیا در املاک، سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری متقابل، ETF، یک کسب و کار جدید، استارتاپ، فرنچایز و یا در برنامه های دیگر سرمایه گذاری کند.

 • قدم سوم: شناخت بازار

متقاضی سرمایه گذاری در کانادا باید تحقیقات کاملی در مورد بازار کانادا و بخش‌های خاصی که به آن‌ها علاقه دارد انجام دهد. این امر شامل درک شرایط اقتصادی، روند بازار و محیط نظارتی است. شاخص های اقتصادی، نرخ بهره و روند بازار را که بر حوزه سرمایه گذاری انتخابی تأثیر می گذارد، مورد ارزیابی قرار بگیرد.

 • قدم چهار: انتخاب یک مشاور حقوقی

بسته به نوع سرمایه گذاری که متقاضی انتخاب می کند باید:

 • حساب های کارگزاری: برای سهام، اوراق قرضه و ETF ها، یک حساب کارگزاری در یک موسسه مالی کانادایی باز کند.
 • مشاورین املاک و وکلا: برای سرمایه گذاری در املاک، با یک مشاور املاک معتبر و یک وکیل متخصص در قانون املاک همکاری کند.
 • مشاوران حقوقی و مهاجرتی: برای راه اندازی یا سرمایه گذاری در کسب و کار با مشاوران بازرگانی و کارشناسان حقوقی مشورت کند.
 • قدم پنجم: اخذ مجوزها

متقاضی برای سرمایه گذاری در کانادا باید بسته به نوع روشی که انتخاب می کند برای اخذ مجوزهایی نظیر مجوز LMIA و ورک پرمیت اقدام کند.

 • قدم ششم: اقدام برای سرمایه گذاری

متقاضی با سنجیدن تمامی این مراحل می تواند برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کرده و با ارائه مدارک و طرح های تجاری خود و اخذ تایید سرمایه گذاری، موفق به مهاجرت به کانادا برای سرمایه گذاری شود.

تمکن مالی برای سرمایه گذاری در کانادا

برای سرمایه گذاری در کانادا میزان تمکن مالی بسته به روش انتخابی متقاضی متفاوت است. در جدول زیر به مقایسه تمکن لازم برای انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا می پردازیم.

فرنچایزر

حداقل 100 هزار دلار کانادا

خرید بیزنس

بین 50 الی 350 هزار دلار کانادا

کارآفرینی در کانادا

بین 75 هزار دلار تا 200 هزار دلار کانادا

استارتاپ (نوآفرینی) کانادا

75 هزار الی 200 هزار دلار کانادا

ثبت شرکت

حداقل 100 هزار دلار کانادا

خرید سهام

200 الی 300 هزار دلار کانادا

برنامه های استانی

150 الی 600 هزار دلار

هزینه های سرمایه گذاری در کانادا

هزینه سرمایه گذاری در کانادا بسته به روش انتخابی متقاضی متفاوت است. در جدول زیر به بیان هزینه ها به تفکیک هر برنامه خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای استارتاپ

هزینه پردازش درخواست برای متقاضی اصلی 1625 دلار کانادا، برای همسر850 دلار کانادا و برای هر فرزند وابسته 230 دلار کانادا است.

هزینه حق اقامت دائم

515 دلار کانادا

هزینه آزمون های زبان (IELTS یا CELPIP)

300 تا 350 دلار کانادا

معاینه پزشکی

بین 200 تا 300 دلار کانادا

گواهی پلیس (در صورت لزوم)

100 دلار کانادا

طرح تجاری

2000 تا 5000 دلار کانادا

هزینه های سرمایه گذاری

50 الی 350 هزار دلار کانادا

هزینه اجرایی

 

از 50000 تا 200000 دلار کانادا

هزینه زندگی در کانادا

از 5000 تا 15000 دلار کانادا

هزینه های درخواست ویزا

2250 دلار کانادا برای یک خانواده چهار نفره

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کانادا به شرح زیر است:

مدارک هویتی
گواهی تمکن مالی
مدارک بانکی و مالی
گردش حساب
عدم سوءپیشینه کیفری
رزومه مدیریتی
پاسپورت معتبر
رسید پرداخت هزینه
معاینات پزشکی
بیزنس پلن

چرا سرمایه گذاری در کانادا؟

سرمایه گذاری در کانادا می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. از جمله این مزایا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

بهترین سیستم بانکداری
حمایت از استارتاپ ها
عدم محدودیت سنی و زبانی
نرخ پایین مالیات
ثبات اقتصادی
امنیت سرمایه گذاری
سودآوری بیشتر
امکان اخذ اقامت

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم (PR) در کانادا از طریق سرمایه گذاری از طریق چندین برنامه که به طور خاص برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال طراحی شده است امکان پذیر است.

برنامهالزاماتاقامت دائم
ویزای استارتاپ کانادا

حمایت یک سازمان تعیین شده (صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه سرمایه گذار فرشته، یا مرکز رشد کسب و کار)

داشتن حداقل ده درصد حق رای
حداقل سه سال
برنامه خوداشتغالی

حداقل 2 سال سابقه مرتبط در 5 سال گذشته

کسب حداقل امتیاز در سیستم امتیازبندی
2 الی 4 سال
برنامه های نامزد استانی (PNP)طرح تجاری و تمکن مالی حداقل دو سال
برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP)

حداقل دارایی خالص 2 میلیون دلار کانادا

حداقل دو سال تجربه مدیریتی در طول پنج سال

تعهد به اقامت در کبک
حداقل 2 سال 
خرید بیزنس یا فرنچایزبستگی به نوع و سودآوری آن دارد1 الی 2 سال
ویزای کارآفرینیاخذ امتیاز از طریق اکسپرس اینتری2 سال

سوالات متداول سرمایه گذاری در کانادا

متقاضی در صورت داشتن شرایط می تواند از روش هایی نظیر خرید ملک، خرید فرنچایز، خرید بیزنس، استارتاپ، کارآفرینی و یا کارشرکت در کانادا سرمایه گذاری کند.

متقاضی می تواند همسر وف رزندان زیر 22 سال خود را با خود همراه کند.

میزان سرمایه بسته به طرح و روش انتخابی می تواند از صد دلار تا ششصد هزار دلار متغیر باشد.

داشتن سابقه مدیریتی، رده سنی بالای 18 سال، سرمایه و تمکن کافی و همچنین داشتن مهارت و استعداد

main logo
canada passport