جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار در ایتالیا 2024 (شرایط کار و مشاغل موردنیاز ایتالیا

کار در ایتالیا

کار در ایتالیا، شرایط اخذ ویزای کار ایتالیا، شرایط کار و مشاغل موردنیاز ایتالیا و نحوه کاریابی در ایتالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چه شرایطی برای کار در ایتالیا وجود دارد؟ آیا از طریق موسسات کاریابی در ایتالیا می توان کار مورد نظر را بدست آورد؟ کار در ایتالیا جز مواردی است که کمتر افرادی در اندیشه آن هستند چرا که با توجه به نامناسب بودن وضعیت کار در کشور ایتالیا اشخاصی که قصد کار در کشورهای اروپایی را دارند تمایل دارند تا در کشوری به کار بپردازند که از شرایط مطلوب و مناسبی برای کار برخوردار باشد چرا که معمولا متقاضیان کار در کشورهای اروپایی قصد دارند تا پس از کار بتوانند به اقامت و تابعیت نیز دست یابند.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

شرایط کار در ایتالیا

کار در ایتالیا شاید برای تعداد کمی از افراد مورد توجه باشد اما قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به ایتالیا و کار در این کشور نیاز است تا اطلاعاتی در مورد مهاجرت به ایتالیا و کار در ایتالیا بدست آورید تا بتوانید با انتخابی مطمئن برای کار در این کشور اقدام نمایید. کشور زیبای ایتالیا که نام رسمی آن جمهوری ایتالیا می باشد کشوری است که در جنوب قاره اروپا واقع شده است.

 

جالب است که بدانید کشور زیبای ایتالیا از شبه جزیره ایتالیا و جزیره سیسیل و جزیره ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. مردم این کشور به زبان رسمی ایتالیایی صحبت می نمایند همچنین این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 60600000 نفر می باشد. بهتر است بدانید که ایتالیا یکی از کشورهای پرجمعیت در قاره اروپا می باشد. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید تحصیل در ایتالیا نیز می تواند یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به این کشور باشد که برای اطلاعات کامل در مورد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

 

ویزای کار ایتالیا

کار در ایتالیا و اخذ ویزای کاری ایتالیا در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی متاسفانه امری ساده نخواهد بود. اگر شخصی قصد اخذ ویزای کاری ایتالیا را داشته باشد باید در ابتدا بتواند در کشور ایتالیا کارفرما خود را پیدا نماید که با توجه به نرخ بیکاری بالایی که در ایتالیا وجود دارد این کار امری سخت و دشوار خواهد بود. اگر موفق به یافتن کارفرما در ایتالیا شوید شخص کارفرما در ابتدا باید اثبات نماید که نیروی مورد نظر خود را در ایتالیا و اتحادیه اروپا نیافته است در این صورت می تواند برای شخص مورد نظر خود دعوت نامه کاری ارسال نماید که در این صورت به فرد متقاضی یک اقامت 5 ساله داده خواهد شد تا بتواند در این کشور به کار بپردازد اگر شخص متقاضی در طول مدتی که در ایتالیا مشغول به کار می باشد مورد تایید مقامات دولتی قرار گیرد می تواند درخواست اقامت خود را مطرح نماید. اگر قصد کار در اتحادیه اروپا را دارید بهتر است کشوری را انتخاب نمایید که به راحتی بتوانید ویزای کار را اخذ نمایید و مشغول به کار شوید در حال حاضر کشورهایی مانند آلمان و اتریش شرایط بسیار مطلوبی برای کار و اخذ ویزای کار دارند که برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آلمان از طریق کار می توانید لینک زیر را مشاهده نمایید:

 

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا

برای کار در ایتالیا نیاز است که شخص متقاضی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار را فراهم نماید تا بتواند درخواست ویزای کار را نماید. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار ایتالیا از قرار زیر است:

  • ارائه پاسپورت فرد متقاضی
  • تکمیل و ارائه فرم ویزا برای شخص متقاضی
  • ارائه دعوت نامه کاری شخص متقاضی
  • ترجمه و ارائه مدارک تحصیلی
  • ترجمه و ارائه مدارک کاری شخص متقاضی
  • ارائه بیمه نامه فرد متقاضی
  • ارائه رزومه فرد متقاضی
  • ارائه پیرینت موجودی حساب شخص متقاضی
  • 2 قطعه عکس 3*4 از شخص متقاضی
  • ارائه رزرو هتل و یا اجاره ملک

شرایط بازار کار و نرخ بیکاری در ایتالیا

یکی از مهمترین مواردی که برای کار در ایتالیا یا حتی کشورهای دیگر باید به آن پرداخته شود نرخ بیکاری آن کشور می باشد. نرخ بیکاری در هر کشوری بیانگر میزان بازار کاری است که در آن کشور وجود دارد. متاسفانه نرخ بیکاری در ایتالیا بسیار بالا است و همین مسئله باعث شده تا افراد کمتری در اندیشه کار در ایتالیا باشند چرا که با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری اخذ ویزای کار نیز با دشواری و سختی بسیاری همراه است. نرخ بیکاری در ایتالیا و در سال 2019 در حدود 11.29 درصد اعلام شده است که این میزان به نسبت برخی از کشورهای اروپایی دیگر مانند آلمان و اتریش نرخ بیکاری بسیار بالایی می باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری در 4 سال گذشته در ایتالیا را نشان می دهد:

 

کار در ایتالیا

مشاغل مورد نیاز ایتالیا

قطعاً اشخاصی که به کار در ایتالیا می اندیشند باید از لیست مشاغل مورد نیاز در ایتالیا نیز آگاهی داشته باشند تا بتوانند برای ویزای کار ایتالیا اقدام نمایند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور اشخاصی که قصد کار در ایتالیا را دارند مطابق با قوانین ایتالیا در ابتدا کارفرمای خود را بدست آورند سپس برای اخذ ویزا اقدام نمایند اما همانطور که می دانید، نرخ بالای بیکاری در ایتالیا باعث شده که بسیاری از مردم تبعه ایتالیا برای کار کشورهای اروپایی دیگر را انتخاب نمایند و تعداد مشاغلی که در ایتالیا مورد نیاز باشد بسیار پایین است به همین دلیل بیشتر اشخاصی که دارای حرفه و سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود باشند می توانند برای کار در این کشور اقدام نمایند. لازم است که بیان شود اخذ ویزای کار ایتالیا با دشواری و سختی بسیاری همراه است و شخص متقاضی به راحتی قادر به اخذ ویزای کار ایتالیا نخواهد بود.

برخی از مشاغلی که در ایتالیا مورد نیاز است به شرح زیر است :

تعداد مشاغل حال حاضر
1 پزشک عمومی
2 دندانپزشک
3 فیزیوتراپیس
4 معلم
5 مهندسی برق
6 حسابدار

میزان حقوق در ایتالیا

متقاضیانی که به کار در ایتالیا می پردازند باید از میزان حقوقی که برای کار در این کشور وجود داشته باشد آگاهی داشته باشند. به همین منظور در این بخش به برخی از مشاغل و میزان حقوقی که در ایتالیا وجود دارد می پردازیم تا بتوانید از میزان حقوق در ایتالیا نیز اطلاع داشته باشید.

میزان حقوق در برخی از مشاغل در ایتالیا از قرار زیر است :

مشاغل میزان حقوق و دستمزد
دندانپزشک 3.294 یورو
پزشک عمومی 3.294 یورو
مهندس برق و انتقال نیرو 2.518 یورو
آتش نشان 1.447 یورو
پرستار 1.509 یورو
حسابدار 2.785 یورو
فیزیوتراپیست 1.517 یورو
معلم 1.555 یورو

شاخص هزینه کار در ایتالیا از قرار زیر است:

کار در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا

در خصوص هزینه های زندگی در ایتالیا نیز می توان گفت هزینه ها بسته به سطح زندگی هر فرد و مکانی که اجاره می کند متغیر است و از 800 یورو در ماه به بالا می باشد. هزینه زندگی در پایتخت ایتالیا (رم) بالاتر است. در جدول زیر لیستی از قیمت ها در شهر رم جهت اطلاع شما متقاضیان عزیز ارائه شده است:

تحصیل در ایتالیا

 

 

نحوه کاریابی در ایتالیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا را دارند باید با نحوه کاریابی در ایتالیا آشنا شوند تا بتوانند به بهترین نحوه وارد بازار کار شوند و کار مورد نظر خود را به دست آورند. برای کاریابی در ایتالیا شخص متقاضی می تواند از طریق موسسات کاریابی و یا سایت های کاریابی و یا آگاهی کار در روزنامه های رسمی که در این کشور وجود دارد استفاده نمایند تا کار مورد نظر خود را به دست آورند. لازم به ذکر است اشخاصی که از طریق موسسات کاریابی یا سایت های کاریابی اقدام به یافتن کار می نمایند باید از سایت ها و یا موسسات کاریابی معتبر برای یافتن کار استفاده نمایند تا بتوانند بهترین و مطمئن ترین شغل را در این کشور بیابند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور بهترین راه برای کاریابی در ایتالیا استفاده از موسسات کاریابی معتبر در این کشور می باشد.

 

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport