جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا (تحصیل در اسپانیا)

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا، هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا و ویزای تحصیلی اسپانیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. امکان تحصیل در مدارس اسپانیا برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد و مدارکی که از مدارس و دانشگاه های این کشور صادر می گردند در تمام اروپا، آمریکا و کانادا دارای اعتبار هستند. سیستم و نظام آموزشی در کشور اسپانیا بسیار قوی است و تحصیل در مدارس و دبیرستان های این کشور دارای طرفداران زیادی می باشد. تحصیل به صورت رایگان در مدارس دولتی و از طریق پرداخت شهریه در مدارس خصوص کشور اسپانیا برای تمامی دانش آموزان داخلی و دانش آموزان بین المللی وجود دارد. انواع مختلفی از مدارس در کشور اسپانیا وجود دارند که دانش آموزان با توجه به شرایط خود می توانند یکی از آن ها را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند.
ارتباط با ما

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل در مدارس و دبیرستان های های اسپانیا            

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا از مقطع دبستان یعنی تحصیل در مدارس ابتدایی اسپانیا تا دبیرستان اجباری می باشد. دوره دبستان شامل سن 5 تا 11 سال و دوران راهنمایی از سن 11 تا 16 سالگی بوده و پس از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان می گردند. مدارس موجود در کشور اسپانیا به سه دسته دولتی، نیمه خصوصی و بین المللی تقسیم می گرند. مدارس دولتی موجود در کشور اسپانیا رایگان می باشند اما دروس در این مدارس به زبان اسپانیایی ارائه می گرند.

دروس در مدارس نیمه خصوصی نیز به زبان اسپانیایی ارائه می گردند اما هزینه تحصیل در این مدارس اندک است. تهیه و نگارش این مقاله توسط canadamie انجام شده است و هرگونه کپی برداری از هر یک از بخش ها شرعاً و قانوناً حرام بوده و دارای پیگرد قانونی است. اما مدارس بین المللی اسپانیا دارای شهریه بوده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانش آموزان بین المللی جه تحصیل در اسپانیا فراهم می نمایند. دانش آموزان برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا باید دارای اقامت این کشور بوده و یا دارای قیم قانونی باشند. با مطالعه مقاله زیر می توانید اطلاعات دقیق تری در خصوص تحصیل در اسپانیا به دست آورید.

 

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

برنامه درسی و متون آموزشی در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

مدارس ابتدایی اسپانیا که از سن شش سالگی آغاز می گردند یک دوره شش سال می باشند و دروسی نظیر علوم طبیعی، اجتماعی، زبان اسپانیایی، ادبیات، ریاضی، دروس مربوط به هنر نظیر نقاشی و مجسمه سازی، زبان خارجی انگلیسی یا فرانسوی، ریاضیات و ادبیات در این دوران تدریس می گردند. دین کاتولیک از دروس اختیاری در این دوره می باشد که در صورت عدم انتخاب توسط دانش آموز با یکی از دروس اخلاقیات، ریدینگ و یا تئاتر جایگزین می شود. همچنین در مدارس ابتدایی اسپانیا ارزش های اخلاقی و اجتماعی و چگونگی مراقبت از محیط زیست به دانش آموزان تعلیم داده می شوند. در مقطع دبیرستان دروس به دو دسته اختیاری و اجباری تقسیم می گردند. دروس اجباری شامل شش درس علوم طبیعی، ادبیات، زبان اسپانیایی، تاریخ و جغرافی، ریاضیات و تربیت بدنی می گردند و دروسی نظیر دروس زیست شناسی، زمین شناسی، هنرهای بصری، هنرهای زیبا، علوم کامپیوتر، موسیقی، ادبیات اسپانیایی و فیزیک و شیمی از دروس اختیاری می باشند. در ادامه با دقت بیشتری به بررسی تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا می پردازیم.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان در اسپانیا

اکثر دانش آموزان و دانشجویان بین المللی تمایل دارند جهت تحصیل در کشوری دیگر بورسیه تحصیلی دریافت نمایند، علاقه مندان به تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا و تحصیل در اسپانیا نیز تمایل دارند تا به تحصیل رایگان در اسپانیا بپردازند. متقاضیان تحصیل در مدارس و دبیرستان های کشوراسپانیا و تحصیل در مدارس بین المللی اسپانیا باید به این نکته توجه داشته باشند که امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی از همان ابتدا و به صورت مستقیم وجود ندارد. دانش آموزان باید در ابتدا سال اول را در مدرسه مورد نظر خود بگذرانند و در صورت داشتن معدل و نمرات عالی از مدرسه تقاضای دریافت بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی نمایند. البته با توجه به این که مدارس دولتی کشور اسپانیا رایگان می باشند اخذ بورسیه درخصوص مدارس بین المللی محقق می گردد. درخواست بورسیه از طریق مؤسسات کوپراسیون، وزارت امور خارجه و یا وزارت آموزش و پرورش کشور اسپانیا امکان‌پذیر است. علاقه مندان به تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا از طریق دریافت بورسیه باید بدانند که مهلت و زمان های خاصی برای ارسال درخواست بورسیه به کالج ها وجود دارد و آن ها باید در طی زمان مشخص شده جهت انجام پروسه اقدام نمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در اسپانیا پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

یکی از موارد بسیار دارای اهمیت برای خانواده ها و والدینی که فرزندان خود را جهت ادامه تحصیل به کشور اسپانیا ارسال می نمایند، وضعیت اسکان فرزندان است. اکثر مدارس شبانه روزی و بین المللی موجود در کشور اسپانیا دارای خوابگاه های بسیار مدرن و مجهزی می باشند که شرایط اسکان بسیار مناسبی را برای دانش آموزان بین المللی علاقه مند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا فراهم می نمایند. این خوابگاه ها همگی مجهز به تمامی امکانات رفاهی بوده و دارای اتاق های های تک نفره، دو نفره و یا چند نفره می باشند که قیمت هر یک از این اتاق ها با توجه به امکانات موجود در آن ها متفاوت می باشد که با مراجعه به وبسایت مدرسه مورد نظر امکان بررسی آن ها وجود دارد. همچنین دانش آموزان می توانند زندگی با یک خانواده اسپانیایی را جهت بهبود زبان اسپانیایی انتخاب نمایند که این خانواده باید تمامی امکانات لازم برای اسکان فرد را فراهم نماید و به عنوان قیم فرد از جانب خود مدرسه مشخص می گردد.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اسپانیا

علاقه مندان به تحصیل در اسپانیا باید در ابتدا از مدرسه و یا دبیرستان مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدارک تحصیلی و ریز نمرات سال های پیشین، پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی و انگیزه نامه می باشند. دانش آموزانی متقاضی تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا پس از دریافت پذیرش تحصیلی باید جهت دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. دانش آموزان دریافت کننده پذیرش از مدارس دولتی و مدارس بین المللی اسپانیا باید با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایند. و توجه داشته باشند که هرگونه نقص و کمبود در مدارک جمع آوری شده ممکن است باعث ریجکت شدن ویزا و یا طول کشیدن پروسه شود. متقاضیانی که تمایل دارند تا فرزندان خود را جهت ادامه تحصیل به کشور اسپانیا ارسال نمایند بهتر است درخصوص اخذ ویزا و همچنین تهیه مدارک با مشاوران معتبر مهاجرتی مشورت نموده و از کمک های آنان بهره مند گردند. برخی از مدارک معمول مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
  • بیمه نامه
  • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی جهت پوشش هی هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا
  • ارائه اجاره نامه
  • ارائه پذیرش تحصیلی دریافت شده از مدرسه مورد نظر

معرفی مدارس و دبیرستان های اسپانیا

علاقه مندان و متقاضیان تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا و تحصیل رایگان در اسپانیا باید قبل از اقدام به انجام هرکاری به بررسی مدارس موجود در کشور اسپانیا و شرایط پذیرش آن ها بپردازند و بهترین مدرسه را جهت تحصیل خود انتخاب نمایند. در جدول موجود در زیر می توان بهترین مدارس کشور اسپانیا را مشاهده نمود که شامل مهدکودک، مدارس ابتدایی و مدارس متوسطه می گردند تا دانش آموزان شرایط لازم جهت ورود به دوره کارشناسی و ورود به دانشگاه را پیدا نمایند. برخی مدارس موجود در کشور اسپانیا جهت تحصیل در اسپانیا بر اساس نظام آموزش آمریکا و انگلیس بوده و تدریس در آن ها به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. برخی از مدارس نیز از نظام آموزشی موجود در کشور فرانسه، آلمان و ایتالیا پیروی می نمایند.

 

نام مدرسه شرایط
مدرسه بین المللی کالج چستر مدرسه شبانه روزی برای سنین 3 تا 18 سال
مدرسه بین المللی الموشکر مدرسه انگلیسی برای سنین 3 تا 19 سال
مدرسه بین المللی در جیرونا برای سنین 6 تا 11 سال
کالج بین المللی بلور مدرسه بین المللی از دوران ابتدایی تا دبیرستان و تدریس به زبان انگلیسی
Sunas Sunland برای سنین 11 تا 16 سال تدریس به زبان اسپانیایی
Schellhammer مدرسه بین المللی با 160 شعبه در کشورهای مختلف
Los Olivos مدرسه مدرسه انگلیسی برای سنین 3 تا 18 سال

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا و هزینه زندگی در اسپانیا

از موارد مهم در بررسی شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا و مدارس ابتدایی اسپانیا بررسی هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا و هزینه زندگی در این کشور است. از آنجایی که اکثر دانش آموزان بین المللی به زبان اسپانیایی تسلط ندارند لذا امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی کشور اسپانیا برای آنان فراهم نمی باشد و دانش آموزان باید با پرداخت شهریه وارد مدارس بین المللی اسپانیا گردند. به صورت معمول هر یک از مدارس بین المللی با توجه به نوع آموزش و خدماتی که ارائه می نماید شهریه را مشخص می‌کند اما در کل هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا که به صورت بین المللی و شبانه روزی اداره می شوند، بین 8 الی 16 هزار یورو در سال است. در زمینه هزینه زندگی در کشور اسپانیا نیز لازم به ذکر است که هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است و قابلیت پرداختن توسط دانش آموزان بین المللی وجود دارد. اما در کل هزینه زندگی در هر کشوری از جمله اسپانیا با توجه به محل و سبک و استایل زندگی هر فرد متفاوت است. در جداول زیر می توان هزینه تحصیل در برخی از مدارس اسپانیا و هزینه برخی از اقلام زندگی در اسپانیا را مشاهده نمود:

 

مدرسه هزینه سالیانه(بر اساس یورو)
مدرسه بین المللی در جیرونا 9000
کالج بین المللی بلور 8500
مدارس بین المللی در مالاگا (Sunas Sunland) 11000
مدارس بین المللی در مالاگا (Schellhammer) 13000 سال

 

اقلام قیمت بر اساس یورو
غذا در رستوران ارزان قیمت 10.00
پپسی/ کک 1.70
شیر (یک لیتر) 0.77
نان سفید تازه (500 گرم) 0.95
برنج (یک کیلو گرم) 0.95
تخم مرغ (12 عدد) 1.63
سینه مرغ (یک کیلوگرم) 5.84
گوشت گاو (یک کیلوگرم) 10.39
سیب (یک کیلوگرم) 1.66
موز (یک کیلوگرم) 1.49
پرتغال (یک کیلوگرم) 1.26
آب (1.5 لیتر) 0.58
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 1.50
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 0.98
پیاز (1 کیلوگرم) 1.03
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 1.50
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 1.06
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای 85 مترمربع آپارتمان 116.9
اینترنت 60 مگابایت در ثانیه 40.75
اجاره ماهانه آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 625.67
اجاره ماهانه آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز شهر 475.85
اجاره ماهانه آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 002.08.1
اجاره ماهانه آپارتمان (3خوابه) خارج از مرکز شهر 733.10
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 860.76.2
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 862.6.1

شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا

والدینی که علاقه مند هستند که فرزندانشان مشغول به تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا شوند، ممکن است است با این سوال مواجه گردند که آیا امکان همراهی فرزندان برای آن ها از طریق دریافت ویزای همراه وجود دارد یا خیر؟ در قوانین تمامی کشورها و در قوانین حقوق بین الملل همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد. برخی از کشورها امکان همراهی والدین را برای دانش آموزان فراهم نموده اند اما برخی دیگر از این قاعده مستثنی می باشند. کشور اسپانیا نیز در این زمینه هیچ گونه ویزایی برای والدین قادر نمی نماید و والدین تنها از طریق اخذ دعوت نامه می توانند مدتی را با فرزندان خود سپری نمایند. اما دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس اسپانیا باید دارای قیم قانونی در این کشور باشند که از جانب مدرسه مشخص می گردند و گاهی مواقع خود مدرسه سرپرستی دانش آموزان بین المللی را بر عهده می گیرد. والدین دریافت کننده دعوت نامه حق کار و تحصیل در کشور اسپانیا را ندارند.

موقعیت ورود به دانشگاه های کشور اسپانیا پس از تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

دانش آموزانی که در مدارس و دبیرستان های کشور اسپانیا مشغول به تحصیل می گردند، با توجه به اعتبار مدرک دیپلم مدارس اسپانیا، این دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه های کشور اسپانیا و یا دیگر کشورهای جهان شوند. در صورتی که دانش آموزان در حین تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا به زبان اسپانیایی تسلط پیدا نمایند، می توانند پس از فارغ التحصیلی از مدارس اسپانیا در دانشگاه های دولتی این کشور مشغول به تحصیل گردند و یا این که به زبان انگلیسی از طریق پرداخت شهریه در دانشگاه های خصوصی کشور اسپانیا به تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اسپانیا حدود 4 الی 8 هزار یورو در سال است. مقاطع تحصیلی در اسپانیا شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می گردند که اکثر رشته ها در این سه مقطع در دانشگاه های اسپانیا ارائه می گردند. برخی از دانشگاه های موجود در این کشور جهت پذیرش دارای آزمون ورودی می باشند.

 

ارتباط با ما
مشاوره رایگان

جهت تماس از داخل ایران با موسسه از طریق شماره زیر با پشتیبانی و مشاورین رسمی MIEcanadaتماس حاصل فرمایید

تماس تصویری

شما می توانید جهت تماس تصویری با مشاوران ما از این دکمه استفاده کنید. مجوز های لازم برای میکروفون و دوربین را در صورت نیاز به مرورگر دستگاه خود بدهید ساعات پاسخگویی به تماس تصویری: ۱۱ لغایت ۱۶

نویسنده :
m.amareh
منى اماره فارغ التحصیل رشته مترجمى زبان انگليسى مى باشد. با توجه به علاقمندى در زمينه قوانين مهاجرتى و همچنين نويسندگى ، ايشان در حال حاضر در موسسه Canadamie در حوزه نوشتن مقالات و توليد محتوا سايت مشغول به كار هستند.
افزودن دیدگاه
Custom Image

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

main logo
canada passport