جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار در عمان ✔️ شرایط و نحوه اخذ جاب آفر + درامد 2024

شرایط کار در عمان

شرایط کار در عمان برای اقامت ‌افراد خارجی بسته به نوع شغل و نوع قرارداد کاری نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی و محل اسکان و بیمه است. شرایط کاری در عمان عموما به صورت زیر است: هفته کاری شش روزه است. روزهای جمعه و اعیاد به عنوان روز تعطیل در نظر گرفته می‌ شود. هفته کاری در عمان بین 40 تا 48 ساعت متغیر است. ساعات اداری معمولاً از ساعت 8.30 صبح تا 5.30 است. هیچ تفاوتی در ساعات کاری در تابستان و زمستان وجود ندارد. گاهی روز کاری در ماه رمضان به شش ساعت در روز کاهش می یابد. متوسط حقوق در عمان 1780 ریال عمان در سال است. کمترین میزان حقوق 200 و بیشترین مقدار دستمزد 7900 ریال عمان می باشد. به دلیل ارزش پول بالایی که ریال این کشور دارد (2.5 برابر ارز دلار) و همچنین تورم صفر درصد در اقتصاد این کشور، انتخاب خوبی برای مهاجرت ایرانیان به قصد پس انداز پول و بازگشت به ایران است. موسسه MIE با قادر است به کمک همکاران خود در عمان، برای عزیزانی که به دنبال کاریابی در مشاغل مختلف می باشند، شغل پیدا کند.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

ویزای کاری عمان

عمان یک کشور در حال پیشرفت با روابط سیاسی قوی می باشد، زبان بوی این کشور عربی است. با داشتن کار در این کشور امکان دریافت اقامت برای فرد اصلی وهمراهان فراهم می گردد. به منظور کار در عمان، متقاضیان این روش مهاجرتی باید جهت دریافت ویزای کار عمان اقدام نمایند. ویزای کار عمان به افرادی اعطا می شود که توانسته باشند از کارفرمای عمانی و یک شرکت فعال در کشور عمان، پیشنهادی کاری یا جاب آفر دریافت کرده باشند. این ویزای کاری برای متقاضیان کار در عمان، 2 ساله می باشد. شرایط اخذ ویزای کاری عمان، دریافت جاب آفر، شرایط سنی 21 تا 60 سال و صلاحیت کارفرما در جذب نیروی کار خارجی اشاره کرد.

روش های دیگری نیز برای دریافت ویزای کار عمان وجود دارد. برای مثال، برخی شرکت های فعال در عمان و کارفرمایان، با مطالعه رزومه کاری فرد متقاضی و در صورت نیاز، از وی دعوت به عمل می آورند تا در این کشور حضور داشته و در تست هایی که توسط کارفرما و شرکت مورد نظر انجام می شود شرکت نماید. در صورت موفقیت وی در این آزمون مهارت، برای فرد متقاضی کار، ویزای کار عمان صادر می شود. در روش دیگر، کارفرمای عمانی به دنبال جذب نیروی کار به صورت موقت (4 تا 6 ماه و یا 9 ماه) می باشد. بدین ترتیب تنها برای حضور نیروی کار به مدت محدود و تعیین شده، ویزای کار عمان صادر می شود. در این روش، افراد کمتر از 21 سال نمی توانند ویزا دریافت نمایند. به طور کلی می توان گفت که با توجه به شرایط موجود، دریافت ویزای کار عمان، یک پروسه دشوار می باشد. اما در صورت داشتن حرفه و یا تحصیلات مناسب، موسسه mie قادر خواهد بود برای متقاضیان کار مناسب با حقوق مناسب و امکانات خوب پیدا کند. که در بخش های بعدی به طور مفصل به شرح آن می پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز کار در عمان

همان طور که در قسمت قبل گفته شد، دریافت ویزای کار عمان از روش های مختلفی امکان پذیر است. هر چند که این پروسه، دشوار بوده و این به دلیل تلاش دولت عمان در راستای کاهش جذب نیروی کار می باشد. به منظور دریافت ویزای کار عمان، ارائه مدارک مورد نیاز الزامی هست. همچنین باید فرم درخواست ویزای کار عمان که به صورت الکترونیکی می باشد، توسط متقاضی مهاجرت به عمان و به زبان های انگلیسی یا عربی تکمیل شود. از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار عمان، می توان به مدارک ذیل اشاره کرد:

 • دریافت جاب آفر
 • عکس 3*4 رنگی با پس زمینه سفید
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزا
 • مدارک تحصیلی و تجربیات کاری
 • کپی مجوز کار
 • نامه تأییدیه از سازمان مربوطه مشاغل خاص برای مشاغلی مانند پزشکی و…
 • نامه وزارت نیروی انسانی برای مشاغل خاص مانند مهندسان
 • ارائه نامه ترخیص از کارفرمای قبلی برای افرادی که کمتر از دو سال پیش در این کشور کار کرده و از این کشور خارج شده اند.
 • ارائه نامه ترخیص از کار برای فردی که مدت زمان ویزای کار وی در عمان به پایان نرسیده است.

وضعیت بازار کار عمان

یکی از مهم ترین فاکتورهای بررسی شرایط کار در هر کشوری که نیاز به بررسی قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار دارد، فاکتور نرخ بیکاری می باشد. با توجه به نرخ بیکاری می توان میزان فرصت ها و موقعیت های کار در عمان را ارزیابی کرد. ذکر این نکته در اینجا خالی از لطف نیست که نیمی از جمعیت کشور عمان را مهاجران تشکیل می دهند که عمدتاً از کشورهای عربی مانند مصر عربستان برای یافتن کار در این کشور و اشتغال، به عمان مهاجرت کرده اند. بنابراین می توان گفت که نیاز کشور عمان به نیروهای کار خارجی، به شدت کاهش یافته است و به همین دلیل نیز، کار در عمان و دریافت ویزای کاری این کشور با مشکلاتی روبرو است. در نمودار زیر، نرخ بیکاری کشور عمان نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید نرخ بیکاری در این کشور، در سال 2018 به حدود 3 درصد رسیده است. در کشورهای معتبر اروپایی و کانادا و استرالیا نیز نرخ بیکاری در سطح بسیار پایینی قرار دارد.

کار در عمان

علاوه بر نرخ بیکاری، شرایط کار در کشور عمان را می توان از جنبه های دیگر نیز با بسیاری از کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا مقایسه کرد. در فایل صوتی تصویری زیر می توانید مقایسه شرایط کلی کار در خاورمیانه را با شرایط کاری اروپا مشاهده نمایید.

مشاغل مورد نیاز 2024 در عمان

در قسمت های قبل به این موضوع اشاره شد که برای دریافت مجوز کار در عمان، نیاز به دریافت پیشنهاد کاری می باشد. دریافت پیشنهاد کاری از کشور عمان در شرایطی امکان پذیر است که شما از تحصیلات، سابقه کار و مهارت کافی در زمینه و رشته شغلی مورد نیاز این کشور برخوردار باشید. هر چند این داشتن این شرایط، به معنای کسب درآمد بالا و حقوق زیاد در بسیاری از رشته ها نمی باشد و گاهاً ممکن است که شما با توجه به دانش و تجربه خود، بتوانید فرصت های شغلی بهتر و حقوق و مزایای بهتری با کار در کشورهای دیگر مانند کشورهای اروپایی، کانادا یا استرالیا به دست آورید. عمده ترین مشاغل مورد نیاز در عمان شامل مشاغل زیر می باشد. لازم به ذکر است که افرادی که در مشاغل ذکر شده دارای تخصص و تجربه هستند، از شانس بیشتری جهت دریافت ویزای کار عمان و کار در این کشور برخوردار می باشند.

 • مدیریت پروژه
 • IT و فناوری
 • صنایع نفت و گاز
 • پزشکی
 • مامایی
 • پرستاری
 • ساخت و ساز
 • معلم

 

درآمد در عمان

از دیگر موارد مهم و قابل توجه برای مهاجرت کاری به خارج از کشور، بررسی حقوق کار در کشور مورد نظر جهت مهاجرت کاری می باشد. همان طور که می دانید زندگی در خارج از کشور، شامل هزینه های مربوط به خود می شود و توانایی تأمین این هزینه ها و دستیابی به هدف خود از مهاجرت، بسیار مهم می باشد. همین امر، ضرورت توجه به میزان درآمد متناسب با ساعت کاری و تخصص فرد را دو چندان می کند. یکی از عمده دلایل اصرار متقاضیان به کار در عمان و مهاجرت کاری به این کشور، میزان درآمد در کشور عمان در مقایسه با ایران می باشد. این در حالیست که با مقایسه میزان درآمد در کشور عمان با کشورهای دیگر مانند کانادا، استرالیا و یا برخی کشورهای اروپایی، به این نتیجه می رسیم که میزان حقوق و مزایای ناشی از کار در عمان، کمتر از حقوق و مزایای منتج از کار در بسیاری از کشورهای دیگر می باشد. میانگین درآمد در کشور عمان، 1780 ریال عمان است. کمترین و بیشترین میزان حقوق در این کشور به ترتیب 240 و 7900 ریال عمان می باشد که بستگی به شغل و تخصص فرد دارد. نیمی از مردم کشور عمان (50%) حقوق کمتر از 1640 ریال عمان در ماه دریافت می نمایند. در جدول ذیل، میزان حقوق برخی رشته های شغلی در عمان نمایش داده شده است.

شغل میانگین درآمد به ریال عمان
وکالت 4113
مهندسی عمران 1525
معمار 1509
حسابدار 1197

لازم به ذکر است میزان ساعت کاری در هفته در عمان، 40 تا 45 ساعت می باشد. حقوق برخی از مشاغل به صورت ماهیانه و برخی دیگر به صورت روزمزد پرداخت می شود.

نحوه کاریابی در عمان

دریافت مجوز کار در عمان، نیاز به دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای عمانی دارد. اما چگونه می توان پیشنهاد شغلی مورد نظر را دریافت کرد؟ چگونه می توان از فرصت های شغلی موجود در کشور عمان اطلاع یافت؟ چگونه می توان برای اشتغال به کار در عمان، به کارفرمایان این کشور پیشنهاد همکاری داد؟ با مطالعه این بخش و بخش بعدی می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید. کاریابی در عمان از طرق مختلفی امکان پذیر است. برای مثال شما می توانید از طریق مراجعه به وب سایت های کاریابی معتبر و به صورت آنلاین، از موقعیت های شغلی مناسب در این کشور آگاهی یافته و از طریق آن ها، با شرکت و کارفرمای مورد نظر خود ارتباط بگیرید. در این وب سایت ها، اطلاعات کافی در خصوص مشاغل و مناصب مورد نیاز در شرکت های مختلف ارائه شده است و در صورت هماهنگی با شرایط شما، می توانید برای ارسال رزومه و تعیین وقت مصاحبه حضوری یا آنلاینی اقدام نمایید. بسیاری از افراد نیز در قالب سفر توریستی وارد این کشور شده و در مدت اعتبار ویزای خود، به جستجوی کار در این کشور و دریافت پیشنهاد کاری می پردازند.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مؤسسات کاریابی در عمان

مؤسسات کاریابی معتبری در کشور عمان فعال می باشند که در این بخش به آن ها می پردازیم. چنانچه در عنوان قبل بدان اشاره شد، شما می توانید با مراجعه به وب سایت این مؤسسات، از شرایط و نیازمندی های کار در عمان اطلاع یافته و برای درخواست همکاری و کار در یکی از شرکت ها و نهادهای عمانی درخواست دهید. این مؤسسات، به عنوان واسطه بین شما و کارفرمایان عمانی عمل کرده و پل ارتباطی شما جهت آشنایی با کارفرما و فرآیند جذب نیروی کار خارجی می باشند. البته تمام موارد یاد شده منوط به دقت در انتخاب موسسه کاریابی و توجه به معیار اعتبار در انتخاب آن می باشد. در ادامه، تعدادی از این مؤسسات کاریابی، خدمت شما عزیزان معرفی می شود. ضمن این که موسسه ملک پور نیز دارای خدمات مشاوره در زمینه یافتن کار در کشور عمان می باشد:

 • JORDAN-INDEX
 • JORDANYP
 • TAGIRECRUITMENT
 • KAWADERJO

کاریابی در عمان به کمک موسسه MIE

 • به دلیل نیاز به نیروی کار خارجی، کاریابی در عمان  امکان ‌پذیر می‌ باشد. از آنجایی که نیروهای خارجی که در کشور عمان کار می‌ کنند معمولاً بازدهی بالاتری نسبت به نیروی بومی دارد، کارفرمایان از جذب نیروی خارجی برای کار استقبال می‌ کنند. اما این به این معنا نیست که کاریابی صد در صد و قطعی است. موسسه mie قادر خواهد بود با توجه به شرایط و رزومه شغلی شما، برایتان شغل مناسب پیدا کند. به این منظور:
 • در ابتدا مبلغی جهت کاریابی از شما دریافت می‌گردد، و قرارداد بین شما و موسسه امضا می‌گردد.
 • در قرارداد قید می‌شود که در مدت ۶ ماه برای شما کاریابی صورت می‌گیرد.
 • در صورتی که ظرف شش ماه کار مناسب پیدا شود، اما به دلایل غیر منطقی از اشتغال به این کار صرف نظر کنید، مبلغی که بابت کاریابی دریافت شده است، برگشت داده نخواهد شد.
 • در صورتی که ظرف مدت 6 ماه کار مناسب پیدا نشد، با کسر 10 الی 20% از مبلغ پرداختی هزینه به شما برگشت داده می‌شود.

کاریابی در عمان به این صورت است که معمولاً حقوق افراد با توجه به حرفه و تخصص آنها بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ ریال عمان می‌ باشد. کارفرمایان امکانات و شرایط خاصی ممکن است برای شما در نظر بگیرند و محل خواب مناسب، بلیط رفت و برگشت و حتی هزینه خورد و خوراک فرد را پرداخت می‌کنند. اما این مورد قطعی نیست و ممکن است بعضی از کارفرمایان تقبل نکنند. برای کاریابی در عمان و بستن قرارداد با موسسه mie باید ریسک‌ های موجود در این مسیر را پذیرا باشید و برای یافتن کار مناسب به موسسه mie اعتماد داشته باشید و اجازه دهید تا برای شما با توجه به حرفه و شغلتان کار مناسب پیدا کنند.

شرایط اخذ ویزای همراه عمان

افرادی که موفق به دریافت کار در عمان می شوند، در صورت برخورداری از شرایطی می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز به همراه داشته و تا مدت اعتبار ویزای کار خود، در این کشور اقامت دهند. برای این منظور لازم است که افراد در یک شغل مهم در کشور عمان مشغول به کار باشند. این معیار بر اساس استانداردهای شورای همکاری حوزه خلیج فارس تعیین می شود. همچنین فرد باید از درآمد بالای 600 دلار عمان در ماه برخوردار باشد. از دیگر شرایط لازم برای حضور خانواده در کشور عمان، ارائه یک سند ملکی جهت اجاره توسط متقاضی کار در عمان یا کارفرمای وی می باشد. همچنین شرایط کاری فرد اصلی مانند شغل وی، میزان حقوق و… باید توسط وزارت نیروی این کشور تأیید شده باشد. از دیگر موارد یاد شده عبارتند از:

 • گواهی پزشکی
 • تکمیل فرم الکترونیکی مربوط به درخواست حضور خانواده در عمان
 • کپی پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماهه

قبلاً نیز گفته شد که شرایط کار در عمان و اخذ ویزای کاری این کشور دشوار می باشد. این در حالیست که شما می توانید توانایی، دانش و تخصص خود را جهت کار در بسیاری از کشورهای معتبر دنیا به کار گرفته و شرایط مناسب بهتری را برای خانواده خود نیز در این کشور رقم بزنید.

اخذ اقامت عمان از طریق کار

همواره یکی از اهداف متقاضیان جهت کار در خارج از کشور، اخذ اقامت و تابعیت آن کشور می باشد. چرا که این شرایط در بسیاری از کشورها فراهم است که پس از چند سال کار در این کشور و پرداخت مالیات و بیمه به مدت تعیین شده، اقامت دائم به مهاجران اعطا شود و در صورت وجود شرایطی مانند تسلط بر زبان آن کشور و علقه به فرهنگ و جامعه مورد نظر، تابعیت و پاسپورت آن کشور نیز به آن ها تعلق گیرد. اما اخذ اقامت و پاسپورت عمان به ویژه از طریق کار در عمان، قابل بحث و بررسی می باشد. چرا که کشور عمان نیز مانند برخی کشورهای عربی دیگر، اقامت دائم و تابعیت خود را به مهاجران اعطا نمی نماید. بنابراین متقاضیان کار در عمان، مادامی که ویزای کار آن ها در این کشور، اعتبار داشته و قرارداد کاری آن ها با کارفرما و طرف عمانی تمدید شود، قادر به اقامت در این کشور می باشند. در غیر این صورت پس از پایان مدت ویزای خود باید از این کشور خارج شده و به وطن بازگردند. به همین دلیل، هدف بسیاری از افراد از تلاش برای کار در عمان، کسب درآمد یا آماده سازی شرایط و زمینه برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و یا کانادا و استرالیا می باشد.

Picture of الناز دادخواه
الناز دادخواه
همه پست ها
ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
الناز دادخواه
الف دادخواه دانش آموخته مترجمی زبان و نویسنده. نویسنده محتوای امور مهاجرت با گذراندن دوره ها و کلاس های مهاجرتی دکتر امیرمحمد ملک پور.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport