main logo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی شهرهای اتریش⭐️بهترین شهر برای زندگی

معرفی شهرهای اتریش

کشور اتریش با وجود وسعت کوچکش چندین شهر زیبا دارد که جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متنوعی را به ساکنین و بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. می‌توان گفت حدود شصت درصد از کشور اتریش توسط رشته کوه‌های آلپ پوشیده شده است؛ براین اساس، بسیاری از شهرهای این کشور در محیطی بسیار زیبا و خیره کننده از قله‌های سفید قرار گرفته اند. بزرگ‌ترین آن‌ها در امتداد سواحل آبراه‌های اصلی مانند دانوب واقع شده‌اند و آن‌ها را به مقصدهای اصلی در امتداد کشتی‌های دریایی رودخانه اروپا تبدیل می‌کنند. در اروپا اتریش از جمله بهترین کشورها برای اقامت در میان علاقه‌مندان به مهاجرت به حساب می‌آید و شناخت شهرهای مختلف آن دید بسیار مفیدی را برای انتخاب محل زندگی به افراد می‌دهد.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

معرفی کلی اتریش برای زندگی

اتریش به دارا بودن مناظر کوهستانی دیدنی، معماری باروک و دهکده های عجیبش شناخته شده است و دارای چندین شهر مهم نیز می باشد. بزرگترین آنها، پایتخت اتریش یعنی شهر وین، مرکز فرهنگی، تجاری و سیاسی اتریش نامیده می شود. شهر وین بر روی رودخانه دانوب قرار دارد و محل زندگی بسیاری از ساکنان مشهور از جمله موتزارت، بتهوون و زیگموند فروید بوده است. جمعیت وین در حدود 2 میلیون نفر است (اگر کلان شهر بزرگتر را در نظر بگیریم این رقم به 2.6 میلیون نفر افزایش می یابد و تقریباً برابر با یک سوم کل جمعیت کشور است.)

سایر شهرهای کلیدی اتریش به طور قابل توجهی کوچکتر هستند، اما دارای جذابیت های فراوانی هستند. به عنوان مثال سالزبورگ و اینسبروک هر دو مقاصد گردشگری پرطرفدار با تاریخ و میراث فرهنگی جذاب هستند. سالزبورگ با 148420 نفر جمعیت، زادگاه موتزارت است و کلیساها، قلعه ها و کاخ های زیادی دارد و همچنین یک شهر قدیمی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این شهر همچنین به The Sound of Music معروف است. اینسبروک پنجمین شهر بزرگ اتریش با 126851 ساکن است و یک مقصد بسیار محبوب ورزش های زمستانی است که میزبان بازی های المپیک زمستانی 1964 و 1976 بوده است. از دیگر شهرهای مهم اتریش می توان به گراتس و لینز با جمعیت 273838 و 198181 اشاره کرد.

انتخاب بهترین شهر اتریش برای زندگی

 جای تعجب نیست که وین یکی از محبوب ترین شهرهای اتریش در بین مهاجران است. این شهر زندگی سطح بالایی را برای ساکنین ارائه می دهد. با این حال، بسیاری از شهرهای زیبای دیگر در اتریش وجود دارد که می توان آن ها را به عنوان محلی برای زندگی با کیفیت جهانی انتخاب نمود. بنابراین، بسته به آنچه که به دنبال آن هستید، می توان گزینه های دیگری را نیز مورد بررسی قرار داد. از شهرهای دانشگاهی گرفته تا روستاهای ارزان تر کنار رودخانه، چرا که این کشور واقعاً همه چیز را توأمان باهم دارد و دارای سبک های مختلف مسکن و زندگی است.

اما به طور کلی شهرهای زیر از جمله بهترین شهرهای اتریش هستند:

  • وین
  • سالزبورگ
  • گراتس
  • لینز
  • اینسبروک

 

معرفی استان های اتریش

کشور اتریش یک ایالت فدرال است که از ۹ استان فدرال خودمختار و مستقل تشکیل شده است. ماهیت فدرالی این کشور یکی از اصولی است که در قانون اساسی آمده است و تنها با رفراندوم قابل تغییر است. برخلاف وضعیت ایالت هایی که شکل سازماندهی مرکزی دارند، قوای مقننه و اجرایی بین دولت های فدرال و استانی مشترک هستند. قوانین استانی و قوانین مربوط به جوامع توسط رژیم های استانی تصویب می شود و اداره استان ها در دست دولت های استانی است. شهروندان یک استان همچنین ممکن است از طریق ابزارهای دموکراسی مستقیم بر قوانین استانی تأثیر گذار باشند.

استان‌های اتریش به همراه مراکز این استان‌ها عبارتند از:

 

استان پایتخت
Vienna Vienna
Lower Austria Sankt pölten
Upper Austria Linz
Styria Graz
Tyrol Innsbruck
Carinthia Klagenfurt
Salzburg Salzburg
Vorarlberg Bregenz
Burgenland Eisenstadt

شهرهای مهم اتریش

اتریش جایگاه برخی از زیباترین شهرهای اروپا است و گزینه های بسیار زیادی را برای استراحت در شهر به گردشگران نیز ارائه می‌دهد. پربازدیدترین شهرهای اتریش ترکیبی از معماری کلاسیک امپراتوری را با فرهنگ منحصر به‌ فرد آلپ که این کشور به آن شهرت دارد، ترکیب کردهاست. این کشور کوهستانی باشکوه دارای مناظر بسیار زیبا است و در میان شگفتی های طبیعی، دارای مجموعه‌‌ای شگفت‌ انگیز از شهرهای زیبا با معماری باروک است. بهترین شهرهای اتریش با قلعه‌ ها، کلیساها، کلیساهای جامع و …، شهر قدیمی را با جدید ترکیب می کنند، زیرا رستوران‌ های پر از نشاط و فعالیت، حس زندگی را در خیابان‌ های سنگ فرش شده باستانی خود می بخشد. در ادامه این مقاله شما را با شهرهای مهم اتریش آشنا می نماییم.

شهر وین Vienna

پایتخت اتریش به دلیل کیفیت بالای زندگی همواره در میان برترین و محبوب ترین شهرهای دنیا قرار دارد. در واقع، وین دارای فرصت های شغلی بسیار و درآمد عالی، سیستم مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی مناسب، حفاظت از محیط زیست قوی و حمل و نقل عمومی نظام مند، و آموزش و مسکن با کیفیت و سطح بالا است.

در واقع شهر وین محبوب ترین شهر اتریش است.

شهر وین به عنوان بزرگترین شهر اتریش بیشتر از دو میلیون نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که با وجود ساکنان این شهر می توانند از موسسات فرهنگی فراوان، که شامل موزه ها، گالری ها، قهوه خانه ها، سالن های اپرا، و سالن های کنسرت، و همچنین رستوران ها و فروشگاه های بزرگ است، بهره مند شوند. علاوه بر این، نکته بسیار مهم در خصوص مزایای شهر وین این است که مردم محلی و ساکنین وین می توانند به سرعت به سایر پایتخت های اروپایی مانند پراگ، برلین، براتیسلاوا و بوداپست راحت و با استفاده از قطار دسترسی داشته باشند.

شهر گراتس Graz

 دومین شهر بزرگ اتریش شهر گراتس است که در مجموع دارای 440000 نفر است، به دلیل وجود چند دانشگاه باکیفیت و سطح بالا در گرانس، بسیاری از افراد در این شهر دانشجو هستند. شهر گراتس به نسبت وین بین المللی و توریستی است، اما همچنان می تواند جزء گزینه های مناسب برای مهاجران باشد. این شهر مرکز فناوری اطلاعات کشور و خانه بسیاری از استارت آپ ها است، بنابراین فرصت های شغلی بسیاری در این شهر وجود دارد.

علاوه بر موضوعات مطرح شده، شهر گراتس به لحاظ هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه تر از وین است و حمل و نقل عمومی، غذا و فرهنگ عالی را نیز ارائه می دهد. این مکان دارای کاخ هایی همچون Kunsthaus Graz و Schloss Eggenberg و کاخ باروک قرن هفدهمی است. همچنین باید بدانید که این شهر قدیمی نیز جزو میراث جهانی یونسکو است.

شهر لینز Linz 

 شهر لینز سومین شهر بزرگ اتریش است که حدود 203000 نفر جمعیت دارد و همچنان یکی از پایدارترین شهرهای کشور اتریش است. لینز خانه بسیاری از شرکت های بین المللی است، بر این اساس که این شهر می تواند گزینه بسیار مناسبی برای مهاجران باشد. در این زمینه دانش زبان  آلمانی بسیار کمک کننده خواهد بود. شهر لینز مانند بقیه شهرهای اتریش، دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی است که شامل اتوبوس و تراموا می شود. با این حال، در این شهر دوچرخه‌ نیز از جایگاه خاصی برخوردار است و بسیاری از مردم محلی دوچرخه سواری را برای رفت و آمد انتخاب می کنند. بسیاری نیز پیاده روی را انتخاب می نمایند. به دلیل نزدیکی این شهر به جمهوری چک و آلمان، سفر در تعطیلات آخر هفته به شهرهایی مانند پراگ و برلین نیز بسیار گزینه مناسبی هستند. علاوه بر این موضوع، فرودگاه آبی دانوب که تنها 20 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد، پروازهای مستقیم به دوسلدورف، فرانکفورت، لندن، سالزبورگ و وین دارد.

شهر سالزبورگ Salzburg

 شهر سالزبورگ بسیار زیبا و خوش منظره است. این شهر را می توان بیشتر به‌ عنوان محیط «صدای موسیقی» نامید. در واقع، یک واقعیت جالب در مورد اتریش این است که بسیاری از شهروندان از کلیشه‌ های فیلم و بسیاری از نادرستی‌ های تاریخی متنفرند و در عوض، زندگی سرشار از نشاط و آرامش را می پسندند. شهر سالزبورگ شهر کوچکی است اما به دلیل وجود مشاغل فراوان، جمعیت مهاجر قابل توجهی دارد. در واقع، بسیاری از برندهای معروف بین المللی، از جمله ردبول و پورشه، در این شهر دفاتر دارند و پیدا کردن شغل انگلیسی زبان می تواند بسیار مناسب باشد.

شهر اینسبروک Innsbruck

از دیگر شهرهای مهم اتریش شهر اینسبروک است. کوه های اینسبروک مناظر زمستانی بسیار زیبایی را فراهم می کند که موقعیت بسیار مناسبی برای فعالیت های برفی می باشد. این شهر همچنین یک انتخاب مناسب برای اقامت طولانی مدت است. اینسبروک همچنین به عنوان یک شهر دانشجویی دارای دانشگاه های متعدد با سطح بالای آموزشی و جمعیت جوان است. و در حالی که بسیار قابل پیاده‌ روی است، در صورت نیاز نیز دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی اتوبوس و تراموا وجود دارد. با این حال، شاید بهترین بخش زندگی در اینسبروک، دسترسی به مناطق معروف در فضای باز است. ساکنان این شهر بیشتر ایام سال را صرف لذت بردن از فضای باز می کنند. فعالیت در این فضا ها می تواند اسکی و اسنوبورد در زمستان باشد و حتی دوچرخه سواری در کوهستان و پیاده روی در بهار. اینسبروک همچنین فرصت های شغلی زیادی دارد که می توانید بدون دانستن زبان آلمانی از آنها استفاده کنید. همین موضوع باعث می شود که اینسبروک گزینه ایده آلی برای مهاجران باشد.

 شهر کلاگن فورت Klagenfurt 

 شهر کلاگنفورت، مکانی جذاب برای بازدیدکنندگان است و دارای جمعیت دانشگاهی قابل توجهی است که به شهر احساس شادی و شادابی می بخشد. این شهر دارای مناطق قدیمی زیبا است، و نقطه عطف اصلی شهر، بنای تاریخی متمایز لیندورم است که روستایی را در حال کشتن یک اژدها به تصویر می کشد. در لبه شهر Europapark قرار دارد که دارای یک منطقه سرسبز بزرگ برای توریستان است. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه مشاوره ای ملک پور به رشته تحریر درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن شرعا حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. از کلاگنفورت همچنین، راه های حمل و نقل آسان برای بازدید از Worthersee و شهرهای اطراف آن وجود دارد.

 زانکت پولتن Sankt Pölten 

Sankt Pölten،مرکز Niederösterreich Bundesland (ایالت فدرال)، شمال شرقی اتریش. این شهر در امتداد رودخانه ترایزن بین دامنه های آلپ و رودخانه دانوب در غرب وین قرار دارد.

زمانی این شهر محل استقرار رومی Aelium Cetium بود، این شهر در قرن هشتم در اطراف صومعه ای که به سنت هیپولیتوس اختصاص داده شده بود، توسعه یافت که نامش به شکل آلمانی شده به Sankt Pölten تبدیل شد. اسقف های پاسائو (اکنون در آلمان) تا سال 1490 کنترل شهر را در دست داشتند. مکان های دیدنی قابل توجه شامل کلیسای جامع (در اصل کلیسای صومعه) و تالار شهر رنسانس است که هر دو در هجدهم بازسازی شدند. قرن؛ صومعه Institut der Englischen Fräulein و کلیسای Prandtauer که هر دو توسط معمار محلی Jakob Prandtauer (1660-1726) طراحی شده‌اند. کاخ اسقفی (1636-53)؛ و کلیسای فرانسیسکن (1757-1768). یک صومعه آگوستینی در نزدیکی هرتزوگنبورگ است.

Sankt Pölten، یک تقاطع راه آهن مهم، یک مرکز بازار برای حومه شهر است. صنعت تولیدی هم دارد. این شهر در سال 1986 به جای وین به عنوان پایتخت ایالت انتخاب شد و معماری مدرن برخی از ساختمان های دولتی با منظره قدیمی شهر در تضاد است.

شهر برگنتس Bregenz 

از دیگر شهرهای مهم و زیبای اتریش می توان به شهر برگنتس اشاره نمود. این شهر دارای مناظر پوشیده از فضای سبز دلپذیر طبیعی که توسط کوه مرتفع Pfander که به طرز چشمگیری در پشت شهر و در سواحل دریاچه کنستانس قرار دارد، برجسته و تکمیل شده است. غروب شهرهای اصلی اتریش بسیار زیبا است که از آنجا می توان آلمان و سوئیس را در افق ها تماشا نمود. این شهر بیش از یک نقطه زیبا، گردشگاهی دوست داشتنی در امتداد اسکله، و همچنین هنر و معماری خارق العاده‌ای برای بازدید دارد. این کوه مسیرهای پیاده روی عالی دارد و می توانید شنا کنید یا با قایق در دریاچه بروید.

آیزن اشتات Eisenstadt

این شهر به دلیل اینکه خانه جوزف هایدن آهنگساز و موسیقیدان مشهور قرن هجدهم است، شناخته شده و معروف است. آیزنشتات تعدادی بنای تاریخی موزه دارد که به ساکنان سابق خود اختصاص داده شده است، اما علاوه بر میراث باستانی‌، مکان های بیشتری از اینها برای دیدن در این شهر وجود دارد. آیزنشتات علیرغم اینکه شهری کوچک است، یکی از شهرهای محبوب اتریش و پایتخت منطقه براندنبورگ در شرق اتریش است که به دلیل موزه ها، قلعه باروک و منطقه زیبای یهودی، شهری زیبا و مجلل برای تماشا دارد. در خیابان اصلی این شهر، کافه‌ها، رستوران‌ها و بوتیک های مختلفی برای بازدیدکنندگان پیدا خواهید کرد. موقعیت مکانی آن بازدید از آن را آسان می کند.

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport