جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهاجرت به کانادا 2024

برای مهاجرت به کانادا راه های متنوعی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، اسپانسرشیپ، خوداشتغالی و پناهندگی وجود دارد. از جمله بهترین مسیرها می توان به استارتاپ کانادا (نوآفرینی)، کارآفرینی و کارشرکت کانادا اشاره کرد. این مسیرهای سرمایه گذاری با توجه به سهولت اخذ اقامت و عدم نیاز به سرمایه گذاری هنگفت از جمله بهترین مسیرهای مهاجرت به کانادا هستند.
از طرفی کار در کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر به خاطر پرداخت حقوق از همان ابتدا، به عنوان یک روش به صرفه و کم هزینه معرفی می شود که می تواند در زمان کوتاه متقاضی را به اقامت دائم کانادا برساند. 
برای مهاجرت به کانادا بسته به هر روشی که انتخاب می کنید، داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها، آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی، داشتن مدرک تحصیلی معتبر و همچنین سابقه و مهارت کاری از ضروریات است. canadamie آماده است تا در تمام مسیر از معرفی بهترین راه تا اخذ ویزا و خدمات پس از اقامت کنار شما باشد.

مهاجرت به کانادا
ویدیو های مربوط مهاجرت به کانادا
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فهرست مطالب

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا کشوری مهاجرپذیر است که می تواند فرصت های تحصیلی، شغلی و سرمایه گذاری بسیاری را پیش روی افراد خواهان مهاجرت قرار دهد. کشور کانادا با توجه به جمعیت کم و تقاضا برای نیروی کار، برای افرادی که به دنبال مهاجرت هستند یک گزینه ایده آل به شمار می آید.

بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما با این پرسش مواجه می شوید که چگونه باید به کانادا مهاجرت کنیم؟ در ادامه به بررسی مراحل مهاجرت به کانادا و راه های مهاجرت خواهیم پرداخت.

برای مهاجرت به کانادا دنبال کردن مسیر درست اهمیت بسیاری دارد. در وهله اول شما باید بهترین راه را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید، با یک مشاور مهاجرتی متخصص که آشنا با تمام قوانین مهاجرتی باشد صحبت کرده و از او راهنمایی بگیرید. سپس مدارک خود را تکمیل و ترجمه کرده و در سایت رسمی دولت کانادا برای خود یک پروفایل بسازید و اطلاعات درست خود را وارد کنید.

مراحلی نظیر ارسال مدارک، پرداخت هزینه ها، کارهای بیومتریک را انجام داده و در صورتی که تمام مراحل را درست طی کرده باشید می توانید منتظر نتیجه درخواست خود بمانید. اما در نظر داشته باشید برای موفقیت در این روال داشتن شرایط متناسب با روش انتخابی شما بسیار اهمیت دارد.

شرایط مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا لازم است که شرایطی متناسب با روش انتخابی خود داشته باشید. گرچه برخی از شرایط برای تمامی روش ها ضروری هستند. شرایط مهاجرت به کانادا به طور کلی به شرح زیر است:

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا محدودیت سنی ندارد و متقاضیان از تمامی رده های سنی می توانند برای مهاجرت اقدام کنند. افراد زیر هجده سال برای تحصیل و افراد بالای هجده سال برای کار، سرمایه گذاری، تحصیل و یا ازدواج می توانند به کانادا مهاجرت کنند.

سطح زبان برای مهاجرت به کانادا

آشنایی با زبان انگلیسی و یا فرانسه از جمله موارد ضروری برای مهاجرت به کانادا هستند. اکثر روش های مهاجرت به کانادا نیاز به مدرک آیلتس 6 به بالا یا مدرک معادل آن دارند. بنابراین بهتر است پیش از هر اقدامی برای مهاجرت به کانادا، برای دریافت مدرک زبان خود اقدام کنید. گرچه برخی از روش های سرمایه گذاری نیاز به مدرک زبان ندارد و تنها آشنایی با زبان برای اخذ پذیرش کافی است اما نمره زبان می تواند شانس شما را برای اخذ ویزا بالاتر ببرد.

تمکن مالی مهاجرت به کانادا

میزان تمکن مالی مهاجرت به کانادا بسته به روش متغیر است. در کل متقاضی باید بتواند هزینه های خود و خانواده خود را تامین کند. برای افرادی که قصد مهاجرت سرمایه گذاری را دارند، داشتن تمکن مالی مناسب برای تامین سرمایه مورد نیاز خود نیز ضروری است.

در هر صورت تمکن مالی شخص باید به حدی باشد که نیازی به دریافت کمک مالی از دولت کانادا نداشته و بار مالی به کشور کانادا تحمیل نکند.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

انواع روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا راه ها و روش های مختلفی دارد که هریک شرایط خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی و توضیح هریک از راه های مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری به کانادا

کار در کانادا یکی از ایده آل ترین راه های مهاجرت است زیرا متقاضی می تواند از همان ابتدا حقوق و درآمد داشته باشد. متقاضیان می توانند از طریق روش هایی نظیر اسکیل ورکر و یا اکسپرس اینتری و کارشرکت کانادا به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه به توضیح روش های کار در کانادا خواهیم پرداخت.

اکسپرس اینتری کانادا

سیستم اکسپرس اینتری یک مسیر اولیه برای مهاجرت کارگران ماهر به کانادا است.

برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری متقاضی باید در ابتدا از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کند. در این روش از ابتدا متقاضیان می توانند اقامت دائم دریافت کنند اما در صورتی که بتوانند در سیستم اکسپرس اینتری به حد نصاب امتیاز برسند. این امتیازات بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبان هستند. متقاضی باید یک پروفایل با اطلاعات مهارت ها، تجربه کاری، توانایی زبان، تحصیلات و سایر اطلاعات شخصی خود ایجاد کند. این پروفایل بر اساس سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیازدهی می شود.

اسکیل ورکر کانادا

کارگران ماهر می توانند از طریق برنامه های مختلف فدرال و استانی که برای پر کردن شکاف های بازار کار با متخصصان واجد شرایط طراحی شده اند، به کانادا مهاجرت کنند.

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP): بخشی از سیستم اکسپرس انتری، FSWP برای افرادی است که حداقل یک سال سابقه کار مستمر تمام وقت یا معادل پاره وقت کار مزد در یک شغل ماهر دارند. متقاضیان همچنین باید شرایط مهارت زبان را داشته باشند و مدارک تحصیلی آنها ارزیابی شود.
 • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP): همچنین تحت اکسپرس اینتری، این برنامه افراد حرفه ای با حداقل دو سال سابقه کار در یک تجارت ماهر در پنج سال گذشته و پیشنهاد شغل یا گواهی صلاحیت را هدف قرار می دهد.
 • برنامه نامزدهای استانی (PNP): استان ها و مناطق افراد را بر اساس نیازهای خاص بازار کار خود برای اقامت دائم معرفی می کنند. نامزدها ممکن است نیاز به ایجاد نمایه اکسپرس اینتری یا درخواست مستقیم به استان داشته باشند.
اسکیل تریدز کانادا

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) بخشی از سیستم اکسپرس انتری کانادا است و به طور خاص برای افراد حرفه ای ماهری طراحی شده است که می خواهند ساکن کانادا شوند. 

رشته کاری شما باید در یکی از گروه های اصلی زیر طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) باشد و همچنین باید شرایطی نظیر حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت (یا به میزان مساوی سابقه کار پاره وقت) در یک تجارت ماهر در پنج سال قبل از درخواست را نیز داشته باشید.

 

مهاجرت به کانادا با جاب آفر

داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر می تواند به طور قابل توجهی شانس شما را برای مهاجرت به کانادا افزایش دهد. شما باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و غیر فصلی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید. در بسیاری از موارد، کارفرما باید LMIA دریافت کند که نیاز به استخدام کارگر خارجی را ثابت می کند زیرا هیچ کارگر کانادایی برای پر کردن آن موقعیت شغلی در دسترس نیست.
بنابراین یک پیشنهاد شغلی معتبر می تواند امتیاز قابل توجهی به امتیاز CRS شما اضافه کند و شانس شما را برای دریافت ITA افزایش دهد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا یکی از راحت ترین و بهترین راه های مهاجرت به کانادا است. در صورت داشتن شرایطی زیر می توانید برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا اقدام کنید:

 • رده سنی مناسب مقطع
 • نداشتن گپ تحصیلی
 • داشتن مدرک زبان متناسب با مقطع
 • رزومه تحصیلی و معدل خوب
 • عدم سوءپیشینه

مهاجرت به کانادا می تواند از طریق تحصیل در مقاطعی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و همچنین پست دکترا صورت بگیرد. متقاضیان تحصیل در کانادا می توانند پس از پایان تحصیلات خود سه سال در این کشور مانده و به دنبال کار بگردند. در صورتی که موفق شوند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند، پس از چندسال می توانند برای اقامت دائم نیز درخواست دهند.

 

مهاجرت به کانادا با تحصیل فرزندان

در صورتی که فرزندان شما زیر 18 سال داشته باشند، برای تحصیل در مدارس کانادا می توانند ویزای دانش آموزی بگیرند و شما نیز می توانید به عنوان همراه ویزای توریستی گرفته و به کانادا بروید. سپس شما فرصت خواهید داشت تا ویزای توریستی خود را به نوع دیگری از ویزای کاری یا تحصیلی تغییر دهید.

مهاجرت از طریق ویزای توریستی به کانادا

ویزای توریستی در درجه اول برای بازدیدهای کوتاه مدت است و مسیر مستقیمی برای اقامت دائم یا مهاجرت طولانی مدت ایجاد نمی کند. با این حال در سال های اخیر کانادا قوانینی را طرح کرده است که متقاضیان می توانند پس از اخذ ویزای توریستی به کانادا امده و در صورت یافتن کار یا تحصیل بتوانند ویزای خود را به تحصیلی و یا کاری تغییر دهند.

همچنین ویزای توریستی به شما این امکان را می دهد که از کانادا برای اهدافی مانند گردشگری، دیدار با خانواده و دوستان یا شرکت در جلسات کاری بازدید کنید. به طور معمول، بازدیدکنندگان می توانند تا شش ماه در کانادا بمانند. مدت زمان دقیق توسط افسر خدمات مرزی در بدو ورود شما تعیین می شود.

در نظر داشته باشید که با کار، در صورتی که کارفرما ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) را دریافت کند شما می توانید برای اخذ ورک پرمیت درخواست داده و فرصت تبدیل ویزای توریستی به کاری را خواهید داشت. اما باید این را بدانید که تنها با صرف داشتن ویزای توریستی قادر به کار در کانادا نخواهید بود.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

یکی از راه های اخذ اقامت کانادا، سرمایه گذاری در این کشور است. روش های متنوعی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که بسیاری از آن ها می توانند منجر به اقامت کانادا شوند. در ادامه به بررسی هریک از راه های سرمایه گذاری در کانادا می پردازیم.

ثبت شرکت در کانادا

افراد می‌توانند برای راه‌اندازی کسب و کار خود در کانادا، با ثبت شرکت در این کشور اقدام کرده و سرمایه‌گذاری نمایند. این روش منجر به اخذ اقامت نمی شود مگر اینکه فرد همزمان با ثبت شرکت، از طریق برنامه کارآفرینی یا از روش کارشرکت ستفاده کند.

روش کارشرکت کانادا یک راه دیگر برای سرمایه‌گذاری است که نیاز به سرمایه اولیه ندارد، به این شرط که بتوانید به روشنی نشان دهید در ایران فعالیت تجاری دارید و کسب و کار شما واقعی است؛ به عنوان مثال، دارای یک فروشگاه یا شرکت با کارمندان استخدام شده که قصد دارید شعبه‌ای از آن در کانادا ثبت کنید.

 

 

 

استارتاپ (نوآفرینی) کانادا

برای مهاجرت با ویزای استارتاپ کانادا متقاضی باید یک ایده نو و نوآورانه داشته باشد که بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبتی بگذارد.متقاضیان باید بر اساس این ایده، یک بیزنس پلن جامع تدارک دهند که توسط سازمان‌های تایید شده دولت کانادا تصویب و نامه حمایتی به آن‌ها ارائه شود.  این بیزنس پلن، می تواند تا پنج نفر را به عنوان گروه برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا تحت پوشش قرار دهد.

این فرآیند معمولاً 2 تا 3 سال زمان می‌برد، اما پس از تصویب، فرد و خانواده‌اش – شامل همسر و فرزندان زیر 22 سال – می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم را دریافت نمایند. متقاضی و دیگر اعضای گروه می‌توانند از طریق دریافت مجوز کاری کانادا، به کانادا سفر کرده و به اجرای طرح تجاری خود بپردازند که این مجوز به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به مدت سه سال در کانادا فعالیت کرده و کار خود را آغاز کنند.

کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا به عنوان یکی از انواع مهم سرمایه‌گذاری در این کشور شناخته می‌شود. هر استان در کانادا برنامه‌های مستقلی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارد. بیشتر استان‌ها از طریق برنامه‌های کارآفرینی تلاش می‌کنند تا سرمایه‌گذاران را جذب کنند، با این حال استان کبک به روشی کاملاً متفاوت برای جذب سرمایه‌گذاران نگریسته است. در این برنامه‌ها، به افراد امتیاز بر اساس عواملی نظیر میزان سرمایه، سابقه کار مدیریتی یا کارآفرینی، سن، مدرک زبان و مدرک تحصیلی اعطا می‌شود.

اگر فرد موفق به کسب امتیاز کافی شود، ابتدا اقامت کاری کانادا را دریافت می‌کند و می تواند طرح کارآفرینی خود را در این کشور اجرا کند. حداقل سرمایه‌ای که در این روش مورد نیاز است، ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا است و فرآیند آن کمتر از یک سال به طول می‌انجامد.

پس از گذشت ۱.۵ تا ۲ سال و در صورت تایید دولت کانادا، اقامت دائم برای متقاضی امکان‌پذیر می‌شود.

خوداشتغالی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، که با نام ویزای هنرمندان و ورزشکاران کانادا نیز شناخته می‌شود، این امکان را برای افراد فراهم می‌آورد که از همان لحظه ورود به کانادا، اجازه اقامت دائمی را بدست آورند. متقاضیان باید حداقل دو سال از 5 سال اخیر، سابقه کار مرتبط با این حوزه را داشته باشند. سن، تحصیلات، سابقه کار مرتبط و سطح تطبیق‌پذیری، از معیارهای امتیازی هستند و متقاضی باید 30 یا 5 امتیاز را دریافت کند.
به همراه کسب امتیازهای لازم، متقاضی باید توانایی مالی مورد نیاز را نیز ارائه دهد. از طریق این روش، متقاضی می‌تواند از همان ابتدا برای همسر و فرزندان زیر 22 سال خود درخواست اجازه اقامت دائم کانادا را نیز ثبت کند. متقاضی باید در زمینه‌ی مربوط به شغل خود در کانادا فعالیت داشته باشد.

 

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا برای افراد خارج از این کشور امکان‌پذیر است افراد می‌توانند ملک مورد نظر خود را در این کشور خریداری کنند، اما نمی‌توانند با استفاده از ملک خریداری شده اقامت کانادا را بگیرند. 

دولت کانادا برای سرمایه‌گذاری‌های منفعل مانند خرید ملک، مزیت خاصی در زمینه مهاجرت ارائه نمی‌دهد و افراد باید برای مهاجرت به کانادا از روش‌های دیگر استفاده کنند.

 

 

 

استارتاپ (نوآفرینی) کانادا

از طریق این برنامه فرد متقاضی اقدام به خرید یک بیزینس فعال در کانادا می‌نماید. در زمان خرید بیزینس، باید به نکاتی همچون تاریخچه عملکرد مالی و درآمد آن بیزینس در چند سال گذشته توجه کند.

اگر بیزینس در سال‌های اخیر عملکرد مثبتی داشته باشد، نشان‌دهنده فعالیت و سوددهی فعلی آن بیزینس است و احتمال ورشکستگی کم است.

برای خرید بیزینس در کانادا، متقاضی باید سابقه مدیریتی مرتبط تمکن مالی کافی،آشنایی با زبان و مدرک تحصیلی و طرح تجاری مناسب داشته باشد. در این مسیر، ابتدا اقامت موقت در کانادا به او اعطا می‌شود و در صورتی که بیزینس او سودآور باشد، می‌تواند برای درخواست اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

کارشرکت کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارشرکت، برای افرادی که در ایران شرکت یا بیزینس فعال دارند یا مدیریت آن را بر عهده دارند، به شدت مناسب است. برای مهاجرت به کانادا از طریق کارشرکت، شخص باید صاحب شرکت یا یکی از مدیران آن باشد. این روش به افراد امکان می‌دهد تا بتوانند اقامت موقت 7 ساله یا 5 ساله در کانادا را بسته به شرایطی خود بدست اوردند. این روش به طور مستقیم به اقامت دائم منجر نمی‌شود و برای این منظور، می‌توان از روش‌های اکسپرس اینتری یا برنامه‌های استانی فدرال استفاده کرد.

کارشرکت کانادا نیاز به سرمایه بسیار بالایی ندارد و با حداقل سرمایه 50 تا 100 هزار دلار می‌توان از طریق آن اقدام کرد. این روش از مزایایی مانند عدم نیاز به سطح بالای زبان یا مدرک تحصیلی عالی برخوردار است و پروسه‌ای سریع و آسان دارد. همچنین، فرزندان زیر 22 سال متقاضی می‌توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

حالت دیگر کارشرکت کانادا این است که شخص می‌تواند بدون داشتن شرکت یا بیزنس فعال، با داشتن بیزنس پلن قوی برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. با این حال، بیزنس پلن باید توانایی اثرگذاری زیادی بر روی اقتصاد، فرهنگ یا وضعیت اجتماعی کانادا داشته باشد، که این امر در حضور رقابت شدید در شهرهای بزرگ، چالش بیشتری دارد اما در شهرها و روستاهای کوچک‌تر، فرصت‌های بیشتری وجود دارد.

سرمایه گذاری در استان ها

برنامه سرمایه گذاری استانی به تفکیک هر استان متفاوت است و این برنامه یکی از طرح های کارآفرینی می باشد. سرمایه گذاری در استان های کانادا می تواند شانس بالاتری برای اقامت کانادا را در اختیار متقاضیان قرار بدهد. 

 • برای برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا حداقل دارایی خالص 600,000 دلار کانادا و سرمایه‌گذاری حداقل 200,000 دلار کانادا نیاز است.
 • در مانیتوبا برای منطقه پایتخت نیاز به سرمایه‌گذاری حداقل 250,000 دلار کانادا و خارج از منطقه پایتخت حداقل 150,000 دلار کانادا است.
 • برنامه ویزای سرمایه‌گذاری کبک نیاز به دارایی خالص 2 میلیون دلار کانادا و سرمایه‌گذاری حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا دارد که باید به مدت 5 سال حفظ شود.
 • در برنامه مناطق کم جمعیت نیز حداقل 100,000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری در یک منطقه با جمعیت کمتر از 75,000 نفر لازم است و دارایی خالص باید حداقل 300,000 دلار کانادا باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج در کانادا

هنگامی که شخص قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا را دارد باید یک سری از شرایط را داشته باشد. همسر متقاضی باید اسپانسر شود و شرایط به شرح زیر است:

 • اسپانسر باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد، حداقل 18 سال سن داشته باشد و در کانادا زندگی کند (اگر مقیم دائم باشد) یا قصد بازگشت به کانادا را داشته باشد (اگر شهروندی که در خارج از کشور زندگی می کند).
 • شخص مورد حمایت باید به طور قانونی با اسپانسر ازدواج کرده باشد یا حداقل یک سال باهم زندگی کرده باشند. 

تولد فرزند در کانادا

هر کودکی که در کانادا متولد شود، بدون توجه به وضعیت مهاجرت والدین، به طور خودکار شهروند کانادا است. با این حال، این تابعیت شامل والدین نمی شود.

تابعیت فرزند می تواند به طور غیرمستقیم بر وضعیت مهاجرت والدین تأثیر بگذارد، اما هیچ مسیر مهاجرتی مستقیمی برای والدین از طریق تولد فرزند وجود ندارد. والدین همچنان باید برای اقامت دائم یا اقامت موقت از طریق فرآیندهای استاندارد مهاجرت اقدام کنند.

 

پناهندگی در کانادا

متقاضیان می‌توانند از هر طریقی که به کانادا وارد شده‌اند، بلافاصله پس از ورود به خاک این کشور، درخواست پناهندگی خود را ثبت کنند. همچنین، متقاضیان در خارج از خاک کانادا نیز می‌توانند درخواست پناهندگی دهند، مشروط بر اینکه تحت حمایت دولت کانادا باشند. پس از استقرار پناهندگان در کانادا، از حمایت‌های مالی فدرال و کمک‌های مالی خصوصی و بشردوستانه برخوردار می‌شوند تا بتوانند نیازهای اولیه زندگی خود را تامین کنند. این حمایت‌ها به مدت یک سال ادامه دارد تا زمانی که فرد بتواند به خودکفایی برسد.

هنگامی که فردی درخواست پناهندگی در کانادا می‌دهد، دادگاهی برای بررسی درخواست او تشکیل می‌شود و او باید افسران و وکلای اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که در کشور خود جانش در خطر بوده یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، و به همین دلیل به کانادا پناه آورده است.

آمارها نشان می‌دهد که بسیاری از این پرونده‌ها به نتیجه نمی‌رسند. اگر افراد نتوانند ادعاهای خود را اثبات کنند، از کانادا اخراج شده و ناامیدانه به کشور خود بازمی‌گردند.

موسسه مهاجرتی canadamie هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی در کانادا ارائه نمی‌دهد و به شما عزیزان توصیه می‌کند که از روش‌های دیگر مهاجرت به کانادا که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته‌اند، استفاده کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

افرادی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارند، می‌توانند از طریق سیستم اسپانسرشیپ نزدیکان خود را به کانادا بیاورند و برای آنها اقامت دائم کسب کنند. این روش شامل پدر و مادر، فرزندان، همسر، و پدربزرگ و مادربزرگ می‌شود. همچنین، مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ برای خواهر، برادر، برادرزاده، خواهرزاده و نوه بی‌سرپرست با شرایط خاصی امکان‌پذیر است. افرادی که قصد اسپانسر شدن دارند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

– حداقل 18 سال سن داشته باشند.
– مقیم دائم یا شهروند کانادا باشند.
– در کانادا سکونت داشته و زندگی کنند.
– درآمد کافی برای حمایت از فرد مورد نظر داشته باشند.
– تعهدات مالی مربوط به حمایت از فرد را بپذیرند.
– توافقنامه دو طرفه ای با فرد مورد حمایت خود منعقد کنند.

مهاجرت افراد خاص به کانادا

کانادا امکان اقامت را برای افرادی با شرایط ویژه نسبت به عموم، مانند هنرمندان و ورزشکاران، فراهم کرده است. اما تنها داشتن عنوان هنرمند یا ورزشکار کافی نیست؛ این افراد باید شرایط خاصی را نیز دارا باشند.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که هنرمندان می‌توانند به آن مهاجرت کنند. هنرمندانی که حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر در زمینه‌های هنری مانند بازیگری، نویسندگی، طراحی، موسیقی و… فعالیت کرده‌اند، می‌توانند از طریق ویزای خوداشتغالی کانادا اقدام نمایند.

متقاضیان برای دریافت ویزای هنرمندان باید در سیستم امتیازبندی کانادا امتیاز لازم را کسب کنند. این سیستم فاکتورهایی مانند سن، سابقه کار، زبان و تحصیلات را بررسی می‌کند. هنرمندان باید از ۱۰۰ امتیاز، حداقل ۳۵ امتیاز کسب کنند. هنرمندانی که امتیاز بالایی داشته باشند، از کانادا دعوتنامه دریافت می‌کنند و می‌توانند ویزای هنرمندان و پس از آن اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

ورزشکاران شناخته شده نیز می‌توانند از حرفه ورزشی خود برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. مهاجرت ورزشکاران به دو شکل امکان‌پذیر است:

 • اخذ ویزای کار
 • خوداشتغالی

برای دریافت ویزای کار، ورزشکار باید از باشگاه یا مکان ورزشی مرتبط با رشته خود دعوتنامه کاری داشته باشد. در روش خوداشتغالی، مشابه با هنرمندان، ورزشکار باید امتیاز لازم را کسب کرده و ثابت کند که ورزشکار برجسته‌ای است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

برنامه نامزدهای استانی (PNP) یک مسیر مهم برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. در این برنامه ایالت ها و استان های کانادا این اجازه را به فرد می دهند که برای مناطق خاص مورد علاقه خود درخواست دهند.

هر استان و منطقه در کانادا (به جز کبک که فرآیند انتخاب خاص خود را دارد) دارای PNP خاص خود با جریان ها و معیارهای منحصر به فرد است. این برنامه ها برای جذب مهاجرانی طراحی شده اند که می توانند به اقتصاد محلی کمک کنند و شکاف های بازار کار را پر کنند.

PNP ها شامل جریان های مختلفی هستند که گروه های مختلفی مانند کارگران ماهر، کارگران نیمه ماهر، کارآفرینان، فارغ التحصیلان بین المللی و کارگران در بخش های خاص مانند مراقبت های بهداشتی یا فناوری را هدف قرار می دهند.

روند مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی به این صورت است که داوطلبان برای یک برنامه استانی یا منطقه ای خاص درخواست می دهند. اگر نامزد شوند، می توانند برای اقامت دائم با اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست دهند. برخی از برنامه ها با سیستم اکسپرس انتری فدرال همسو هستند که این روند را تسریع می کند.

هزینه های مهاجرت به کانادا

هزینه های مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلف می تواند از چند صد تا چند هزار دلار کانادا برای هر متقاضی متغیر باشد، به استثنای هزینه های اضافی مانند هزینه های سفر، خدمات ترجمه و بودجه تسویه حساب.

برای متقاضیان بسیار مهم است که به دقت بودجه بندی کنند و از تمام هزینه های احتمالی مرتبط با مسیر مهاجرتی انتخابی خود آگاه باشند.

درخواست اکسپرس اینتری

1325 دلار کانادا برای هر متقاضی اصلی

825 دلار کانادا برای همسر

225 دلار کانادا برای هر فرزند وابسته

برنامه های PNPاز 1000 تا 2500 دلار کانادا
هزینه اسپانسرشیپ خانواده

اقوام بالای 22 سال 1050 دلار کانادا

افراد زیر 22 سال 150 دلار کانادا

اسپانسرشیپ همسر 1050 دلار کانادا

هزینه رسیدگی به درخواست اسپانسرشیپ475 دلار کانادا
حق اقامت دائم500 دلار کانادا
برنامه اسکیل تریدزاز 1575 دلار کانادا تا 2325 دلار کانادا
درخواست مجوز تحصیل150 دلار کانادا
درخواست انلاین مجوز کار155 دلار کانادا
هزینه های بیومتریک85 دلار کانادا
هزینه پناهندگیهیچ هزینه درخواست خاصی وجود ندارد
برنامه های سرمایه گذاری

2075 برای متقاضی اصلی

1352 دلار کانادا برای همسر

225 دلار کانادا به ازای هر فرزند

ویزای توریستی

185 دلار کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا بسته به شهر یا منطقه ای که برای اقامت انتخاب می کنید متفاوت است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور و مونترال در مقایسه با شهرهای کوچکتر یا مناطق روستایی هزینه های زندگی بالاتری دارند. بر اساس بررسی سایت معتبر numbeo جدول هزینه های زندگی در کانادا به شرح زیر است:

اجاره آپارتماناز 1500 تا 3000 دلار کانادا در ماه
مواد غذایی200 تا 400 دلار کانادا در ماه
 خدمات شهری (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله)ماهیانه 100 یا 200 دلار کانادا
هزینه های حمل و نقلاز 100 تا 150 دلار کانادا در ماه
هزینه زندگی یک فرد مجرد1445 دلار کانادا
هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره5194 دلار کانادا

مدت زمان مهاجرت به کانادا

پروسه مهاجرت به کانادا بسته به نوع برنامه ها می تواند متغیر باشد. در جدول زیر مدت زمان تقریبی رسیدگی به درخواست های مهاجرت را برای شما ارائه داده ایم:

ویزای کاریحدودا 8 ماه
ویزای تحصیلی 2 الی 8 ماه
ویزای سرمایه گذاری یک الی 2 سال
ویزای توریستیحداقل 4 ماه
اقامت دائم1 الی 2 سال

چرا مهاجرت به کانادا؟

مهاجرت به کانادا مزایای بسیاری دارد که موجب می شود افراد بسیاری این کشور را به عنوان یک مقصد مناسب برای مهاجرت در نظر بگیرند. در ادامه نگاهی به مزایای بی شمار مهاجرت به کانادا می اندازیم.

مهاجرپذیر بودن کانادا
کیفیت بالای زندگی
امن بودن فضای زندگی
اقتصاد رو به رشد
دانشگاه های معتبر
بازار گسترده
مناظر دیدنی و زیبا
بیمه سلامت همگانی

اخذ اقامت کانادا

تمام مسیرهای مهاجرت به کانادا نمی توانند منجر به اقامت دائم کانادا شوند. روش هایی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت و یا تحصیل مسیر مستقیمی برای رسیدن به اقامت دائم کانادا نیستند.

برخی از روش ها نظیر کار از طریق اکسپرس اینتری، اسکیل ورکر، کارآفرینی، استارتاپ (نوآفرینی) و خود اشتغالی از جمله مسیرهایی هستند که می توانند شما را به اقامت کانادا برسانند.  

وکیل مهاجرت به کانادا

 مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین مسیر مهاجرت بر اساس شرایط خود را انتخاب کنید. بنابراین شما برای شروع این راه نیاز به همراهی مشاورین و وکلای مهاجرت به کانادا دارید.

مشاوران و افرادی که متخصص در زمینه مهاجرت هستند، نقش بسیار مهمی در انتخاب بهترین گزینه از میان راه‌های مختلف مهاجرت به کانادا دارند. ما در موسسه مهاجرتی Canadamie از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت کنار شما هستیم. 

مهاجرت به هر کشوری قوانین و مسیرهای پیچیده خود را دارد و همه افراد نمی‌توانند تمام جزئیات حقوقی یک کشور را یاد بگیرند، بنابراین استفاده از دانش بهترین تخصصی‌ها راه حل مناسبی است.

موسسه مشاوره‌ای کانادا ام آی ای با سابقه‌ی چندین ساله در ارائه خدمات مهاجرتی، آماده است شما را در مسیر مهاجرت به کانادا همراهی کند. شما می‌توانید با تماس با مشاوران موسسه مهاجرتی Canadamie، مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به کانادا دریافت کنید.

تنها کافی است سری به بخش ویزاهای موسسه کانادا ام آی ای بزنید تا بتوانید کارنامه درخشان و موفق موسسه در امر مهاجرت به کانادا را مشاهده کنید. 

 

 

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

بررسی شرایط خود، سپس آشنایی با مسیرهای مهاجرتی کانادا و انتخاب بهترین مسیر متناسب با شرایطی که دارید، بهترین نقطه برای شروع است.

هزینه ها بسته به نوع روش انتخابی و تعداد اعضایی که قصد مهاجرت دارند متفاوت است. بنابراین بهتر است با مشاورین ما تماس گرفته و با بیان شرایط خود از اطلاعات دقیق تر مطلع شوید.

با وجود امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در سال های اخیر، افراد بیشتری شانس مهاجرت به کانادا را دارند. متقاضیان همچنین می توانند از روش تحصیل، کار و سرمایه گذاری نیز اقدام کنند.

بهترین راه برای هرکس می تواند بسته به شرایطی که دارد متفاوت باشد. روش هایی نظیر کار که از همان اول شما را به درآمد می رسانند و یا استارتاپ (نوآفرینی) که نیاز به سرمایه چندانی ندارند از روش های مناسب برای مهاجرت به کانادا می باشند.

main logo
canada passport