جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای تحصیلی پرتغال(تحصیل رایگان در پرتغال *2024*)

ویزای تحصیلی پرتغال

هدف ما از به تحریر در آوردن این مقاله ارائه اطلاعات بسیار مهمی در خصوص ویزای تحصیلی پرتغال و هزینه تحصیل در پرتغال می باشد. اگر شرایط سنی تحصیل در پرتغال را دارید، توصیه می گردد ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید؛ زیرا در ادامه به تمامی نکات مربوط به تحصیل در مقاطع مختلف در پرتغال خواهیم پرداخت. آیا امکان دریافت ویزای تحصیلی پرتغال وجود دارد؟ مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال کدامند؟ آیا می شود تحصیل رایگان را در پرتغال تجربه کرد؟ ما در این نوشتار به سوالات مطرح شده این قسمت و سوالاتی که ممکن است برای شما در این زمینه پیش آید، پاسخ خواهیم داد.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

شرایط ویزای تحصیلی پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. زبانی که مردم این کشور برای انجام مکالمات خود با یکدیگر به کار می‌ گیرند، پرتغالی است. شهر زیبای لیسبون پایتخت پرتغال و یورو واحد پول این کشور می‌ باشد. جمع کثیری از شهروندان پرتغالی با توجه به روحیات خود ترجیح می‌ دهند که در شهر پورتو و شهر لیسبون ساکن شوند. این دو شهر از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی قرار دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آب و هوای کشور پرتغال گرم است.

این کشور مناسب زندگی متقاضیانی می باشد که مشتاق تحصیل و کار در کشور گرم می باشند. زبان رسمی مردم پرتغال(پرتغالی) به زبان اسپانیایی نزدیک می باشد‌. شهروندان ۹ کشور دیگر نیز به زبان پرتغالی با یکدیگر به گفتگو می پردازند.

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در مدارس

ثبت نام کودکان ۶ ساله پرتغالی در مدارس این کشور امری اجباری است. پس از گذشت ۶ سال از زمان تحصیل دوره متوسطه برای دانش آموزان شروع می‌ شود. علاوه بر زبان پرتغالی در سال‌ های ۶ و ۷ اساتید دو زبان دیگر را به دانش‌ آموزان می آموزند. کتاب‌ های درسی دانش‌ آموزان در این دو سال تحصیلی در زمینه: علوم اجتماعی، هنر، شیمی، فیزیک و ریاضی است. تحصیلات در سال های بالاتر به دو دسته تحصیلات کاربردی و تحصیلات آکادمیک تقسیم می‌ شود. دانش‌ آموزان پرتغالی بر اساس علاقه و توانایی که دارند، یکی از این دو دسته را جهت ادامه تحصیلات خود در مقطع مدارس انتخاب می کنند. گفتنی است که داشتن قیم قانونی برای دانش آموزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به پرتغال را دارند، امری ضروری است. شهریه تحصیل بسته به مدرسه و امکانات آنان بین ۱۰ هزار یورو تا ۲۰ هزار یورو می باشد. این مبلغ، شهریه یک سال تحصیلی دانش‌ آموزان خارجی در مدارس برتر پرتغال می باشد.

ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی

ارائه دیپلم ۱۲ ساله به منظور تحصیل در دانشگاه های پرتغال و اخذ ویزای دانشجویی این کشور الزامی می باشد. بعضی از دانشگاه هایی که در پرتغال قرار دارند دانشجویان داخلی و خارجی را در صورتی ثبت نام می نمایند که آنان در آزمون مد نظر دانشگاه، نمره قبولی را به دست آورند. به طور کلی ملاک انتخاب دانشگاه‌ ها برای ثبت‌ نام دانشجویان ایرانی و بین المللی، ارائه دیپلم ۱۲ ساله، مدرک زبان سطح B2 و در بعضی رشته ها سطح B1 می باشد. به خاطر داشته باشید که در کشور پرتغال ۵۰ دانشگاه، ۶ مؤسسه عالی نظامی و بیش از ۸۰ دانشگاه پلی‌ تکنیک وجود دارد. تفاوت بارز دانشگاه پلی تکنیک و دانشگاه‌ های دیگر این است که در دانشگاه های پلی تکنیک به دانشجویان دروس فنی و حرفه‌ ای را آموزش می دهند. در حالی که دروس آموزش در دانشگاه‌ های دیگر علوم نظری است. مدت زمان اقامت شما از طریق تحصیل در پرتغال به مدت زمان دوره تحصیلی شما بستگی دارد. طول دوره تحصیل دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی معمولاً ۳ ساله و در برخی از گرایش‌ ها ۴ ساله است.

ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

اگر اشتیاق دارید در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال تحصیل نمایید، باید مدرک کارشناسی ارائه دهید. لطفاً توجه نمایید که رشته انتخابی شما باید به مدرک کارشناسی شما مرتبط باشد. امکان تجربه تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در کشور پرتغال وجود دارد البته اگر زبان پرتغالی را قبل از ثبت نام در دانشگاه های پرتغال بیاموزید، از سیستم تحصیلی رایگان این کشور بهره مند می شوید. ارائه مدرک تافل، آیلتس، PET یا CAE به منظور تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال ضروری است. معمولاً تمامی دانشگاه هایی که دوره های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس را ارائه می‌ دهند، مدرک زبان آیلتس ۶.۵ را به جهت ثبت نام دانشجویان بین المللی می‌ پذیرند. به دلیل این که کنفرانس های تحصیلی در پرتغال به زبان پرتغالی برگزار می شود، توصیه می گردد که قبل از ثبت نام، تا حدودی با زبان این کشور آشنا شوید. طول مدت تحصیل در این مقطع ۱ ساله و در بعضی کورس های تحصیلی ۲ ساله است. آموزش زبان انگلیسی و دریافت مدرک آیلتس با نمره مورد نیاز، از طریق تهیه و مشاهده محصول نیز میسر است.

 

ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکترا

گفتنی است که امکان تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال تنها زمانی انجام می‌ شود که در دانشگاه‌ های آکادمی کشور ثبت نام نمایید. زیرا دانشگاه های پلی‌تکنیک تنها دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌ دهند. سیستم آموزشی در مقطع دکترا در پرتغال همانند سیستم آموزشی کشور انگلستان است. گفتنی است که سیستم آموزشی کشور انگلیس بولونیایی است‌. شما پس از گذشت ۶ تا ۸ سال از زمان شروع دوره های تحصیلی خود در این مقطع فارغ التحصیل می شوید. همان طور که می دانید به جهت تحصیل دکترا در اکثر کشورهای اروپایی می بایستی استاد راهنما داشته باشید. استاد راهنما را باید از کشور مقصد بیابید. استاد در صورت قبولی شما صفر تا صد شرایط تحصیلی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و از شما می خواهد که پروژه تحقیقات، مقالات بین المللی و آیلتس ۷ ارائه دهید.

بورسیه تحصیلی پرتغال

دانشجویان دکترا برای این که بتوانند از مزایای کمک هزینه تحصیلی بهره‌مند شوند، باید حتماً رزومه تحقیقاتی بسیار قوی ارائه دهند. به علاوه آنان باید استاد راهنما داشته باشند. کمک هزینه تحصیلی نگرانی شما را از بابت هزینه های تحصیل کمتر می‌ کند. برخی از بورسیه های تحصیلی پرتغال كه در دسترس هستند در ادامه شرح داده شده است. اخذ کمک هزینه تحصیلی شرایطی دارد که بهتر است قبل از درخواست، به وب سایت رسمی دانشگاه مدنظر خود به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در این‌ باره مراجعه نمایید.

 

نام بورسیه میزان بورسیه
Executive scholarship for online MBA 6000 یورو در سال
Durham university Business school 25 درصد از شهریه
BOLG distance learning scholarships 75 درصد از شهریه

هزینه‌ های تحصیل و زندگی در پرتغال

شما باید قبل از مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی یا سایر کشورها شرایط تحصیلی و شرایط مالی خود را بسنجید. به عبارتی شما می بایست مطمئن شوید که از پس شهریه چند سال تحصیل خود بر می‌ آیید. به عبارتی برنامه تحصیلی شما باید پاسخگوی هزینه های تحصیل تا زمان فارغ التحصیلی باشد. جدولی که در زیر متن آورده شده است نشان دهنده هزینه‌ های زندگی و اقلام مصرفی کشور پرتغال می باشد. هزینه های زندگی یک دانشجوی بین المللی بسته به محلی که برای اقامت در پرتغال در طول مدت تحصیل برمی‌ گزیند، بستگی دارد. به طور متوسط هزینه های زندگی در پرتغال بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه است. در ادامه جدول هزینه های تحصیل به صورت سالانه شرح داده شده است.

 

هزینه (یورو) اقلام و اجاره و… هزینه (یورو) اقلام
1.39 گوجه فرنگی یک کیلو 0.87 برنج یک کیلو
603 آپارتمان یک خوابه در شهر 1.67 تخم مرغ 12 عدد
434 آپارتمان یک خوابه حوالی شهر 0.63 شیر یک لیتر
34 هزینه باشگاه 1.55 سیب یک کیلو
0.43 تاکسی (یک کیلومتر) 1.09 نان 500 گرم
1.55 بلیط یکطرفه حمل و نقل عمومی 1.13 موز یک کیلو
1047 خرید یک متر آپارتمان در اطراف شهر 0.8 سیب زمینی یک کیلو

 

نام دانشگاه میزان شهریه در سال (یورو)
دانشگاه کویمبرا 2500
دانشگاه کاتولیک پورتو 700
دانشگاه پورتو 3000 الی 4000
دانشگاه تومار 1200 الی 1400
انستیوتی پلی تکنیک لیریا 1050
انستیتوی پلی تکنیک باراگانکا 1050

کار دانشجویی در پرتغال

معمولاً دانشجویان به انجام کار دانشجویی ضمن تحصیل در خارج از کشور علاقه مند می باشند. زیرا آنان از این طریق از کارفرمای کشور مقصد حقوق دریافت می‌ کنند. دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه های پرتغال اجازه انجام کار قانونی در حین تحصیل را دارند ولی اشخاصی که زیر ۱۸ سال سن دارند نمی‌توانند کار پاره وقت انجام دهند. دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی کسب نمودند، حق دارند تا ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند‌. دانشجویان مقطع فوق لیسانس اجازه انجام ۲۰ ساعت کار در هفته را نیز دارند. حال اگر دانشجوی دکترا می باشید، می توانید به منظور پوشش بخشی از هزینه های تحصیل خود تا ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

ویزای همراه تحصیل در پرتغال

پس از این که ویزای تحصیلی پرتغال را اخذ نمودید، اجازه دارید تا برای شریک زندگی و فرزند وابسته خود درخواست ویزای الحاق خانواده یا همان ویزای همراه را دهید تا از این طریق آنان بتوانند به شما بپیوندند. فرزندان شما در صورتی می توانند از طریق این نوع ویزا اقدام کنند که وابسته و زیر ۱۸ سال سن داشته باشند. در غیر اینصورت آنان باید جداگانه اقدام نمایند. همراهان شخص دانشجو باید به منظور دریافت ویزای الحاق خانواده، مدارکی را ارائه دهند که در ذیل این مطلب آورده شده است.

 • ارائه گواهی ازدواج
 • ارائه گواهی مالی
 • ارائه پاسپورت معتبر شخص اصلی، همسر و فرزندان
 • گواهی عدم سوء پیشینه

معرفی دانشگاه های برتر پرتغال

انتخاب دانشگاه می‌ تواند به نوبه خود تأثیر بسزایی در آینده شغلی شما خوبان داشته باشد؛ زیرا اگر دانشگاهی که در آن تحصیل نمودید معتبر باشد و سطح کیفی آن از لحاظ آموزش بالا باشد، دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای پرتغالی معتبر برای شما بسیار افزایش می‌ یابد. برخی از دانشجویان تصمیم دارند در رشته پزشکی در پرتغال تحصیل نمایند. آنان باید برای اخذ ویزای پرتغال اقدام کنند. حال اگر آنان قصد دارند پس از فارغ التحصیلی به عنوان پزشک به کشور ایران بازگردند، باید دانشگاهی را برای تحصیلات پزشکی خود انتخاب نمایند که مدارک صادره از آنان مورد تأیید وزارت بهداشت ایران باشد. در ادامه، لیستی از دانشگاه‌ های برتر کشور پرتغال به همراه رنکینگ آنان آورده شده است.

 

Rank جهانی مورد تایید وزارت علوم مورد تایید وزارت بهداشت اسامی دانشگاه ردیف
444 + + Universidade nova Lisbon 1
335 + + University of Coimbra 2
233 + + University of Lisbon 3
223 + + Nviversity of porto 4
1011 + + Universadade de beira interior 5
427 + + University of minho 6
508 + University of aveiro 7
1204 + Universidade de evora 8
1192 + Universidade di algarva 9
1245 + University cacolica portuguesa, lisboa 10

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی پرتغال

دقت در تهیه و گرد آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال امری ضروری است زیرا اگر نقصی دیده شود، توسط افسر ویزا ریجکتی می‌ شوید. یکی از مدارک حائز اهمیتی که می بایست به منظور دریافت ویزای دانشجویی این کشور و یا سایر کشورها ارائه دهید، نامه پذیرش از دانشگاه مقصد می باشد. بنابراین پس از دریافت نامه پذیرش می توانید برای ویزای تحصیلی پرتغال اقدام کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی پرتغال را برای متقاضیان این امر در زیر شرح داده ایم.

تحصیل دکترا در اتریش

 • پر کردن فرم درخواست آنلاین
 • پرداخت شهریه دانشگاه
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مد نظر
 • ارائه دوقطعه عکس
 • ارائه نامه بانکی
 • ارائه شناسنامه و مدارک هویتی
 • ارائه گواهی عدم سوء کیفری
 • ارائه مدارک تحصیلی سال قبل
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • پرداخت هزینه‌ های مربوط به ویزا
 • داشتن بیمه نامه مسافرتی

موقعیت کار پس از تحصیل پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال

معمولاً ماندن در کشور پرتغال پس از اخذ مدرک از یکی از دانشگاه‌ های این کشور از اهداف مهم دانشجویان بین المللی می باشد. برای این که بدانید آیا برای دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای پرتغالی شانس دارید یا خیر؟ باید نرخ بیکاری کشور پرتغال را بسنجید. هر اندازه نرخ بیکاری این کشور نزدیک به صفر باشد، شانس شما برای کاریابی افزایش می یابد. با توجه به آخرین آمار به روز نرخ بیکاری در پرتغال ۷ درصد می باشد. اگر نرخ بیکاری این کشور را با کشور اتریش و آلمان مقایسه نمایید متوجه خواهید شد که نرخ بیکاری کشور پرتغال نسبت به این دو کشور بالا می باشد. حال اگر قصد دارید آگاهی خود را در زمینه ویزای تحصیلی پرتغال افزایش دهید، توصیه می‌شود به مقاله تحصیل در پرتغال رجوع کنید. گفتنی است که برای دریافت کار در پرتغال باید به زبان رسمی این کشور که پرتغالی است، تسلط کافی داشته باشید. همراهان همیشگی مقاله ویزای تحصیلی پرتغال در انحصار canadamie می باشد. لذا هرگونه کپی برداری از آن، قانوناً نادرست و شرعاً حرام می باشد.

اقامت پرتغال و تابعیت از طریق تحصیل پرتغال

در صورتی که تصمیم دارید که پس از دریافت مدرک از دانشگاه های پرتغال در این کشور بمانید و اقامت این کشور را دریافت کنید، باید حتماً کار متناسب با رشته ای که تحصیل نموده اید را بیابید. زیرا اگر نتوانید کار مد نظر خود را پیدا نمایید موظف هستید که از کشور پرتغال خارج شوید. شما تنها با تحصیل در پرتغال به اقامت دائم نمی رسید. همانطور که خاطرنشان کردیم، لازمه یافتن کار مناسب در پرتغال مسلط بودن به زبان رسمی این کشور می باشد. به علاوه شما می بایست حداقل حقوق کشور پرتغال را از کارفرمای پرتغالی دریافت نمایید. در حال حاضر حداقل دستمزدی که این کشور برای کارمندان استخدامی در نظر گرفته است، ۷۰۰ یورو می باشد. این مبلغ در سال جدید کمی افزایش یافته است. به طور کلی پس از گذشت ۵ سال از زمان کاریابی در پرتغال و در صورت واجد شرایط بودن به شما کارت اقامت دائم داده می‌ شود. امکان دریافت تابعیت نیز در سال ششم پس از قبولی در آزمون تابعیت برای اتباع ایرانی و دیگر کشورها وجود دارد. شرایط اخذ اقامت و تابعیت کشورهای مختلف را می توانید با تهیه و مشاهده محصول گام به گام اخذ اقامت را به دست آورید.

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport