جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزا تحصیلی اسپانیا 2024✔️انواع ویزا + شرایط اخذ ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی اسپانیا – شرایط اخذ ویزا – مدارک و هزینه دریافت ویزا

ویزای تحصیلی اسپانیا انواع مختلفی دارد ویزای تحصیلی معمولی که مدت زمان آن تا پایان دوره تحصیلی است و به ویزای بلند مدت معروف است. کوتاه مدت این نوع ویزا کمتر از 6 ماه میباشد. همچنین دانشجویان می توانند جهت تمدید ویزای خود از ویزای تمدید تحصیلی استفاده کنند این ویزا را افرادی درخواست میدهند که در مدت مجاز نتوانسته باشند دوره تحصیل خود را به پایان برسانند و معمولا ویزای 6 ماه الی 1 ساله برای آنها صادر می گردد. از شرایط مهم برای دریافت ویزا ابتدا باید نامه پذیرش از دانشگاه و یا موسسه ایی که قصد تحصیل در آن را دارید دریافت کنید. اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی و تحصیل در اسپانیا (1200 یورو) به ازای هرماه را باید در حساب خود داشته باشید و سپس میتوانید درخواست ویزا داده و مدارک خود را ارائه دهید. هزینه های مربوط به دریافت ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت است، با احتساب هزینه های اضافی هزینه دریافت ویزا از 230 تا 260 یورو میباشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند لطفا تا انتها مقاله با ما همراه باشند تا نکات کامل را در رابطه با ارائه مدارک و بالا بردن شانس دریافت ویزای تحصیلی را بدانند.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

انواع ویزای تحصیلی در اسپانیا

ویزای تحصیلی معمولی(بلند مدت): این ویزا برای دانشجویانی صادر می‌ شود، که می‌ خواهند در دوره‌ های لیسانس، فوق لیسانس  و یا دکترا مشغول به تحصیل باشند. گفتنی است مدت زمان این ویزا متناسب با طول دوره تحصیلی می باشد. به عنوان مثال مدت زمان ویزای تحصیلی لیسانس 4 ساله، ارشد 2 ساله و دکترا 5 ساله می باشد.

ویزای تحصیلی کوتاه‌ مدت : این ویزا برای افرادی که می‌خواهند در دوره‌ های کار آموزی یا تحقیقاتی و پست دکترا که دوره‌های زمانی آنها کمتر از ۶ ماه است شرکت کنند، صادر می گردد.

تمدید ویزای تحصیلی: این ویزا برای دانشجویانی صادر میشود که قصد ادامه تحصیل در دوره های بالاتر را داشته و یا اینکه تحصیل آنها در طول دوره به اتمام نرسیده است.

 

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

مراحل اخذ ویزای تحصلی شامل موارد زیر است:

 1. پذیرش در دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی: اولین گام برای درخواست ویزای تحصیلی در اسپانیا، پذیرش در یک دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی معتبر است. شما نیاز به ارائه مدارکی مانند فرم درخواست، مدارک تحصیلی، رزومه، توصیه نامه از طرف استاد راهنما و ممکن است نیاز به ازمون زبان نیز باشد.
 2. اثبات توان مالی: باید اثبات کنید که دارای توان مالی برای تحصیل در اسپانیا هستید. این شامل هزینه‌های زندگی، شهریه تحصیلی و سایر هزینه‌ها می‌شود. برای این منظور برای حداقل 1 سال نشان دهید که به ازای هر ماه زندگی در اسپانیا مبلغ 1200 یورو در حساب خود دارید.
 3. پرداخت هزینه‌ های مربوط به ویزا: هزینه های مربوط به ویزا که حدودا 60 یورو می باشد و مربوط به کنسول گری اسپانیا باید پرداخت شود.
 4. خرید بیمه‌ نامه سلامتی: شما باید برای دوره تحصیلی خود بیمه‌ نامه سلامتی ارائه دهیدو هزینه های مربوط به ان را پرداخت کنید هزینه بیمه دانشجویی به صورت ماهانه بین 35 الی 200 یورو در ماه بسته به نوع بیمه درخواستی شما متفاوت می باشد تا در صورت نیاز به مراقبت‌های پزشکی از بیمه برخوردار باشید.
 5. تهیه مدارک ویزا: مدارک مربوط به دریافت ویزا معمولاً شامل پاسپورت با اعتبار کافی، فرم درخواست ویزا، عکس، گواهی پزشکی، پذیرش از دانشگاه ، اثبات مالی و بیمه‌نامه می‌شود.
 6. ثبت نام در دوره زبان اسپانیایی: در برخی موارد، ممکن است شما قبل از شروع دوره تحصیلی خود، نیاز باشد در دوره زبان اسپانیایی شرکت کنید و سطح زبان خود را در حد B2 و یا C1 اسپانیایی تقویت کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا ممکن است با توجه به تغییر قوانیین متفاوت باشد ولی به طور کلی به صورت زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست
 • پاسپورت دارای اعتبار تا پایان تحصیل دانشجو
 • ارائه مدارک شناسایی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • بیمه سلامت
 • ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اسپانیا

 شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

شرایط سنی تحصیل در اسپانیا در هنگام اخذ ویزای تحصیلی دارای اهمیت می باشد. دانشجویان مقاطع عالی در کشور اسپانیا که تابعیت کشورهای غیر اتحادیه اروپا را دارا هستند، پس از اخذ پذیرش از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند، می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنند. شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان کشور سوئیس می توانند بدون ویزای تحصیلی اسپانیا برای تحصیل به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. شما باید اثبات کنید که توانایی مالی برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در اسپانیا را دارید. این می‌تواند شامل هزینه‌های معیشتی، اجاره مسکن، شهریه تحصیلی، و هزینه‌های دیگر باشد.

هزینه های ویزای تحصیلی اسپانیا

هزینه های ویزای تحصیلی اسپانیا به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • مقطع تحصیلی: هزینه ویزا برای مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است. به طور کلی، هزینه ویزا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر از مقطع دکترا است.
 • نوع ویزا: دو نوع ویزای تحصیلی اسپانیا وجود دارد: ویزای کوتاه مدت (تا 180 روز) و ویزای بلند مدت (بیش از 180 روز). هزینه ویزای بلند مدت بیشتر از ویزای کوتاه مدت است.
 • کشور مبدا: هزینه ویزا برای اتباع کشورهای مختلف متفاوت است. به طور کلی، هزینه ویزا برای اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا بیشتر از اتباع کشورهای اتحادیه اروپا است.

در اینجا به طور تقریبی هزینه های ویزای تحصیلی اسپانیا در سال 2024 آورده شده است:

 

نوع ویزا  هزینه ها به یورو
ویزای کوتاه مدت 60
ویزای بلند مدت 80
هزینه های اضافی هزینه ها به یورو
بیمه درمانی  200
تمبر مالیاتی 16
معاینه پزشکی  50

 

علاوه بر هزینه های ویزا، باید هزینه های زندگی در اسپانیا را نیز در نظر بگیرید. هزینه زندگی در اسپانیا به طور متوسط ​​ماهانه 1,000 تا 1,500 یورو است.

ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع مدارس

مدارس بین المللی در اسپانیا گزینه عالی جهت تحصیل برای بچه های مهاجرین به اسپانیا می باشد. خانواده هایی که به اسپانیا مهاجرت می کنند می توانند فرزندان خود را در مدارس بین المللی جهت آموزش ابتدایی ثبت نام کنند. مدارس مختلفی در اسپانیا وجود دارد. مدارس دولتی و خصوصی با سیستم آموزشی عالی می تواند نیاز فرزندان مهاجرین را برآورده کند. مدارس آمریکایی-بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، سوئدی و سایر مدارس در اسپانیا وجود دارد. کودکان 3 تا 18 سال می توانند در مدارس اسپانیا تحصیل کنند. هزینه های تحصیل در مدارس حدوداً بین المللی از 2 هزار یورو تا 10 هزار یورو در سال است. فرزندان مهاجرین امکان تحصیل رایگان در مدارس بین المللی اسپانیا به زبان اسپانیایی را دارند.

محصول بی نظیر راهنمای گام به گام اخذ اقامت اطلاعات لازم و مفیدی در رابطه با مهاجرت و راه های مهاجرتی به شما ارائه می کند. پیشنهاد می کنیم این محصول ارزشمند را خریداری کنید.

ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی

سواحل زیبا، سبک زندگی آرام و غذاهای لذیذ باعث شده است که اسپانیا مقصدی جذاب برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان از سراسر جهان باشد. متقاضیان ویزای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و یا دولتی اسپانیا با توجه به این که در کدام کشور تحصیلات متوسطه خود را کسب کرده اند، روند درخواست متفاوتی خواهند داشت. متقاضیان در صورتی که قصد داشته باشند به زبان انگلیسی تحصیل کنند می بایست برنامه تحصیلی مورد نظر خود را در کالج یا دانشگاه هایی که دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند جستجو کنند. ارائه مدرک آیلتس 6 جهت تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز می باشد.

 • دانشجویان اتحادیه اروپا: می توانند برای آموزش از راه دور درخواست خود را ارسال کنند. ممکن است از دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا هستند کپی پاسپورت و مدرک پایان تحصیل گرفته شود. دانشجویان می بایست مدارک خواسته شده را در مدت زمان 3 ماه برای دانشگاه پست کنند.
 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: می بایست ابتدا دیپلم 12 ساله خود را در سفارت اسپانیا در کشور خود تایید کنند. این بدان معنی است که سفارتخانه های اسپانیا تاییدیه مدارک را جهت درخواست برای دانشگاه به متقاضیان ارائه می دهد. دانشجویان می بایست در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی را کسب کنند.

رشته های تحصیلی رایج در کشور اسپانیا که بیشتر دانشگاه ها ارائه می دهند در زیر آمده است:

 • هنر و علوم انسانی
 • علوم
 • قانون کسب و کار
 • مهندسی
 • حقوق اجتماعی

ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

اسپانیا در سیستم آموزشی خود تغیراتی ایجاد کرد و کلی جهش بزرگ انجام داد. سالانه 60 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های اسپانیا تحصیل می کنند.رشته تحصیلی و دانشگاه جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های اسپانیا مهم می باشد. اکثر دانشگاه ها در دو ترم پاییز و تابستان برنامه های مختلفی را جهت ارائه به دانشجویان دارند. متقاضیان تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در اسپانیا به دلیل درخواست های زیاد از طرف دانشجویان می بایست مدارک صحیح خود را قبل از مهلت مقرر به دانشگاه ارسال کنند. جهت پذیرش در مقطع لیسانس به مدارکی در زیر آورده شده است نیاز است:

 • ارائه مدرک تحصیلی لیسانس
 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات
 • ممکن است از متقاضیان درخواست شود تا مدارک را به زبان اسپانیایی ترجمه کنند
 • ارائه آیلتس 6.5

ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

 به دلیل داشتن دانشگاه های تاریخی و طیف وسیعی از فرصت های تحصیلی  مقطع دکترا در اسپانیا، یک مقصد محبوب بین دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل می باشد. دانشگاه های اسپانیا از کیفیت و ساختار مناسبی جهت آموزش برخوردار هستند. در جدول زیر به تحصیلات دکترا در اسپانیا پرداخته شده است:

 

تعداد دانشگاه 84
تعداد جوایز نوبل 8
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه سالامانکا (1218)
تعداد دانش آموزان بین المللی 70.912
طول دکترا 3 سال
میانگین هزینه 2,300 تا 5,500 یورو در سال
سال تحصیلی سپتامبر تا آگوست

 

دوره دکترای تمام وقت در اسپانیا معمولاً به مدت حداکثر 3 سال طول می کشد. البته مدت زمان تحصیل در دکترا را با تأیید هیأت علمی می توان برای 2 سال دیگر تمدید کرد. مدت زمان تحصیل در دکترای نیمه وقت 5 سال می باشد. فعالیت اصلی در طول دوره دکترا تحقیق، فعالیت های دانشگاهی و شرکت در دوره های آموزشی است. دکترا در اسپانیا دو مرحله است:

 • مرحله اول: در طول سال اول موارد آموزشی
 • مرحله دوم: تحقیق و نوشتن پایان نامه

جهت پذیرش در دکترای اسپانیا می بایست مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحقیقاتی در دوره دکترا باشد. با این که بیشتر دوره ها در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه می شوند ولی بسیاری از دوره های دکترا به زبان اسپانیایی است. در نتیجه تسلط به زبان اسپانیایی لازم است.

شرط معدل ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا معمولاً شرط معدل خاصی برای اخذ ویزای تحصیلی تعیین نکرده اند. با این حال، دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی ممکن است برای پذیرش شما شرایط خاصی در نظر بگیرد. برای اینکه ببنید آیا شرط معدل لازم است یا خیر؟ باید به شرایط های دوره تحصیلی که می‌خواهید در اسپانیا شرکت کنید، مراجعه کنید. برخی از دوره‌ها ممکن است معدل حداقل خاصی را نیاز داشته باشند. مثلا :

 • برخی از دانشگاه ها برای دوره های کارشناسی حداقل معدل 14 به بالا می خواهند
 • برای کارشناسی ارشد 15 به بالا را در نظر گرقته اند.
 • همچنین، بعضی از دوره‌های دکترا ممکن است از داوطلبان خود بخواهند تا تجربه تحقیقاتی یا پروژه مشابه با موضوع تحقیقاتی دوره را ارائه دهند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا در اروپا کمترین میزان شهریه تحصیلی را دارند. با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه و مقطع تحصیلی شهریه ها می تواند متفاوت باشد. دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیسی می توانند بدون پرداخت شهریه بالا در دانشگاه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحصیل کنند. گزینه های مختلفی برای دانشجویان وجود دارد که بتوانند با کمک مالی در اسپانیا تحصیل کنند. کمک های مالی شامل وام دانشجویی، بورسیه تحصیلی و کمک های مالی مختلف می باشد. بورسیه تحصیلی که به دانشجویان تعلق می گیرد از طرف دولت اسپانیا به دانشجویان هدیه داده می شود. در ادامه در مورد بورسیه تحصیلی می خوانید:

 • بورس تحصیلی اراسموس موندوس برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا.
 • دانشجویانی که شهروند آفریقا هستند واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی MBA Foundation ALB هستند.
 • کمک هزینه های بی شماری که دانشگاه اسپانیا برای دانشجویان بین المللی در نظر دارند.

طرح بورسیه اراسموس برای انتقال دانشجویان (فقط در اتحادیه اروپا) است که در حال تحصیل مقطع لیسانس (ترم 1 و 2) و تحصیل در اسپانیا کارشناسی ارشد می باشند.

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در شهر های مختلف اسپانیا متفاوت می باشد. در شهرهای بزرگ مانند بارسلونا و مادرید ممکن است هزینه های زندگی بالاتر باشد. متوسط هزینه های زندگی برای یک نفر 900 یورو در ماه است این مبلغ شامل هزینه اجاره، آب، برق، غذا و نوشیدنی می باشد. این مقاله توسط canadamie تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل از موارد مهم برای دانشجویان بین المللی می باشد. در ادامه بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در اسپانیا آورده شده است:

رستوران:

موارد مبلغ به یورو
وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 11,00
وعده غذایی(2 نفره) 40,00
نوشابه(1 بطری) 1,74
آب(بطری 0.33 لیتری) 1,18
کاپوچینو 1,66

 

هزینه خریدهای فروشگاهی:

موارد مبلغ به یورو
شیر (1لیتر) 0,79
قرص نان سفید تازه (500 گرم) 0,99
برنج (1کیلوگرم) 1,00
تخم مرغ (12عدد) 1,86
پنیر محلی (1کیلوگرم) 9,53

 

هزینه حمل و نقل:

موارد مبلغ به یورو
شروع تاکسی (تعرفه عادی) 3,50
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 1,07
بنزین (1لیتر) 1,27

 

هزینه اجاره مسکن:

موارد مبلغ به یورو
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 649,39
آپارتمان (1 خوابه) بیرون شهر 498,22
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 1035,39
آپارتمان (3 خوابه) بیرون شهر 760,87

 

هزینه خرید مسکن:

موارد مبلغ به یورو
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 2946,30
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 1957,48

 

 • شهریه سالانه در دانشگاه های دولتی اسپانیا به طور کلی بین 2000 تا 3500 یورو است.
 • هزینه دوره یک سال در مقطع کارشناسی در دانشگاه خصوصی ممکن است بین 5500 تا 18 هزار یورو باشد.
 • شهریه سالانه تحصیل در اسپانیا کارشناسی ارشد و مقطع دکترا در یک دانشگاه دولتی بین 22 تا 36 یورو برای هر اعتبار متفاوت است.
 • دانشجویان می بایست هزینه های جانبی از جمله هزینه درخواست برای اخذ پذیرش را پرداخت کنند که معمولاً کمتر از 44 یورو است.
 • هزینه کتاب های درسی به طور متوسط سالانه حدود 900 یورو هزینه خواهد داشت.

شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا

کشورهای مختلف قوانین متفاوتی برای ویزای همراه دانشجویی دارند. در اکثر کشورها فردی که از طریق تحصیل مهاجرت می کند اجازه دارد در طول تحصیل خود همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشد. دانشجویان شهروند غیر اتحادیه اروپا، در صورت تحصیل در اسپانیا می توانند هنگام تحصیل همسر و فرزندان زیر 18 ساله را همراه خود داشته باشند. متقاضیان می بایست ثابت کنند که از نظر مالی توان پرداخت مخارج خود و خانواده خود را دارند. اعضای خانواده در زمانی که از طریق ویزای همراه دانشجویی اسپانیا اقامت دارند، اجازه کار کردن در اسپانیا را ندارند. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه:

 • اصل و کپی پاسپورت اعضای خانواده
 • کپی اجازه اقامت دانشجو
 • اثبات روابط خانوادگی(گواهی ازدواج و تولد)
 • اثبات تمکن مالی برای ویزای اسپانیا
 • ارائه مدارک بیمه درمانی
 • ارائه آدرس محل مناسب جهت اقامت(اجاره نامه)

معرفی دانشگاه های برتر اسپانیا

کشور اسپانیا دارای سابقه طولانی در آموزش عالی دارد و قدیمی ترین دانشگاه آن از سال 1218 فعالیت دارد. به طور کلی 76 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد که بودجه 45 دانشگاه توسط دولت تأمین و اداره می شود.31 دانشگاه نیز به صورت خصوصی هستند. در کشور اسپانیا 31 دانشگاه در رتبه بندی جهانی قرار دارد. بیشترین تعداد دانشگاه های اسپانیا در پایتخت اسپانیا یعنی مادرید و شهر بارسلونا وجود دارند. در بین 300 دانشگاه برتر جهان 5 دانشگاه از کشور اسپانیا دیده می شود. در ادامه اعتبار 10 دانشگاه اسپانیا را مشاهده فرمایید:

 

نام دانشگاه رتبه در اسپانیا رتبه در میان دانشگاه های جهان
بارسلونا 1 75
 مادرید 2 78
والنسیا 3 125
لوگرونو 4 132
د گرانادا 5 177
دوسویا 6 194
بارسلونا 7 197
باسک 8 223
فنی والنسیا 9 249
فنی مادرید 10 266

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی در اسپانیا

 • مدارک ناقص یا نامعتبر: ارائه ندادن تمام مدارک مورد نیاز، ترجمه ناقص یا نامعتبر مدارک، عدم تطابق اطلاعات درج شده در مدارک
 • عدم اثبات تمکن مالی: ارائه ندادن مدارک کافی برای اثبات تمکن مالی، عدم تناسب بین تمکن مالی و هزینه های زندگی در اسپانیا
 • عدم اثبات اهداف تحصیلی: ارائه ندادن انگیزه نامه قوی، عدم تناسب بین رشته تحصیلی انتخابی و سابقه تحصیلی، عدم ارائه برنامه تحصیلی دقیق
 • سابقه تحصیلی ضعیف: معدل پایین در مقاطع تحصیلی قبلی، عدم ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی معتبر
 • سوء سابقه کیفری یا مهاجرتی: وجود سوء سابقه کیفری در کشور مبدا، سابقه لغو ویزا یا اقامت در سایر کشورها
 • عدم ارائه گواهی تمکن مالی: ارائه گواهی تمکن مالی از بانک های غیر معتبر، عدم تناسب بین موجودی حساب و هزینه های زندگی در اسپانیا
 • عدم شرکت در مصاحبه سفارت (در صورت نیاز): عدم حضور در مصاحبه در زمان تعیین شده، عدم ارائه پاسخ های مناسب به سوالات مصاحبه کننده
 • نقص در فرم درخواست ویزا: پر کردن ناقص یا نادرست فرم درخواست ویزا، ارائه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده در فرم
 • عدم ارائه گواهی زبان: ارائه ندادن گواهی زبان اسپانیایی یا انگلیسی در سطح مورد نیاز

راهکار های رفع ریجکتی ویزای تحصیلی اسپانیا

 •  بررسی دقیق دلیل ریجکتی: اولین قدم برای رفع ریجکتی، بررسی دقیق دلیل آن است. نامه ریجکتی را به طور کامل مطالعه کنید و دلیل رد شدن درخواست خود را متوجه شوید. در صورت عدم وضوح دلیل ریجکتی، می توانید با سفارت یا کنسولگری اسپانیا تماس بگیرید و درخواست توضیح کنید.
 • رفع نقص پرونده: پس از بررسی دلیل ریجکتی، باید نسبت به رفع نقص پرونده خود اقدام کنید. اگر نقص پرونده مربوط به مدارک ناقص یا نامعتبر باشد، باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ترجمه کنید. اگر نقص پرونده مربوط به عدم اثبات تمکن مالی یا اهداف تحصیلی باشد، باید مدارک قوی تری ارائه کنید.
 • نگارش نامه اعتراض: در برخی موارد، می توانید نامه اعتراض به ریجکتی ویزا بنویسید. در این نامه، باید دلایل خود را برای اعتراض به ریجکتی شرح دهید و مدارک جدیدی که به نفع شما هستند را ارائه کنید.
 • درخواست تجدید نظر: در برخی موارد، می توانید درخواست تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزا بدهید. برای درخواست تجدید نظر، باید فرم مربوطه را پر کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه کنید.

نکته توجه فرمایید در نامه اعتراض خود، به طور واضح و منطقی به دلایل ریجکتی پاسخ دهید. مدارک جدیدی که ارائه می کنید باید قوی و متقاعد کننده باشند. در صورت نیاز، از یک وکیل یا مشاور مهاجرت کمک بگیرید.

نکات مهم در تاییدیه گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا

 • جمع آوری کامل و دقیق مدارک: اولین قدم برای تایید ویزای اسپانیا، جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز است. لیست مدارک مورد نیاز را از وب سایت سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود دریافت کنید. تمام مدارک را به طور دقیق و کامل ترجمه و تأیید کنید.
 • ارائه مدارک قوی و متقاعد کننده: مدارک شما باید قوی و متقاعد کننده باشند تا سفارت را به صدور ویزا برای شما متقاعد کنند. در صورت نیاز، از مدارک اضافی برای اثبات تمکن مالی، اهداف تحصیلی یا شغلی خود استفاده کنید.
 • پر کردن دقیق فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا را با دقت و بدون خطا پر کنید. تمام اطلاعات خواسته شده را به طور صحیح و کامل در فرم درج کنید.
 • شرکت در مصاحبه سفارت (در صورت نیاز): در صورت نیاز، در مصاحبه سفارت با اعتماد به نفس و صراحت پاسخ دهید. به سوالات مصاحبه کننده به طور واضح و دقیق پاسخ دهید.
 • از یک وکیل یا مشاور مهاجرت کمک بگیرید.
 • انگیزه نامه قوی و متقاعد کننده ای بنویسید.
 • برنامه تحصیلی یا شغلی دقیق و منطقی ارائه کنید.
 • گواهی زبان معتبر در سطح مورد نیاز ارائه کنید.
 • شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدا را در نظر بگیرید.

کار پس از تحصیل و اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا دارای رتبه 5 در لیست کشورهای اروپایی از نظر تحصیل است که دانشجویان بین المللی برای پیشرفت و ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. اسپانیای شگفت انگیز دارای فرصت های یادگیری عالی، فرهنگ عالی همراه با آب و هوایی بی نظیر و بناهای تاریخی زیبا دارای جذابیت بسیاری برای دانشجوان بین المللی می باشد. متقاضیان پس از دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا و اتمام دوره تحصیل خود تمایل به اقامت در اسپانیا و یافتن شغل مناسب را دارند. دانشجویان بهتر است قبل از گرفتن ویزای تحصیل در اسپانیا مشخص کنند که قصد دارند در کدام شهر از اسپانیا زندگی کنند و سپس هنگام تحصیل سعی کنند مهارت زبان خود را تقویت کنند. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر نیست و ممکن است دانشگاه از آن ها بخواهد که مدرک مهارت زبان خود را ارائه دهند. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان برای دانشجویانی که کشورشان انگلیسی زبان است ممکن می باشد. دانشجویان اجازه دارند پس از تحصیل خود به مدت 1 سال در اسپانیا بمانند و به دنبال شغل مناسب برای خود باشند. این مدت قابل تمدید نمی باشد.

مزایای تحصیل در اسپانیا

در این بخش از مقاله مزایای تحصیل در اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و تحصیل در مقاطع عالی را برای شما همراه گرامی شرح می دهیم.

 • کیفیت آموزشی بالا: در اسپانیا مهم نیست چه رشته یا چه دانشگاهی تحصیل می کنید زیرا تمامی دانشگاه های اسپانیا دارای سیستم آموزشی عالی و سازمان یافته هستند و طوری طراحی شده اند که بیشترین فرصت یادگیری را در همه سطوح برای دانشجویان فراهم می کند.
 • تحصیل به زبان انگلیسی: دانشجویان بین المللی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارند، می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند.
 • اسپانیا دارای سواحلی زیبا، مناظر شگفت انگیز و معماری برجسته می باشد و دانشجویان در زمان های استراحت خود می توانند از این مکان های زیبا استفاده کنند.
 • یادگیری زبان اسپانیایی: تحصیل در دانشگاه های اسپانیا بهترین فرصت برای یادگیری زبان اسپانیایی را برای آن ها فراهم میکند.
 • استفاده از غذاهای اسپانیایی: فرهنگ غذایی اسپانیا یکی از دلایل جذاب برای دانشجویان بین المللی می باشد.
 • پس انداز: تحصیل و زندگی در اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است.
ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport