جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار پس از تحصیل در نروژ(اقامت پس از تحصیل در نروژ)

کار پس از تحصیل در نروژ

کار پس از تحصیل در نروژ، بازار کار نروژ، قوانین کار پس از تحصیل در نروژ و اقامت پس از تحصیل در نروژ با کار در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرارگرفته است.مشاغل مورد نیاز در نروژ کدامند؟نحوه کاریابی پس از تحصیل در نروژ چگونه است؟چگونه می توان از طریق کار پس از تحصیل در نروژ اقامت گرفت؟شما می توانید پاسخ این پرسش ها را در این مقاله بیابید. یکی از مسایلی که داشنجویان خارجی بعد از اتمام تحصیلشان در نروژ با آن مواجه هستند کار پس از تحصیل در نروژ است.از آنجا که اجازه اقامت دانشجویان به اندازه مدت تحصیلشان است برای ماندن در نروژ باید ویزای خود را تبدیل کنند.دانشجویان برای اقامت پس از تحصیل در نروژ درخواست اقامت کنند.کار پس از تحصیل در نروژ برای دانشجویان فارغ التحصیل شده به عنوان job seeker نروژ یاهمان کارگر ماهر آسان نیست، زیرا در این کشور آشنایی با زبان نروژی بسیار مهم است و جز شرکت های بین المللی که زبان کاری شان انگلیسی است و یا رشته هایی که نیاز چندانی به آشنایی با زبان ندارد در سایر موارد پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی دشوار است.در این مقاله سعی شده تا حدودی با کار پس از تحصیل در نروژ برای دانشجویان خارجی فارغ التحصیل از این کشور آشنایی حاصل شود.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

قوانین کار پس از تحصیل در نروژ

اگرچه کار برای مردم نروژ بسیار است اما با این حال پیدا کردن کار برای مهاجران نروژی کار ساده ای نیست چرا که نروژی ها ترس از خارجی ها دارند و چندان مایل نیستند کارهایشان را به خارجی ها واگذار کنند. با توجه به شرایطی که در این کشور حاکم است، یافتن کار پس از تحصیل در نروژ کار دشواری است که نیاز بیشتر به صبر و حوصله دانشجو دارد و او در این راه باید کمی حوصله به خرج دهد. دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند به مدت 6 ماه دیگر در نروژ بمانند و به جست و جوی کاربپردازند.دانشجویان پس از اتمام درسشان، اگر برای کادر اقتصاد در خواست کار بدهند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار مورد نظرشان را دارند. از جمله این کارها کار در شیلات، گردشگری و از همه مهم‌تر کار در کارخانه های وابسته به نفت و گاز است که بیشترین استخدامی های دولت نروژ از بین خارجی ها برای کارخانه‌ها و شرکت هایی است که دران منابع نفت و گاز تولید می‌شود. از جمله شرایط کار پس از تحصیل در نروژ آموختن کامل زبان نروژِی است که پیش زمینه‌ای مهم برای به دست آوردن کار مناسب رشته تحصیلیِ دانشجویان است.

با توجه به قانون دولت نروژ تمام فرصت‌های شغلی به خدمات اشتغال در نروژ باید گزارش شده باشد. شرکت‌های نروژی کارهایی را که درآن نیروی انسانی مورد نیاز است را در روز نامه‌ها، وب سایت ها و در کانال‌های تبلیغاتی معروف و محبوب خود تبلیغ می‌کنند. و در این کارخانه و شرکتها، دولت نروژ در بین استخدامی‌ها، ابتدا شهروندانی که نروژی هستند را استخدام می‌کند سپس افراد خارجی را به کار می‌گیرد.درصورت یافتن کار و عقد قرارداد شخص می تواند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نماید.

بازار کار نروژ

اگر می خواهید برای کار به نروژ مهاجرت کنید، نیاز به اجازه اقامت دارید. اول از همه، شما به طور معمول باید کار پیدا کرده باشید. اینکه برای چه نوع اجازه اقامتی باید اقدام کنید، به مهارت حرفه ای، شایستگی و نوع کاری که در نروژ انجام خواهید داد بستگی دارد.

یافتن شغل و کار پس از تحصیل در نروژ برای خارجی ها یک چالش واقعی به عنوان یک تازه وارد در این کشور است. برخلاف سایر کشورها، توانایی انگلیسی زبان بومی هیچ مزیتی واقعی ندارد. این به این دلیل است که بیشتر مردم نروژ انگلیسی عالی صحبت می کنند. بنابراین، شما باید زبان نروژی یاد بگیرید و یا مهارت و تجربه حرفه ای دیگری نیز داشته باشید تا بتوانید از جایگاه ویژه ای برخوردار شوید و موقعیت خود را حفظ کنید. در سال 2020، 2.01 درصد از کارمندان در نروژ در بخش کشاورزی، 19.1 درصد در صنعت و 78.89 درصد در بخش خدمات فعال بودند.

یکی از موارد مهمی که در بررسی بازار کار نروژ برای افراد متنقاضی کار پس از تحصیل در نروژ، باید مورد توجه قرار گیرد، نرخ بیکاری در این کشور است.

نرخ بیکاری: برای این شاخص، ما اطلاعات مربوط به نروژ را از 1991 تا 2020 ارائه می دهیم. میانگین مقدار نروژ در آن دوره 4.05 درصد با حداقل 2.49 درصد در سال 2007 و حداکثر 6.31 درصد در سال 1995 بوده است. آخرین مقدار از سال 2020 3.31 است. درصد برای مقایسه، متوسط ​​جهان در سال 2020 براساس 182 کشور 7.06 درصد است.بنابراین با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در کشور نروژ، احتمال کاریابی پس از تحصیل در نروژ بالا می باشد.

کار در نروژ

مشاغل مورد نیاز نروژ

اگر اهل یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید و می خواهید در نروژ کار کنید، باید اجازه اقامت داشته باشید. اگر از قبل مجوز اقامت ندارید، اول از همه، شما باید برای کار در نروژ درخواست اجازه اقامت دهید.پیش از این به عنوان VISA مجوز کار شناخته می شد. به عنوان مثال، این ممکن است اجازه اقامت برای کارگران ماهر، کارگران فصلی، آشپزهای قومی، اشخاص مستقل یا کارمندان در یک سازمان بشردوستانه، غیرانتفاعی یا مذهبی باشد.نروژی ها برای تنظیم زندگی کاری خود احترام قائل هستند بنابراین هفته های کاری طولانی معمول نیست. یک هفته کاری عادی نزدیک به 37 ساعت است که به طور منظم با جمعه کامل می شود.بزرگترین تجارت در نروژ همچنان تجارت تکنولوژی است و درخواست برای طیف وسیعی از طراحان خبره بالاست. سایر شرکتهای اصلی شامل صنایع دریایی، تحویل، ماهی و ICT هستند. ما آخرین فرصت های شغلی باز شده جهت کار پس از تحصیل در نروژ را ارایه کرده ایم.

 • پزشک عمومی/ پرتودرمانگر/ پرفیوژنگر/ارتوپتیست /پزشک متخصص /پرستار/فیزیوترا پ /رادیوگراف /مدیر خدمات حقوقی /مدیرفروش منطقه ای /مدیر اجرایی و بازاریابی /مهندس نفت /مدیر توزیع /مدیر فروش /مدیر بازاریابی /مدیر عملیات نفت /مدیر عملیات /مدیر کسب و کار/مدیر تولید/مهندس صنایع/مهندس محیط زیست
 • مدیریت بازرگانی/دانشمند ژئوفیزیک/مهندس عمران/مدیر روابط رسانه ای/مدیر فناوری اطلاعات/کارشناس مشتری مداری/مدیر فنی/ارتباطات/مدیر عملیات برق و گاز/دانشمند زمین شناسی/امور اجرایی/مدیر تحویل خدمات/مدیر حساب مشتری/مدیر تأسیسات نفتی/کارشناس بهداشت محیط/مدیر طراحی رسانه ها/مشاور برنامه ريزي بانك مالي/محقق آموزش و پرورش/دانشمند علمی/معمار/دامپزشک/زیست شناس/مدیر تحقیقات بالینی
 • خلبان/مدیر تضمین کیفیت/مجری خدمات مراقبت از بیمار/سرپرست برنامه ریزی ظرفیت/دستیار مدیر بازاریابی
 • پژوهشگر کمی/مدیر انجمن املاک و مستغلات/مدیر پروژه معدن/مدیر جمع آوری وام/مدیر شرکت هواپیمایی

نحوه کاریابی پس از تحصیل در نروژ و معرفی مؤسسات کاریابی

بسیاری از فرصت های شغلی به طور آشکار تبلیغ نمی شوند. بنابراین، وظیفه اصلی ایجاد یک شبکه حرفه ای از روز اول است. انجام این کار از خارج از کشور دشوار است مگر اینکه مهارت های کاملاً تخصصی در زمینه خود داشته باشید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید برای یافتن شغل در نروژ برای خارجی ها در نظر گرفته شود:

 • نروژی را بیاموزید.
 • مهارت تخصصی ایجاد کنید
 • شبکه حرفه ای خود را بسازید.

سایت های زیر را برای جست وجوی کار ارائه شده است، از آنجا که می توانید انتظار داشته باشید 0.5 تا 1.0 درصد پاسخ درخواست برنامه شغلی خود را دریافت کنید. با این وجود، ما شما را تشویق می کنیم که این آژانس های استخدام مشاغل بسته در نروژ را امتحان کنید.

 • Nav.no: موتور جستجوی کار پیشرو در نروژ است. مکان خوبی برای یافتن شغل در نروژ برای خارجی ها است. اگر به دنبال کار به طور خاص در اسلو، نروژ هستید،این بهترین آژانس استخدام شغل در نروژ برای شما است.
 • Finn.no: آگهی های استخدام اغلب در این سایت در دسترس هستند.
 • Jobbnorge: مشاغل نروژ برای افرادی با تجربه.
 • Jobb Direkte: می توانید فرم درخواست شغل خود را در اینجا ارائه دهید.
 • TheLocal.n: مشاغل خاصی را برای متخصصان انگلیسی زبان در نظر گرفته است.
 • Career Jet: احتمالا شما نام Career Jet را شنیده اید. آنها بهترین گزینه های جستجوی کار در نروژ را فراهم می کنند.
 • Learn4Good:  پورتال شغلی خوبی برای یافتن شغل برای فروشندگان در نروژ دارد.

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در نروژ

دانشجویانی که در نروژ تحصیل می کنند، به دلیل سطح آموزشی مناسب دانشگاه های نروژ و کیفیت بالای تدریس اساتید، هم چنین عواملی مانند نرخ بیکاری پایین در این کشور شانس کاریابی بالایی در این کشور خواهند داشت. پس از یافتن کار در این کشور می توانید در ابتدا اقامت یک ساله بگیرید. با تمدید قرارداد کار، اقامت شما نیز تمدید می گردد. امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت در کشور نروژ پس از 5 سال ممکن خواهد بود. البته دریافت اقامت و تابعیت پس از محرز شدن صلاحیت متقاضی امکان پذیر است. در واقع متقاضی دریافت شهروندی نروژ می بایست حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد و در این مدت مرتکب هیچ خلافی نشده باشد. تسلط به زبان و پرداخت منظم بیمه و مالیات از دیگر شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت است. افراد خارجی برای دریافت تابعیت نروژ می بایست در جامعه ادغام شده باشند و در آزمون شهروندی نیز قبول شوند.

 


ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport