جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک ✔️شرایط(معادل سازی + هزینه ها)

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، مهاجرت به دانمارک از طریق معادل سازی دندانپزشکی، دریافت اقامت دانمارک از طریق مهاجرت دندانپزشکان و شرایط کار دندانپزشکی در دانمارک در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا دندانپزشکان می توانند به دانمارک مهاجرت کنند؟ روش های مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک به چه صورت می باشد؟ آیا با مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟ با مطالعه مقاله پیش رو می توانید به پاسخ درست سوالات فوق دست یابید.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

پادشاهی دانمارک که از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد، در اتحادیه اروپا واقع شده است. این کشور با داشتن مردمانی شاد، به عنوان شادترین کشور جهان شناخته شده است. پایتخت این کشور، کوپنهاگ و واحد پول رسمی آن یورو و در حالت فرعی کرون می باشد. این کشور با داشتن زبان رسمی دانمارکی (Danish) و جمعیت 5.5 میلیون نفری می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان باشد. اما چرا پزشکان و دندانپزشکان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می نمایند؟

مهاجرت پرستاران به دانمارکدانمارک مهد

پزشکی دنیا می باشد. بسیاری از پزشکان قدرتمند در این کشور حضور داشته و فعال می باشند. عموم پزشکان کشورهای آسیایی همچون ایران، این کشور را به جهت درآمد مناسب و شرایط مناسب مهاجرپذیری انتخاب می نمایند. شرایط کلی مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک بدین صورت می باشد که شخص در ابتدا باید مدارک خود را معادل سازی کند. این معادل سازی توسط وزارت بهداشت کشور دانمارک و در کشور دانمارک انجام می شود. بعد از انجام مراحل معادل سازی و گذراندن آزمون ها، فرد مورد نظر می تواند به صورت تخصصی، مشغول به کار دندانپزشکی گردد. چزئیات بیشتر در خصوص مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، در بخش های دیگر این مقاله ارائه می شود.

لزوم یادگیری زبان کشور دانمارک برای کار دندانپزشکان در دانمارک

به طور کلی افرادی که قصد دارند تا از طریق مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک اقدام نمایند، باید زبان رسمی این کشور یعنی زبان دانمارکی را فراگیرند. چرا که این موضوع در حیطه کار پزشکی و دندانپزشکی، بسیار حساس و مهم می باشد. از آن جایی که شخص پزشک یا دندانپزشک با بالین بیمار در ارتباط است، باید به زبان رسمی دانمارکی مسلط باشد تا بتواند به درستی و راحتی با بیمار خود ارتباط برقرار نماید. بنابراین لازمست که شخص در کلاس های زبان در کشور دانمارک شرکت کرده و در صورت پشت سر گذاردن این دوره و رسیدن به حد C1، ادامه روند معادل سازی و شرکت در آزمون ها و کلاس های تئوری و عملی را از سر گیرد.

به طور کلی سه نوع کلاس زبان در کشور دانمارک وجود دارد. در نوع اول، شهرداری اقدام به برگزاری دوره های زبان کاربردی به صورت رایگان برای اشخاص مهاجر و همراهان شخص اصلی کرده است. این کلاس ها بیشتر جنبه آموزش در سطح کاربردی داشته و به صورت تخصیی به پزشکی و دندانپزشکی نمی پردازد.

در نوع دوم، کلاس ها توسط وزارت بهداشت کشور دانمارک برگزار می شود که در آن شخص متقاضی، آموزش های آکادمیک را پشت سر گذاشته و تا حد C1 می تواند سطح زبان تخصصی خود را افزایش دهد. این آموزش ها مناسب با متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک می باشد؛ چرا که به صورت تخصصی به آموزش و یادگیری زبان پرداخته می شود. در این دو حالت، ‌عموماً تحصیل زبان به صورت رایگان است.

در نوع سوم، دوره های آموزشی زبان توسط مؤسسات خصوصی برگزار می شود و عموماً دارای هزینه است.

بررسی شرایط اخذ ویزای همراه دانمارک

متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، زمانی که از طریق معادل سازی ها و مهاجرت تحصیلی وارد کشور دانمارک می شوند می توانند همزمان همراهان خود را با خود داشته باشند. از این رو می توان گفت که شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به دانمارک، دارای مزایا و امتیازات بالایی برای دندانپزشکان و پزشکان می باشد. به همین علت است که بسیاری از این افراد،‌ کشورهای اسکاندیناوی را برای مهاجرت انتخاب می نمایند.

همراهان شخص اصلی که برای معادل سازی مدارک دندانپزشکی خود در کشور دانمارک حضور دارد، از امتیازاتی همچون تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال، دریافت حقوق و مزایای ملی همانند بیمه تکمیلی و شرایط رفاهی مناسب و همچنین داشتن اجازه کار تمام وقت برای همراه برخوردار می باشند. اما این موضوع را باید در نظر گرفت که شخص اصلی تا پایان فرآیند معادلسازی مدرک دندانپزشکی خود، اجازه کار نخواهد داشت. در صورتی که در خصوص مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک و ویزای کشور دانمارک از جمله ویزای همراه سوالاتی دارید، پیشنهاد می شود که به لینک ذیل مراجعه نمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، عموماً مدارکی باید ارائه شود. این مدارک بهتر است توسط موسسه معتبر تنظیم و ارائه گردد. از آنجایی که این یک موضوع بسیار مهم است، ترتیب ارائه مدارک می تواند بسیار تأثیرگذار و تعیین کننده باشد. بنابراین canadamie به شما عزیزان توصیه و پیشنهاد می کند که این مدارک را به دقت تهیه کرده و به اداره مهاجرت و سفارت دانمارک ارائه نمایید. canadamie برای تهیه مدارک مورد نیاز برای شما عزیزان، تدبیر و تمهیدات خاصی در نظر گرفته است که بتوانید قبل از اقدام، اطلاعات کافی را داشته باشید. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است.

 • ارائه اصل پاسپورت
 • ارائه مدارک تحصیلی پزشکی
 • ارائه مدارک تأیید پزشکی (نظام پزشکی شخص)
 • تمکن مالی کافی
 • بیمه درمانی

نکته مهمی که باید اینجا بدان بپردازیم این است که شخص برای دریافت ویزا و دریافت اجازه معادل سازی ها، مدارک متفاوتی نسبت به یکدیگر نیاز دارند.

نکات مهم درباره مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

مهمترین سوالی که برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک تداعی می شود این است که شخص در حین تحصیل زبان و یا معادل سازی ها، آیا اجازه کار دارند یا خیر؟ در بیشتر مقالات و حتی سایت های معتبر درج شده است که شخص اصلی در این حین، اجازه کار ندارد. این در حالیست که شخص همراهان، اجازه کار و تحصیل رایگان فرزندان را در اختیار دارند.

canadamie با تحقیقات گسترده و و داشتن محققان برتر در این زمینه آگاه شده است که اگر حتی در این حین، شخص بتواند پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای دانمارکی دریافت کند می تواند مشغول به کار شود. سوال مهم دیگری که در ذهن متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک تداعی می شود این است که اگر مراحل تحصیل زبان به خوبی انجام نشود چه خواهد شد؟ مدت زمان لازم برای تحصیل زبان در دانمارک به مدت 3 سال است. در صورتی که این مدت زمان، به پایان رسیده و شخص به سطح C1 زبان دانمارکی نرسد، می تواند به مدت 2 سال دیگر این ویزا را تمدید نماید. از این رو جای نگرانی وجود ندارد.

 

مراحل معادل سازی مدرک دندانپزشکی در دانمارک

برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک و دریافت اجازه کار به صورت مستقل، شما باید مراحل زیر را به درستی پشت سر بگذرانید. به طور کلی مدت زمانی که این پروسه به طول خواهد انجامید، کاملاً بستگی به مدت زمان یادگیری زبان دانمارکی شما دارد. این موضوع را دقت داشته باشید که پروسه معادل سازی و مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک ممکن است چند سال طول بکشد و این موضوع کاملاً به خود شخص بستگی دارد. مراحل معادل سازی جهت مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، از قرار زیر است:

 1. درخواست تأیید مدارک تحصیلی

برای درخواست معادل سازی و مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، در ابتدا شخص باید فورم ها و اپلیکیشن های مورد نیاز را پر کرده و به صورت الکترونیکی برای وزارت بهداشت کشور دانمارک ارسال نماید. سپس فرم درخواست را چاپ و امضا کند و به همراه مدارک تحصیلی خود به صورت عادی ارسال نماید.

 1. آزمون زبان

قبل از ثبت نام در آزمون های معادل سازی دندانپزشکان، شخص باید سطح زبان خود را آزمون نماید. در این آزمون لازمست که فرد، حداقل نمره 7 را از 10 به دست آورد. این امتحان در طول یک سال، دو مرتبه و در ماه های جوئن یا می و در نوبتی دیگر در ماه های دسامبر یا نوامبر برگزار می شود. این آزمون را می توان قبل از ارسال مدارک انجام داد. این مدرک زبان به مدت 1 سال برای شما معتبر است. بنابراین تا قبل از انقضای آن، باید تمام امور مربوط به مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک انجام گیرد.

 1. آزمون دندانپزشکی

برای شرکت در آزمون های دندانپزشکی، باید آزمون های زبان را پشت سر گذرانیده باشید. این آزمون ها دو مرتبه در سال برگزار می شود که شامل یه آزمون شفاهی و یک آزمون کتبی می شود.

 1. گذراندن دوره های آموزشی در مراکز بهداشت دانمارک

برای شرکت در این قسمت، باید سطح زبان کافی دانمارکی کافی داشته باشید. این دوره ها معمولاً سه روزه می باشد که شامل جلسه دوره تدریس گروهی و کار گروهی است. این دوره ها معمولاً 4 یا 5 مرتبه در سال برگزار می شود.

 1. کارآموزی

بعد از گذراندن تمامی این مراحل، شما باید به کارآموزی و شرکت در دوره های انطباق پذیری با استانداردهای دانمارک بپردازید. این دوره ها باید حداکثر 12 ماه بعد از آخرین مرحله معادل سازی مدرک تحصيلى انجام پذیرد. این قسمت توسط خود شما باید انجام شود و موقعیت کاری خود را پیدا کنید. حقوق و مزایای شما باید مطابق استاندارد خاصی باشد. همچنین می بایست قبل از استخدام، مدرک معادل سازی موقت را دریافت کرده باشید.

 1. اجازه کار مستقل

شما می توانید 14 روز قبل از موفقیت در این مراحل، اجازه کار خود را درخواست نمایید. البته لازم به یادآوریست که این موضوع، شامل هزینه هایی نیز می شود.

 1. دریافت تخصص

در صورتی که تخصص یک رشته پزشکی را دارید،‌ می توانید بعد از دریافت اجازه کار و معادل سازی مدرک عمومی خود، درخواست معادل سازی و ارزیابی تخصص خود را نیز داشته باشید. این مورد باید بعد از دریافت مدارک عمومی پزشکی و دندانپزشکی شما باشد. هزینه درخواست این دوره، 4162 کرون دانمارک می باشد. علاقمندان به تحصیل پزشکی در دانمارک و یا مهاجرت پرستاران به دانمارک و اطلاع از شرایط و مزایای آن می توانند به لینک ذیل مراجعه نمایند.

میزان حقوق دندانپزشکان در دانمارک

افرادی که متقاضی مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک هستند، قطعاً این موضوع را ذهن خود می پرورانند که میزان حقوق و دریافتی های شخص دندانپزشک در دانمارک در چه حدی می تواند باشد. canadamie طی تحقیقات فراوان، به این موضوع نائل آمد که حداقل حقوق دریافتی توسط یک فرد دندانپزشک در دانمارک، 145000 کرون دانمارک و حداکثر 498000 کرون دانمارک می باشد. البته در این میان، میانگین درآمد یک دندانپزشک می تواند 330000 کرون دانمارک باشد. طی یک نمودار، بر اساس نمودار زیر، میزان درآمد دندانپزشکان بر اساس سابقه کار آنان در این کشور قابل محاسبه و بررسی می باشد.

همانطور که ملاحظه کردید، میزان دریافتی یک دندانپزشک بر اساس میزان تجربه وی می تواند بسیار گسترده و متنوع باشد. canadamie با داشتن کارشناسان مجرب، می تواند برای شما بهترین راهکار و مشاوره های تخصصی مهاجرت را در نظر بگیرد. در ادامه به هزینه های زندگی کشور دانمارک خواهیم پرداخت.

هزینه های زندگی در دانمارک

از اصلی ترین نکاتی که یک متقاضی مهاجرت باید برای اقدام خود در نظر بگیرد، هزینه های زندگی در کشور دانمارک می باشد. canadamie با ارائه جدولی در این زمینه، هزینه های کلی زندگی دانشجویی در کشور دانمارک را بررسی کرده است. این مقاله در خصوص مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک توسط canadamie نوشته شده و هر گونه کپی و رو نوشت از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه یک فرد عادی در قالب زندگی دانشجویی در کشور دانمارک، در حدود 1500 تا 1800 یورو می باشد. اما این یک تخمین است و برای همه قابل تعمیم نمی باشد؛ چرا که هزینه زندگی هر شخص برای خود منحصر به فرد است و نمی توان به طور دقیق آن را تخمین زد. در جدول زیر می توانید برخی از هزینه های کلی زندگی در کشور دانمارک را مشاهده نمایید.

 

هزینه خورد و خوراک قیمت (یورو)
غذا در رستوران ارزان قیمت 16.06
سه وعده غذایی برای 2 نفر در رستوران متوسط 80.29
آب (بطری 1.5 لیتر) 1.26
سینه مرغ (بدون پوست) (1 کیلوگرم) 8.57
برنج (سفید) (1 کیلوگرم) 1.89
شیر (1 لیتر) 1.16
تخم مرغ (12 عدد) 3.05
سیب (1 کیلوگرم) 2.47

علاوه بر هزینه های فوق، هزینه های اجاره و خرید مسکن نیز جزو ضروری ترین هزینه های زندگی محسوب می شود. به همین دلیل در جدولی جداگانه به بررسی هزینه های مربوط به این اجاره آپارتمان در بخش های مختلف شهر در دانمارک پرداخته ایم.

 

اجاره و خرید ملک در دانمارک قیمت (یورو)
اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 857.72
اجاره آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز شهر 631.95
اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 1617.73
اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 1222.48
خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر 4747.95
خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر 3416.31

 

 برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص زندگی در کشور دانمارک، می توانید به لینک زیر مراجعه نموده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

 

نکات مثبت و مزایای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک از طریق معادل سازی و در نهایت کار کردن در این زمینه، قطعاً نکات مثبت و مزایایی برای زندگی دارد که canadamie به آن ها پرداخته است.

 • خوداشتغالی در کشور دانمارک بسیار کمتر از کشورهای دیگر است. یعنی درصد و نرخ بیکاری کشور دانمارک در سطح کمتری می باشد.
 • بهترین مراقبت های درمانی را در کشور دانمارک می توانید بیابید.
 • بهترین مراقبت ها و آموزش های کودک در کشور دانمارک مهیا می باشد.
 • کشوری امن برای زندگی می باشد.
 • تأکید بسیار زیادی بر برابری و عدالت در کشور دانمارک قابل مشاهده می باشد.
 • در هنگام زندگی در دانمارک، امکانات رفاهی زیادی برای لذت بردن وجود دارد.
 • کشور دانمارک، یکی از پایین ترین نرخ نابرابری درآمد در جهان را دارد.
 • دانمارک عضو اتحادیه شنگن می باشد.
 • بهترین امکانات پزشکی و درمانی را در دانمارک می توانید به دست آورید.
 • دانمارک مرجع و مرکز مهمی برای کار و تحصیل پزشکان در اروپا می باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک برای دندانپزشکان

در صورت تمایل به اقدام از طریق مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک، به احتمال زیاد به این موضوع خواهید اندیشید که چگونه می توان اقامت دائم و تابعیت کشور دانمارک را پس از مهاجرت به این کشور به دست آورد. متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک باید بدانند که بر اساس قوانین مهاجرتی کشور دانمارک، شخصی می تواند اقامت دائم و یا تابعیت کشور دانمارک را دریافت کند که یکی از شرایط زیر را رعایت کرده باشد.

 • به مدت 8 سال به طور قانونی در این کشور حضور داشته، مالیات خود را پرداخت کرده و به درآمد کافی رسیده باشد. در این صورت دریافت اقامت دائم کشور دانمارک برای شخص، قابل تصور است.
 • به مدت 5 سال طبق قوانین اروپا در این کشور حضور داشته، مالیات پرداخته و از شرایط زندگی مساعدی برخوردار باشید.

با دریافت اقامت دائم کشور دانمارک، دانستن سطح زبان رسمی این کشور و همچنین اثبات داشتن درآمد بالای 3800 یورو می توانید درخواست تابعیت این کشور را به اداره مهاجرت دانمارک ارائه دهید. با مراجعه به لینک ذیل می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط و چگونگی اخذ تابعیت و پاسپورت دانمارک به دست آورید.

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport