جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل پزشکی در نروژ(تحصیل تخصص پزشکی در نروژ *2024*)

تحصیل پزشکی در نروژ

کشور زیبا و پیشرفته نروژ در شمال اروپا واقع شده پایتخت این کشور اسلو می باشد، حدود دو سوم نروژ کوهستانی است و با کشورهایی مثل سوئد، روسیه و فنلاند هم مرز می باشد. زیبایی طبیعی شدید نروژ باعث شده از سراسر جهان بازدید کنندگان زیادی به این کشور رفت و آمد کنند و زبان رسمی این کشور نروژی می باشد ولی اکثر مردم به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رایگان می باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد، تحصیل در رشته های پزشکی نروژ عموماً 5 ساله و 6 ساله می باشد. در این مقاله که با کوشش کارشناسان مجرب canadamie برای شما عزیزان تهیه شده، تمام جزئیات و نکات مهم در خصوص تحصیل پزشکی در نروژ و تحصیل تخصص پزشکی در نروژ را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهیم داد.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در نروژ

کشور زیبای نروژ نظام آموزشی بسیار قوی دارد، و نکته قابل توجه دانشجویان علی الخصوص برای پزشکان و دندانپزشکان این است که حتماً باید آزمون ورودی داشته باشند دانشگاه های نروژ دو سیستم دولتی و خصوصی را دارا می باشد و تحصیل در دانشگاه دولتی رایگان می باشد و برای دانشگاه های خصوصی حتماً داشتن مدرک زبان الزامی می باشد. برای تحصیل پزشکی در نروژ مدرک زبان در سطح آیلتس 6 برای دوره لیسانس و فوق لیسانس آیلتس 6.5 نیاز دارید. تحصیل پزشکی در نروژ 6 ساله می باشد و دندانپزشکی 5 ساله می باشد. خبر خوب اینکه در کشور نروژ، گپ سنی و تحصیلی اهمیت زیادی ندارد.

 

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

دانشگاه های پزشکی نروژ

سیستم آموزشی نروژ یکی از بهترین سیستم ها در اروپا می باشد و برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی دانشجویان باید دیپلم 12 ساله داشته باشند و در کالج ها شرکت کنند. زبان اصلی در دانشگاه ها نروژی می باشد و در دانشگاه های دولتی این زبان ندریس می شود، اکثر دانشجویان که از نقاط دنیا اقدام می کنند باید برای ورود به دانشگاه مدرک زبان ارائه دهند. تحصیل پزشکی در نروژ حدوداً شش ساله می باشد که بعد از آن باید به صورت کارآموزی در بیمارستان ها کار کنند و بعد آماده ورود به بازار کار شوند. تعدادی از دانشگاه های پزشکی مثل دانشگاه مدیکال، دانشگاه اسلو، دانشگاه ترومسو و… دانشگاه های پزشکی نروژ هستند که از رنک بالایی برخوردارند.

شرایط تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در نروژ

برای تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی باید در یک کالج یک یا دو ساله تحصیل کرده و دروس پایه مانند علوم تجربی و زیست و… را سپری کنید و می توانید در رشته های دندانپزشکی و داروسازی تحصیل داشته باشید که حدوداً 5 ساله می باشد که بعد از آن دوره کارآموزی را دانشجویان سپری می کنند.

  • داروسازی

 

تحصیل در داروسازی در نروژ سه تا چهار سال طول می کشد و پس از آن مدرک کارشناسی دریافت می کند ولی برای ادامه تحصیل برای مقاطع بالاتر باید نمرات و سطح زبان خوبی ارائه دهید دانشگاه های برتر برای تحصیل در داروسازی دانشگاه های اسلو، برگن و تروسو هستند. هر شخصی که در به عنوان داروساز در نروژ فعالیت می کند نیاز به مجوز یا مجوز نروژی دارد این مجوز تاییدیه این است که شما الزامات رسمی و دانشگاهی را برای عنوان حرفه ای مربوطه یعنی داروساز را انجام می دهید و برای کار به عنوان داروساز در نروژ باید مجوز خود را به اداره بهداشت نروژ بدهید. اگر قصد کار در نروژ را دارید توصیه می شود هر چه سریعتر یادگیری زبان را شروع کنید، برای کار در داروخانه های نروژ معمولاً سطح قابل قبولی از زبان نروژی مورد نیاز است.

  • دندانپزشکی

 

در نروژ 90 درصد دندانپزشکان به عنوان پزشکان عمومی چه در مشاغل دولتی و چه خصوصی فعالیت می کنند. 10 درصد باقیمانده دارای آموزش تخصصی هستند، تحصیل در رشته های پزشکی نروژ شرایط خوبی یرای کار پیدا کردن برای شما فراهم می کندو کار کردن به عنوان دندانپزشک در نروژ می تواند بسیار سودآور باشد زیرا افراد تا 18 سالگی تنها می توانند از معالجه رایگان استفاده کنند و سپس بیمه درمانی خصوصی خود را دریافت می کنند. در نروژ هفت تخصص تایید شده در دندانپزشکی وجود دارد که شامل پریودنتیکس، پروتزها، جراحی دهان و دندان، ارتودنتیکس، پروتزهای دهانی و رادیولوژی صورت و فک می باشد.تحصیل دندانپزشکی در نروژ 5 ساله می باشد که بعد از آن یک تا دو سال باید دوره کارآموزی گذرانده شود.

  • پرستاری

 

کشورهای اسکاندیناوی مثل سوئد و دانمارک و نروژ با توجه به بحران شدید کادر درمان به پرستار نیاز دارند که با معادل سازی و گذراندن دوره زبان و همچنین آزمون می توانید در این کشور به عنوان پرستار مشغول به کار شوید. همچنین تحصیل پرستاری در نروژ معمولاً 3 تا 4 ساله می باشد و می توان به زبان انگلیسی و با داشتن نمره زبان خوب تحصیل کرد.

 اگر می خواهید در خصوص هزینه ها و نحوه کار پیدا کردن در نروژ و دیگر کشورها اطلاعات مفید کسب کنید با تهیه ویدیوی گام به گام کار در خارج از کشور پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و مسیر خود را پیدا کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی نروژ

اگر در مقطع لیسانس می خواهید تحصیل کنید دیپلم 12 ساله را باید دارا باشید و مدرک زبان آیلتس 6.5 هم برای مقطع لیسانس و هم فوق لیسانس الزامی می باشد.برای ویزا هم مدارک کامل تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه و مدرک زبان، عکس، ترجمه رسمی شناسنامه و پذیرش دانشگاه الزامی می باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ و هزینه های آن به این صورت می باشد که اکثر دانشگاه های نروژ و کالج های دانشگاه ایالتی با بودجه عمومی تامین می شود و دولت نروژ دسترسی به آموزش عالی را برای همه بخش مهمی از جامعه می داند، این امر برای دانشجویان بین المللی هم جذابیت دارد فارغ از اینکه از کدام ایالت آمدید تحصیل شما رایگان می باشد.

 

هزینه های زندگی در نروژ

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویان در کشور نروژ ماهانه حدود 1200 تا 1400 یورو می باشد که در جدول زیر به برخی از مواد غذایی و هزینه ها اشاره شده است. برای بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در  نروژ می بایست فاکتورهای مختلفی مانند هزینه های خوراک، مسکن، رفت و آمد و… را مد نظر قرار داد.

 

برخی هزینه های زندگی در نروژ قیمت
وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت € 16.76
هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی) € 75.50
مک دونالد € 10.69
شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال) € 9.42
سیستم (گرمایش-برق- خنک کننده- آب-زباله) برای آپارتمان € 156.73
بنزین 1 لیتر € 5.77
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر € 988.55
متوسط حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات) € 2.784
آب (یک و نیم لیتر)  € 1.96

 

بورسیه تحصیلی در نروژ

بورسیه تحصیلی در نروژ یک بورس تحصیلی شناخته شده محبوب برای مطالعات بین المللی است. این کشور به دلیل ذخایر نفت و گاز دارای بالاترین سطح زندگی و چهارمین درآمد سرانه در جهان است. بورسیه های تحصیلی نروژ به شرح زیر می باشد.

کمک هزینه پژوهش دکترا برای دانشجویان بین المللی: مبلغی که پیشنهاد می شود 1000 دلار شهریه است، این پیشنهاد برای دانشجویان کارشناسی در سراسر جهان باز است که باید از ویژگی های عالی برخوردار باشند.

بورسیه JELVIX: این برنامه هم برای داوطلبان کارشناسی ارشد و هم برای کارشناسی ارشد که به علم، فن آوری های نوآورانه و نوظهور و مهندسان علاقه مند هستند، می باشد. با توجه به آن، یک جایزه 1000 دلار به بهترین کاندیدا پیشنهاد می شود

بورسیه تحصیلی secclo Erasmus mundus Asia-LDC: این بورسیه به مدت دو سال در دوره کارشناسی می باشد که ارزش آن 32 تا 49 هزار یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی CLIFF-GRADS: این نوع بورسیه به مدت 4 تا 6 ماه برای برنامه های دکترا اجرا می شود بین 10 تا 12 هزار دلار می باشد.

بورسیه تحصیلی زنان بانک مرکزی اروپا: این بورسیه برای زنانی می باشد که در دوره کارشناسی ارشد اقتصاد یا دانشکده تجارت در اروپا ثبت نام می کنند که ارزش آن 10 هزار یورو می باشد.

در این بخش به تعدادی از بورس های تحصیلی در نروژ اشاره شد. لازم به ذکر است که دولت و دانشگاه های نروژ برنامه های بیشتری را برای حمایت مالی و ارائه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دارا می باشد.

 

کار پس از تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ یک راه خوب برای بدست آوردن جایگاه در بازار کار، به ویژه در منطقه نوردیک نروژ است. کار دانشجویی 20 ساعت در هفته مجاز می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در نروژ دنبال کار باشند به شرطی که پس از گذراندن تحصیل و دریافت مدرک خود متقضاصی برای دریافت شغل برای اجازه اقامت اقدام کند. نروژ نرخ بیکاری پایینی دارد بخش کسب و کار رقابتی می باشد و انجام کار در نروژ بسیار آسان است.

تحصیل پزشکی در نروژ

 

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport